738 Shares 3914 views

Dlaczego piractwo jest szkodliwe dla społeczeństwa? (odpowiedzi)

Pobieranie plików z Internetu, zakupem lub sprzedażą nielegalnego oprogramowania do kopiowania programu z oficjalnej wersji – wszystkie oparte Computer piractwa. Dlaczego firma pirat rozwija się tak szybko? Czy mam sobie z tym poradzić?


Czym jest piractwo?

Piractwo komputerowe – to nielegalna dystrybucja oprogramowania. To może objawiać się na różne sposoby, ale jeden wynik. Nielegalna dystrybucja oprogramowania jest uważane za „normalne” w wielu krajach. Gdzieś restrykcyjną politykę w celu wyeliminowania piractwa, a gdzieś to rozwinęła się do tego stopnia, że walka z nimi jest niezwykle trudne. Więc dlaczego piractwo jest szkodliwe dla społeczeństwa?

Jaki jest sens kopiowania oprogramowania?

Piractwo komputerowe – to jest biznes i dość opłacalna. Setki egzemplarzy, podróbki spadek rynków zbytu, a tym samym generować niesamowite dystrybutora dochodowego. Najtrudniej jest nie do skopiowania filmów, muzyki i oprogramowania oraz dystrybucją kanałów sprzedaży.

Jak jest dystrybucja fałszywego oprogramowania?

Kopiowanie i powielanie nielegalne oprogramowanie może być przeprowadzane na różnych poziomach:

 1. „Sąsiada”. Wyobraźmy sobie sytuację, że twój przyjaciel poprosił go, aby dać mu CD z niezbędnym oprogramowaniem. Ty, oczywiście się zgodził. To po prostu wiesz, że tej płyty pewno licencja? Jeśli nie, stała się swego rodzaju dystrybutora nielegalnego oprogramowania. Nie tylko dać do korzystania z płyty, ale gdy nabył go w ten sposób finansowane swoich dystrybutorów.
 2. Małe „piratów”. Są to ludzie, którzy są zaangażowani w ich własnym wideo i audiokopirovaniem i sprzedaży swoich produktów. Produkcja odbywa się w małych biurach, jedną lub dwie osoby. Kopie takich dystrybutorów oprogramowania nie wykraczają poza małych rynków i przejścia w metrze.
 3. Poważne organizacje powielania i sprzedaży nielegalnego oprogramowania. Nie ma już grupę doświadczonych sprzedawców, którzy wiedzą dużo o kopiowaniu oprogramowania. Tworzą płyt z pirackiego wideo i programów na dużą skalę. Wyniki tych „instytucji”, możemy znaleźć wszędzie, z tych samych przejściach dla dużych dysków handlowych.
 4. „Wrogiem”. Trudno w to uwierzyć, ale oficjalna firma produkująca oprogramowanie sami stwarzają problemy. Tak więc, aby zwiększyć zyski, ich zwolnić „left” kopii dysków w dużych ilościach. Kupujący nie domyślić, że kupił fałszywy: licencjonowana wersja pirat nie jest inaczej.

Jak widać, „pirat” biznes jest bardzo rozwinięty. Prowadzi to do pojawienia się cała masa problemów poniesione przez wszystkich: użytkowników i państwa.

Piractwo szkodzi ludziom

Jak i dlaczego oprogramowanie piractwo szkodzi społeczeństwo? Rozważmy przykład różnych grup ludzi.

programistów

Producenci GRAYWARE wystarczy skopiować oficjalny program i przerobienie ich na własne oczy. Tworzenie nowych programistów zaangażowanych. Tylko on jest właścicielem praw autorskich do tego dzieła do skutku. W przypadku sprzedaży licencjonowanych produktów audio i wideo, dostają procent zysków.

Pirackie kopie oprogramowania spośród rynku oficjalna wersja produktu. Z grubsza rzecz biorąc, dystrybutorzy nielegalnym oprogramowaniem kradzieży pieniędzy z twórców licencjonowanych wersjach. Biorąc pod uwagę zakres programów pseudo replikacji, możliwe jest oszacowanie kwoty, która jest nieskromnie podjętą przez piratów.

użytkowników

pirackimi jest kilka razy tańsze niż oryginały. „Co się stało?” – pytasz.

