392 Shares 3969 views

10 zasady korzystania z karty kredytowej, trzeba wiedzieć

Karty kredytowe mogą być wielkim dobrodziejstwem, jeśli masz problemy w planie finansowym. Mogą one dać trochę wytchnienia, jeśli chcesz na pokrycie kosztów wynajęcia, żywności i mediów. Ale karty kredytowej może szybko zatrzymać i pomóc stać się duży ból głowy, jeśli nie używać ich mądrze.


Poniżej znajdą Państwo zasady korzystania z kart kredytowych. Jeśli je śledzić, będziesz korzystać ze wszystkich zalet, które oferuje bank, a nie radzić sobie z problemami, które mogą się pojawić.

1. Nie podpisywać żadnych kredytu banku, który oferuje

Jeśli masz już kartę kredytową lub inną pożyczkę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie wysyłanie nowych ofert przez e-mail. Ale to nie znaczy, że musisz być zarejestrowany dla każdego z wniosków.

Przede wszystkim, należy rozważyć, czy trzeba po prostu kolejną pożyczkę. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to wydać co najmniej pół godziny, aby badać wszystkie propozycje i wybrać taki, który daje więcej korzyści. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę szczegóły, takie jak opłaty roczne wprowadzające stóp procentowych, opóźnienia w płatnościach, limitu kredytowego, oraz wszelkie inne warunki zgrupowaniu mapy.

Pamiętaj, zapisz się na wielu kartach kredytowych, nie będzie tylko niepotrzebnie zwiększać bazę kredytową, ale może mieć negatywny wpływ na kontach płatnych.

2. Staraj się utrzymać zadłużenie na karcie kredytowej na poziomie 0%, o ile to możliwe

W przypadku korzystania z karty kredytowej, należy wiedzieć, że bank daje kilka dni, w których nie trzeba płacić odsetek. Jeśli zgasić wszystkie zobowiązania w tym okresie, nie będzie musiał zapłacić odsetki za korzystanie z limitu kredytowego, a jednocześnie być w stanie odzyskać swoje pieniądze w ciągu kilku dni.

Jednak może się zdarzyć, jeśli tylko całkowicie spłacić swój dług. Pozwól sobie zaległych płatności za zaledwie jednego miesiąca, a zobaczysz jak szybko zacznie generować wysokie odsetki.

3. Unikaj minimalnych opłat

Jednym z najgorszych błędów, które prowadzą do kwestii kart kredytowych, trzyma tylko minimalne miesięczne płatności. Jeśli spędził $ 2000 oraz zgodnie z warunkami umowy trzeba zapłacić 2% środków wykorzystanych, wówczas minimalna wpłata w tym przypadku wyniesie 40 $. Biorąc pod uwagę zainteresowanie roczne i miesięczne, bank będzie wycofać ze swojego konta pewną kwotę limitu kredytowego. Oznacza to, że kwota, jaką dokonać w każdym miesiącu, co znacznie zmniejszona. Jeśli wrócimy do naszego przykładu, rzeczywistość koncie będzie tylko $ 8 zamiast 40. Jeśli będziemy stosować się do tego trendu, ale w ciągu najbliższych trzydziestu lat, trzeba zapłacić za te $ 2000, który wziął na początku, ale w takiej nadpłaty sprawa będzie prawie 7000 $.

Szokujące, prawda? Dlatego bardzo ważne jest, aby zaplanować harmonogram i nie odbiegają od niego po dokonaniu płatności na kredyt.

4. Nigdy nie zezwala zaległości

Jedną z głównych zasad mądrego korzystania z kart kredytowych – nadszedł czas, aby dokonać płatności. Podczas gdy większość ludzi wierzy, że będą to robić, wielu po prostu o nim zapomnieć.

Zaległe płatności na kilka dni, nie może wydawać się duży problem dla ciebie, ale firma karta kredytowa zostanie obciążona opłatą bardzo szybko na taką pomyłkę, a nawet zwiększyć stopę procentową, zwłaszcza jeśli nie jest to pierwszy raz.

Jeśli masz wiele kart kredytowych, a trudno zapamiętać ostatni dzień wypłaty dla każdej z nich, to ma sens, aby umieścić przypomnienia w telefonie, aby być całkowicie pewien, że myślisz o nich.

5. Dokładnie sprawdź swoje oświadczenie

Błędne transakcje – nie jest tak rzadko się o kartę kredytową. Czasami jeden i ten sam zakup może zostać wypłacona podwójne karty, ale nigdy nie będzie o tym wiedzieć, jeśli sami nie sprawdzić.

