358 Shares 7320 views

Proporcje ludzkiej rysunku. Proporcje powierzchni i postać ludzka

Każdy, kto chce nauczyć się rysować postacie i twarze ludzi, którzy poświęcić czas na naukę podstawowych proporcji człowieka rysunek ołówek lub długopis. postać ludzka jest jednym z najbardziej złożonych konstrukcji w przyrodzie, a jego obraz posiada dużą liczbę wariantów. I, oczywiście, nie poczucie frustracji, jeśli coś nie działa po raz pierwszy. Doświadczenie przychodzi z czasem.

Proporcje głowy i ciała, teoria rysunek

Naturalnie, proporcje ludzkiego mają tendencję do zmiany, ale proces uczenia się jest konieczne, by zamieszkać na klasycznym rysunku, którego wymiar jest równy ośmiu głowach. Pomimo faktu, że natura ludzkiego wzrostu około połowy głowy jest mniej w praktyce pomiar ten jest niewygodny w obliczeniach.

Ale przede wszystkim musimy pamiętać, że szkic – nie budować żadnych obwodu, a nie może być obliczona w milimetrach lub centymetrach każdą część ciała człowieka i przeniesienie tych rozmiarów na papierze. Głównym narzędziem artysty – to oczy i ołówek.

Zastosowanie głowicy w formie jednostek, oczywiście, bardzo wygodne, ale trzeba też nauczyć się wykorzystywać swoje własne oszacowania oczu. Pomoże to także do przestrzegania wszystkich proporcjach osoby. Aby narysować figurę ludzką pierwotnie warto zapoznać się z podstawową teorią budowy szkicu, które pomogą odtworzyć strukturę ludzkiego ciała.

Utworzenie specjalnego harmonogramu rysunku

W celu prawidłowego spełnienia wszystkich proporcjach postaci ludzkiej, malowanie należy rozpocząć od stworzenia grafiki. Jest ono następnie dopasowywane stawów, jak również struktury mięśni ciała się pojawiać. A wszystko to bez względu na płeć osoby.

Harmonogram jest podzielona na osiem równych części, pierwszą, gdzie składa się z głowicy. Pomiar ten został ustalony już w Renaissance i jest idealny do tworzenia niezbędne proporcje człowieka. Wyciągnąć ludzi zawsze stosować średni wzrost, który był równy ośmiu głowach.

Pierwsza część rysunku, składający się z zarysem: grafika

Tak, trzeba narysować owal lub jajowatą z zaostrzonym końcem od dołu w pierwszej części grafiki prezentacyjnej. Ponadto, między markerami 3 i 4 dodać kości miednicy, oraz stawów biodrowych. Ich szerokość wynosi w przybliżeniu połowę szerokości lub dwie głowice. A teraz można reprezentować kręgosłup który łączy miednicę do głowy. Jest to najważniejsza część ludzkiego ciała. Środek ciężkości i stabilności.

Dalsze malowanie człowiekiem, którego proporcje ciała muszą być uważnie obserwowane za pomocą grafiki, przenosi się do nóg i kolan. 6 są rozmieszczone wokół stawów kolanowych. Ponadto, należy zauważyć: że w późniejszym etapie szkicu lub rysunku, aby umieścić mięśni nóg, linii łączącej stawu kolanowego do stawu biodrowego, powinny być wewnętrzne, i jeden, który idzie na piechotę, na zewnątrz. Jest to naturalna forma ludzkich stóp.

Osa pasie i stawy barkowe osoba

Następna część szkicu – skrzynia, która również składa się z owalu i jest w przekroju równym miednicy. Jednak warto zauważyć, że gdyby odciąć w dolnej części. To, co przyczyni się do stworzenia w przyszłości na płaski brzuch postaci męskiej lub talii osy dla kobiet, a może nawet podkreślają fałdy tłuszczu.

Linia ramię jest w przybliżeniu w połowie odległości pomiędzy jednym i dwóch oznaczeń, a szerokość jest od dwóch do trzech głowy. Widoczna pozycja ramion może być różna i zależy od wielu rzeczy. może on być lekko zakrzywiona lub w dół odbywa się w stawach ramieniowych napięcie. Następnie pojawi się linia już w inny sposób, to będzie trochę wyższa.

linia ramion jest bardzo indywidualna, pomaga wyciągnąć w następnych etapach rysunek mięśni szyi, długi kobiety, a nawet podkreślić, że dana osoba ma na karku, utonięcia w fałdach tłuszczu.

Zarys ramienia i ręki

I wreszcie, można przystąpić do nadgarstków, które znajdują się na poziomie 4, tuż poniżej części biodrowej. Każda osoba może zweryfikować, sprawdzając na niej, wstał prosto i umieszczając ręce w przedniej części ud. Palce same końcowe w przybliżeniu w połowie uda. przeguby kolankowe umieszczony na poziomie pasa na 3.

Więc wszystkie podstawowe proporcje ludzi byli zadowoleni z prostą grafiką. Wyciągnąć z boku ciała jest niezbędne do korzystania z takiego prostego schematu. Potem z każdym kolejnym zarys ludzkiego ciała będą wyglądać bardziej precyzyjne i naturalne. Cóż, w końcu będzie można całkowicie zrezygnować taki harmonogram, używając jedynie prostych szkiców. Zasadniczo, to zależy od tego, ile czasu dana osoba płaci rysowania. Im więcej ćwiczeń, tym szybciej zostaną opracowane oszacowanie oko, a zapotrzebowanie na takich konstrukcjach zniknie sama.

struktura zewnętrzna

Oraz w celu spełnienia wszystkich proporcjach twarzy człowieka, aby narysować kilka podstawowych zasad, aby użyć. W owalny, który przedstawia czołem proste linie poziome i pionowe. Muszą dzielić przyszłą twarz w równych częściach. Górna część owalu – przednią. Oczy znajdują się dokładnie w środku głowy.

Podstawowym błędem popełnianym przez początkujących twórców jest to, że oczy są często zlokalizowane w górnej części głowy. To jest złe i nie pasuje proporcje ludzkiej twarzy. Zwrócić należy ponownie użyć ponadprzeciętny wygląd. W naturze, oczywiście, można spotkać ludzi, którzy mogą mieć nieproporcjonalnie figurę lub nieregularny wygląd.

Głowa mężczyzny i część twarzy

Struktura wyglądu każdego człowieka jest bardzo indywidualne. Ale w początkowych etapach rysunku zawsze lepiej jest używać standardowych rozmiarów i proporcji. Rysunek ludzkiej głowy, proporcje twarzy są również zbudowane z małej działce. Po określeniu położenia oka, nie powinno być linii, na której zostanie umieszczony nos.

Jest dokładnie pośrodku między oczami i linii podbródka. Roth znajduje się pomiędzy linią nosa i podbródka, a końce warg jest zawsze proporcjonalna do źrenicy oka. A jeśli posiadają wizualną linię prostą, patrząc w lustro, każda osoba może wnieść w tych proporcjach.

I wreszcie, uszy. Znajdują się one między oczy i linii nosa. Naturalnie, istnieją uszy są małe, schludne, i istnieje tyle wezwanie ta część głowy, „kubki”. A jednak ich lokalizacja znajduje się jeszcze w tym samym punkcie. Tak więc, następujące proste zasady, można łatwo dowiedzieć się, jak przenieść na papier główne cechy człowieka lub rysunek.