83 Shares 8402 views

równowagi kwasowo-zasadowej: ogólne koncepcje, powody łamania

Często w telewizji i gazetach, można usłyszeć lub przeczytać reklamy, która mówi coś na temat równowagi kwasowo-zasadowej i jego zaburzenia, itp Jednak nie wszystkie jasno zrozumieć sens tego zwrotu, a zatem – przyczyny nie są oczywiste naruszenie, więc tutaj opiszę te pojęcia o utrzymanie zdrowej równowagi w organizmie.


Nasz krwi posiada aktywną odpowiedź, która jest określona przy pH. Optymalna wartość pH – 7,36. W zależności od różnych czynników może zmienić kwasowość krwi, ale jeśli spadnie poniżej 7.0 lub wzrośnie powyżej 7,8, człowiek może umrzeć. Niewspółosiowość reakcji w kierunku bardziej kwaśny, występuje nadmierne używanie białka żywności i warzyw konsumpcji aktywny – Krew wypełnia zasad (środków alkalicznych).

równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie jest stale utrzymywany układy buforowe krwi, które zawierają białka, hemoglobina, fosforanów i węglanów. Neutralizują większości dostarczanego kwasy i regulujące reakcję krwi. Ale konieczne jest, aby pamiętać, że większość produktów rozpadu w organizmie, w wyniku metabolizmu, są kwaśne (kwas moczowy, aminokwasy, kwas mlekowy w mięśniach, itd.), A jeśli do nich dodać niezdrowa dieta i siedzący tryb życia, tym układy buforowe pracować o wiele trudniejsze.

W tym przypadku, w celu utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej i neutralizują kwas ciało użyć własnych zasobów metali alkalicznych (wapnia, żelaza, potasu, etc.). Jednak ich brak ludzi poczuje się jak zmęczenie (brak żelaza), bezsenność i drażliwość (niedobór wapnia), pojawią się również naruszona sprawność umysłową na skutek zmniejszenia się w tkankach nerwowych minerałów.

Tak więc, gdy wyczerpanie rezerw we krwi zwiększa kwasowość – naruszenie nazywa kwasica. Zakłócona równowaga kwasowo-zasadowa powoduje bóle głowy, chroniczne zmęczenie, pogorszenie stanu skóry, depresyjny nastrój, a także przyczynia się do wielu innych poważnych chorób.

Jak uniknąć takich zakłóceń i do utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w bilansie? Współczesna medycyna oferuje szereg środków, ale najbardziej naturalny i skuteczny sposób – jest zbilansowana dieta i ćwiczenia. monotonna dieta składająca się głównie z mięsa i produktów skrobiowych, pijąc napoje alkoholowe, kawa, cukier prowadzi do kwasicy. Dlatego wyeliminowanie (lub przynajmniej zmniejszyć) konsumpcji produktów „kwaśne” i dodać do swojej diety więcej wegetariańskie jedzenie (świeże owoce i warzywa), jak również zwiększonej aktywności ruchowej, jesteś naturalny sposób zneutralizować nadmiar kwasowość, a tym samym pozbyć się wielu problemów.

Ludzie, którzy wspierają równowagę kwasowo-zasadową organizmu i prowadzić zdrowy, aktywny tryb życia, prawie nie trzeba leki są pełne witalności, radości i siły. Bądź zdrowy!