Ponadto, jeśli używasz karty powtarzających się płatności, zwłaszcza tych, które są realizowane za pomocą internetu, można szybko zapomnieć, że co miesiąc na swoim opłat kart kredytowych są pobierane.

Sprawdzanie co miesiąc wydatki na karcie kredytowej, można nie tylko zarządzać, ale również, aby szybko zidentyfikować wady i błędnych płatności, które mogły zostać dodane.

6. Niezwłocznie powiadomić bank, jeśli karta została zgubiona lub błędne płatność została dokonana

Jeśli kiedykolwiek stracić swoją kartę kredytową lub odebranych wiadomości, które odbyło się jakieś nieznane Ci kroku, wiesz, że trzeba natychmiast wezwać wystawcą karty kredytowej i do zablokowania konta.

Kiedy karta kredytowa wpada w niepowołane ręce, twoje ciężko zarobione kredytowej może być używany tylko przez kilka minut. Mimo to bez wątpienia będzie w stanie udowodnić, że oszuści karty miały przewagę, że będzie to długi i trudny proces, którego można uniknąć.

7. Nigdy nie wypłacać gotówkę z karty kredytowej

Nawet jeśli Twoja karta kredytowa nie posiada duży procent z was będzie w szoku, gdy dowiesz się, co Twój bank pobiera opłatę za wypłatę gotówki. Po pierwsze, później trzeba będzie zapłacić od 2 do 4% kwoty wycofał. Po drugie, a także usunięto natychmiastowej zapłaty, które jest średnio 5% kwoty gotówki. W przypadku zwłoki trzeba będzie zapłacić stopę procentową, która jest znacznie wyższa niż w przypadku płacenia za zakupy bezpośrednio kartą kredytową. Ponadto, nie dostać okres karencji nieoprocentowanej.

8. Nie należy korzystać z karty tylko w celu zdobycia punktów

Darmowe mil w lotniczym, wynajem samochodów lub płatności w którymś z licznych sklepów – to wszystko może brzmieć całkiem kuszące i wcisnąć Ci zapłacić kartą kredytową. Czy uważasz, że to jest jeden sposób, aby dostać się z bankiem, aby zapłacić za ciebie, prawda? Ale jesteś w błędzie!

Fakt, że korzyść jest zawsze po stronie wystawcy karty kredytowej. Wiedzą, że trzeba wydać znaczną sumę pieniędzy w celu osiągnięcia obiecanego punkty, które następnie mogą być używane zamiast pieniędzy. Wiedzą również, że będziesz się zastanawiać, jeśli wykorzystane na spłatę kredytu, zanim zostanie wydana okres nieoprocentowana.

Jeżeli bank ma szansę oprocentowane, od razu robi, a płatności te będą znacznie większe niż te, które można uzyskać za obiecaną nagrodę. Tak więc, zamiast spodziewanych zysków dostaniesz dodatkowe koszty finansowe.

9. negocjować i negocjować z wystawcą karty kredytowej

Zostały jesteś dobrym klientem banku na przestrzeni lat? Czy wszystkie kredyty są zwracane? Jeśli tak, to należy nagradzać za pomocą niższych stóp procentowych. Wszystko co musisz zrobić, to po prostu o to poprosić. Wywołać serwis telefoniczny swojego banku i poinformować zarządcę o swoim pragnieniu.

Po podłączeniu, poprosić o ponowne rozpatrzenie stopę procentową kredytu, stwierdzając, że na to zasługujesz, ponieważ jesteś idealnym klientem. Będziesz zaskoczony tym, że takie decyzje są często na korzyść klienta, ale bank rzadko robi to z własnej inicjatywy.

10. Proszę skontaktować się z bankiem z wyprzedzeniem, jeśli masz jakiekolwiek problemy dotyczące płatności

Jeśli masz trudną sytuację finansową, a ty, to najlepiej, aby nazywać siebie nie wiem, czy można dokonać płatności na mapie w ciągu najbliższych kilku miesięcy do banku i niech wiedzą o problemach vozniknuvshey.

Najprawdopodobniej będzie oferowane alternatywny plan spłaty. Ponadto, można uzyskać bardziej elastyczna linia do dokonywania płatności, można również zmniejszyć szanse na złą historię kredytową mapy, która niewątpliwie stanie, jeśli pominąć płatności lub wygasł.