805 Shares 9530 views

Jak zrobić świecące wodę w domu? Jesteśmy eksperymentuje z dziećmi

Nie tak dawno temu bardzo popularna zabawa zaczęła świecące wody. Pobierz go i można w domu. Że właśnie ta procedura pozostawia dość dużej ilości brudnych naczyń. W związku z tym należy pamiętać, że tej atrakcji chemiczną dla dzieci, a następnie skręcić w czyszczeniu dużą skalę w kuchni. Eksperyment przeprowadzono w pomieszczeniu nie jest zalecane w celu uniknięcia powstawania plam na dywanach i pokryć podłogowych drogie.


Taki nacisk jest stworzenie sił dla każdego. Oryginalny światła wody wykonane przez dodanie go do pewnego zestawu specjalnych komponentów staje się doskonałą neon dekorację pomieszczenia. Ale nie zapominamy o ostrożności. Zwłaszcza, jeśli dzieci będą wokół. Upewnij się, że odczynniki nie były dzieci w ustach.

Jak zrobić świecące wody własnymi rękami? Oto lista elementów, które trzeba do tego eksperymentu:

  • Luminol – 0,15 g
  • siarczan miedzi (również stosowanie soli czerwieni krwi lub chlorek żelazowy) – 3 g
  • Woda – do 100 ml.
  • roztworu wodorotlenku sodu – około 10 ml.
  • Nadtlenek wodoru 3% (farmacji można znaleźć w ustępie) – 80 ml.
  • Specjalne farby o właściwościach fluorescencyjnych (zieleń brylantowa, rubren, etc.).
  • Probówki, kolby i inny pojemnik ze szkła przezroczystego.

Wszystkie te składniki są łatwo znaleźć w sklepach. Więc rozpocząć proces gotowania. Luminol jest proszkiem o barwie żółtej. Jednakże, gdy zostaną uwolnione do kwaśnego lub obojętnego roztworu zaczyna świecić neon przyjemny kolor niebieski. Jest to główny składnik. W przypadku jego nieobecności, eksperyment jest skazane na niepowodzenie. Jak zrobić świecące wodę w domu? Bardzo proste. Przede wszystkim należy dokładnie luminol.

Po pierwsze, wlać do pojemności wodnej. Następnie dodać proszek do luminol. powinien być całkowicie rozpuszczony. Następnie kolbę należy wstrzyknąć nadtlenku wodoru. Następnie można dodać siarczan miedzi. Sprawdza się również zastąpienie soli czerwieni krwi lub chlorek żelazowy. Wszystkie te składniki można kupić w sklepach specjalizujących się w chemikaliów, w przystępnej cenie. Jednak zdarza się tak, że do Państwa dyspozycji nie pojawi się żaden z powyższych. Wtedy trzeba użyć środków pod ręką. Jak zrobić świecące wody bez specjalnych środków chemicznych? Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest. Tylko wytłoczenia mięso (na przykład, nadające się noga kurczaka) niewielka ilość świeżej krwi i dodać go do kolby wstępnie rozcieńczone w wodzie. Trzeba będzie o 1 łyżeczka tej mieszaniny. To tutaj jest to konieczne, aby dodać sodę kaustyczną. Chcesz dowiedzieć się jak zrobić świecącą wodę? Gratulacje, eksperyment okazał się sukcesem. Wyłączyć światła i cieszyć się niebieski blask emanujący z kolby. Chcesz uzyskać wodę o odcieniu? Nie ma sprawy. Dodaj Pojemność dowolny barwnik fluorescencyjny, że dusza zapragnie. Czy ten eksperyment z ich dzieci, a oni będą zachwyceni. Jeśli nie brać pod uwagę obecność chemikaliów w ogóle, to ostrość można za całkowicie bezpieczne.