401 Shares 1955 views

Twarde soczewki kontaktowe – zalety i zalecenia wymagają

Niewielu ludzi zna tego wynalazku, jako twardych soczewek kontaktowych. Brzmi to nieco gorzej niż, na przykład, miękkich soczewek. Choć nie wydaje się na pierwszy rzut oka, ale twarde soczewki pozwalają tlenu lepsze niż najbardziej znanych miękkich odpowiedników. Wiele osób woli korzystać z instancji silikonu gidrogelievye które są znane dla ich bezpieczeństwa, ale są też mniej tlenu jest przepuszczany przez siebie niż twardych soczewek. Podczas gdy większość ludzi są zmuszeni do korzystania właśnie taką soczewkę ze względów zdrowotnych.


Kolejną zaletą, że sztywne soczewki kontaktowe – zapewnienie jasności widzenia. są one również bardziej trwałe, co oznacza, że będą one trwać dłużej. Kosztem są one tańsze niż ich odpowiedniki.

wskazania

Zaleca się stosowanie twardych soczewek kontaktowych, miękkie soczewki jeśli używasz nie powoduje żadnego efektu. I jest w następujących przypadkach:

  1. U ludzi, zwiększone wymagania w zakresie jakości i ostrości wzroku. Zazwyczaj wysokie wymagania dotyczące wizji umieszczenie osoby pracujące chirurga operacyjny, sterowniki mistrzów biżuteria i etc.
  2. W przypadku wykrycia astygmatyzm. Gdy takie choroby są w stanie dać soczewek 100% widzenia, ponieważ zmiany kształtu samej rogówki.
  3. Jeżeli zmienisz kształt stożka rogówki.
  4. W okresie po korekcji wzroku przez chirurgicznych interwencji (operacje takie jak laserowej korekcji krótkowzroczności). Zdarza się, że pacjenci nie są nawet w stanie nosić soczewki po operacji, a on przepisał okulary.

Twarde soczewki kontaktowe. zasady eksploatacji

Jeżeli lekarz przepisał korekcji wzroku za pomocą soczewek sztywnych, po rozpoczęciu stosowania tej techniki, trzeba będzie trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nich. Okres adaptacji waha się od 5 do 7 dni, dla każdej indywidualnej osoby. W niektórych przypadkach może potrzebować więcej czasu. Nie martw się o sobie takie soczewki, ponieważ każdy ból one powodować. W celu szybkiego przezwyciężenia dyskomfort po rozpoczęciu stosowania twardych soczewek, trzeba nosić je tak często, jak to możliwe. I to zrobić nawet w przypadku, gdy nie ma takiej potrzeby. Im więcej ich zużycie, tym szybciej oczy, aby dostosować. Jeśli weźmiemy sobie przerwę, po ponownym trochę czasu na przystosowanie się do oka. Dlatego soczewki do korekcji wzroku powinny być noszone na co dzień, a nie zmieniać je dla innych.

Jak przechowywać sztywnych soczewek do oczu i opieki nad nimi

Podobnie jak w przypadku miękkich soczewek, twarde noszone bezpośrednio na rogówce, dlatego wymagają starannego leczenia i opieki, jak również przestrzegania wszystkich zasad działania. Jednak do twardych soczewek obchodzi mniej uciążliwe niż miękkie, ponieważ nie przejmują chorobotwórcze grzyby i inne mikroorganizmy.

Stanie nienaruszonym, w specjalnie zaprojektowanym pojemniku wypełnionym roztworem dezynfekcyjnym. Przestrzeganie tej zasady jest bardzo ważne, jako rozwiązanie do dezynfekcji soczewek i pojemnik zmniejsza ryzyko deformacji.

Najtrudniejszą częścią ZHKL aplikacji – to jest ich pierwszym wyborem. Po tym wszystkim, każda soczewka musi idealnie pasować do rogówki powierzchni oka. W tym przypadku, specjalny sprzęt jest używany, więc wybór może być tylko wykwalifikowany technik, nawet jeśli jest ozdobne soczewki do oczu.