Nielicencjonowane oprogramowanie na użytkowników nie mają wpływu mniej destrukcyjny. Nie zdają sobie sprawy, że zakup takich produktów, nieświadomie stają się przestępcy. Ale dystrybutorzy wiedzą o tym, a mimo to nadal sprzedawać swoje „dzieła”.

Po skrupułów producenci kopiowane żądany program, wideo lub muzykę, oni dokonywać istotnych zmian w funkcjonowaniu tych produktów. Może to być okrojoną wersję demo programu pełnej funkcjonalności, które trzeba zapłacić osobno. Może to być oprogramowanie, nadziewane podłe wirusy. Złośliwe oprogramowanie, które włamać haseł, IP, kont bankowych i można dostać się na komputerze po zainstalowaniu.

Ale tu masz szczęście, i nie ma żadnych wirusów lub innych problemów po instalacji. To właśnie dla aktualizacji i dodatków, które są ładowane w oficjalnych wersjach programów, albo. W niektórych przypadkach nie jest to tak ważne, ale dla niektórych użytkowników jest to niezbędne.

Wreszcie, podczas gdy nielegalne oprogramowanie może spowodować problemy w pracy, pozostaje w tyle i zawiesza komputer. Nawet w pełnej wersji produktu pirata wszystkie funkcje mogą być niedostępne.

stan

Dlaczego piractwa powoduje uszkodzenie państwa? Przede wszystkim jest problem ekonomiczny. Powielania i dystrybucji nielegalnego oprogramowania znacznie zmniejsza dochody państwa ze sprzedaży. Często po prostu kollosalnye kwoty, mówimy o milionach i miliardach dolarów.

Problem zatrudnienia jest także częściowo spowodowane przez przemysł piracki. Państwo nie jest w stanie finansować tysiące potencjalnych miejsc pracy. I zarobki mogą być również znacznie wyższa.

Dlatego piractwa jest szkodliwe dla społeczeństwa.

Formy piractwa komputerowego

Innym powodem, dlaczego piractwo jest szkodliwe dla społeczeństwa – jest wiele form nielegalnej działalności.

 1. Skopiować produkty z klientami. Jest to najprostsza forma piractwa. Człowiek, który kupił płytę z programem, może stworzyć nielegalnej kopii.
 2. Montaż pirackiego oprogramowania na dysku twardym. Przy zakupie komputera lub ponownej instalacji systemu operacyjnego, „piraci” są często wyposażone w pre nielegalnych programów komputerowych.
 3. produkcja na dużą skalę z fałszywym oprogramowaniem. Obejmuje kopiowanie przemysłowej i powielania podróbki, ich sprzedaży na rynku i ostatecznie zysku.
 4. piractwo internetowe. Najbardziej rozwiniętą gałęzią kopiowania oprogramowania, ponieważ większość właścicieli komputerów – to także internauci. Codziennie od udostępniania usług na linki, aby pobrać oprogramowanie, filmy i muzykę. Nawet trudno sobie wyobrazić skalę przemysłu piractwa w Internecie.

statystyka

Dlaczego piractwo jest szkodliwe dla społeczeństwa? Odpowiedzi leżą w statystykach:

 • Całkowite straty sprzedawców było $ 30-40 mld.
 • Do roku 2008, poziom piractwa w Rosji wyniósł 87%. Jeżeli procent zmniejszyła się o co najmniej 10 punktów, dochód z IT-sfery wzrosłyby dwukrotnie, a liczba miejsc pracy – 30 tys.
 • W Rosji, winą piractwa straty wyniosły $ 4,5 mld USD.
 • Sprzedaje swoje produkty za granicą, w Stanach Zjednoczonych traci 800 milionów $ w Rosji, $ +2,4 mld Chinach i $ 1,6 miliarda w Włoszech.

Jest oczywiste, ze statystyk, że problem nielegalnego kopiowania oprogramowania prowadzi na wielu krajów. Piractwo komputerowe jest szkodliwe dla społeczeństwa w Rosji, USA, Chin, Włoch, Wenezueli i wielu krajach WNP.

wniosek

Dystrybucji nielegalnego oprogramowania jest jednym z powodów spadku gospodarczego każdego kraju. Ze względu na pirackie kopie wielu użytkowników przed wieloma wyzwaniami pracy z komputerem. Każdy cierpi: zwykłych ludzi i programistów, a państwo. Dlatego piractwa jest szkodliwe dla społeczeństwa.