329 Shares 5814 views

David Ferrer: tenisista z charakterem żelaza

Hiszpania – Południowy kraj, który jest uważany nie tylko kolebką flamenco, walki byków, namiętności, ale też znani sportowcy, zwłaszcza tenisiści: Carlos Moya, Juan Carlos Ferrero, Rafaelya Nadalya, a także innych specjalistów.

Elita świata tenisowego i wchodzi kolejny hiszpański lekkoatleta – David Ferrer. W przeciwieństwie Nadal, Ferrero i Moya, David nigdy nie był na szczycie rankingu ATP, ale jego wkład w świat tenisa nie jest gorszy od poprzedniego pierwszego rakietą świata.

Popularne powiedzenie Ernesta Hemingwaya jest to, że człowiek może być zniszczone, ale to nie może wygrać. Człowiek nie rodzi się do porażki. Pisarz nie widział Davida grać, ale czy może się zdarzyć, że Hemingway z pewnością musiałby uścisnął mu dłoń to zawodnik z Hiszpanii.

Fakty i liczby

David Ferrer urodził się w Hiszpanii 2 kwietnia 1982 r. Przyszłe sportowcy dali rakietę tenisową, gdy miał zaledwie pięć lat. Po 15 latach tenisa wygrywa pierwszy Cup (2002), a kończy sezon w rankingu stu najlepszych.

To był sukces dla Hiszpana. Wielu przewidywało mu grać przeciwników, jak dane fizyczne Dawida (wysokość 175 cm) nie bardzo nadaje się do gry w tenisa.

Ale Ferrer szybko jak Cheetah i starają się gonić piłkę wokół sądu. Sportowcy, którzy grają przeciwko Hiszpana, wiedzą, że będą musieli zrobić mały cud, aby uderzyć piłkę dwukrotnie po stronie Dawida.

W 2003 roku turniej tenisowy w Rzymie zdobył legendarny Andre Agassi, ale Masters Cup nie mógł wygrać. W tym samym roku, sportowiec wziął pierwsze kroki na turnieje wielkoszlemowe.

Następny Puchar David Ferrer wygrał konkurs w Stuttgarcie w 2006 roku. Z tegorocznej kariera tenis zdjął: wygrał turniej w Acapulco (2010, 2011, 2015), Buenos Aires, Bastad i innych konkursach.

W 2015 roku, ze względu na Hiszpan wygrał pięć turniejów, w rankingu siódmą linię do końca sezonu i uczestniczyć w końcowej Mistrzostw ATP.

żelaznej woli

Zawodnik z Valencia nie jest używany, aby zatrzymać w połowie drogi. Poruszanie się w sądzie, jest gotów przeskoczyć bariery i billboardów, biorąc pozornie beznadziejnych piłek.

Przy pierwszym losowaniu, David natychmiast zaczyna walczyć: łatwy i zrelaksowany nóg, markowym raznozhka – a zawodnik jest już na drugim końcu boiska. David Ferrer jest dobry w ruchu, co daje wrażenie, że powiewa nad ziemią.

Hiszpański tenisista jest rozplanowany na 110% niezależnie od rachunku. Był przyzwyczajony do walki do ostatniej chwili. Sportowiec porusza masochistycznych ochoty biegać, ale nie dać się łatwo. Ale wybór uderzania piłki jest często frustrujące smakosze tenisowe: wydaje się, że w szkoleniu David zapomniał wypracować „rogi” i są teraz nadrabiamy stracony czas.

Obserwując go grać, działa zbyt obsesyjnie pod forehand, jest pomysł, a czy istnieje w arsenale backhand Hiszpana? To jest cios w Ferrarze i jest uważana za jedną z najlepszych na trasie. W tym przypadku, tenisista puka piłkę na płaskiej trajektorii, tworząc przeciwnik maksymalne problemy.

Życie poza tenisem

„Sukces w życiu, w moim rozumieniu – to jest, gdy masz wszystkie rzeczy, które śniło i coś do pracy” – mówi David Ferrer. Tenis dał mu znacznie więcej niż marzy o hiszpańskiej sportowca.

Ale życie tenisista – to nie tylko jego sukces na korcie. Odpoczynku od konkurencji i stałych delokalizacji, David daje Dobroczynność dużo czasu. Uczęszcza do szkół z internatem dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, darowizn na rzecz funduszu.

Domy w Hiszpanii sportowcem zbierane dobrą bibliotekę: wśród jego ulubionych powieści – detektywów z Agatha Christie thrillery Anglik Ken Follett, biografia Lensa Armstronga i prozy, Mario Vargas Llosa ,.

przyszły ślub

Ta kromka Tenis – David Ferrer. Życie osobiste sportowca nie jest pełna powieści i pożegnań. Tenis kilku lat spełnia Martha Thornell. Ona nie ma nic wspólnego ze światem sportu. Ona ma stopień medyczną, związaną z ludzkiego układu wzrokowego, to jest – dla specjalisty optometrii.

Ale ona często towarzyszy Dawida na wszystkie mecze, i zdecydowanie popiera go. Na Walentynki wesele planowane jest na koniec listopada 2015 r. Pozostaje życzyć wszystkiego najlepszego tylko sparować.