507 Shares 3788 views

Łowienie karpi w spadku: Tackle i przynęta

Aby rozmawiałem, a łowienie karpi w spadku nie jest mniej interesujący niż połowów gatunków drapieżnych z przędzenia. To emocje w oczekiwaniu na ukąszenia i walka podczas odtwarzania nie jest słabym ryb. Najważniejsze tutaj – aby wybrać odpowiednie miejsce, aby odebrać sprzęt, zrobić mieszankę zanęty, nie mylić z smaków i składników i oczywiście zdecydować się na przynęty. Połowu karpia – nie jest łatwe. Ale najważniejsze jest to, aby czuć przyjemny ciężar na ramionach, nawet jeśli nie najbardziej goli metę.

Cechy połowów karpia w spadku

Wszelkie wędkarz powie, że walka z dziką krewny karpia karp – nie jest sprawą prostą. Po pierwsze, ryby nie są cichym. Karp zostanie rozdarty na wolność z siłą większą niż jego wagi. Po drugie, zawsze istnieje ryzyko, że ryby dosłownie widział przez linię. W karpia jest na płetwy grzbietowej karby. Że to oni są prawdziwym zagrożeniem dla olinowania. Ten ciężki ryby można „wyciąć” nawet nylonowych sieci rybackich. Więc kiedy gra z wędkarz ma obowiązek wykazać maksimum umiejętności. W ogóle, wędkarstwo karp jesienią jest bardzo ciekawy i nie mniej niż sportowy połów szczupaków w tym samym z przędzenia. Ten gatunek nie zasnąć, i jest aktywny we wrześniu, że natknie się na haku w październiku i listopadzie, aż do ciężkich mrozów.

Co złowione karpie jesienią

Jesienią karpie złowione regularnie i warzyw, a przynęta dla zwierząt. Jednak bliżej mrozem złapać to dużo łatwiejsze na robaka. Można także spróbować szczęścia z larwy ochotki i larwy. Ale te dwie przynęty są gorsze w catchability robaka.

Tak, łowienie karpi w jesieni jest w dużej mierze zależy od tego, co rodzaj przynęty użyć wędkarz. pakowania warzyw na ryby zróżnicowane. Ich wybór zależy od charakteru i stawu gdzie występuje rybackiej. Najbardziej popularną atrakcją na karpia jest chleb. Ale zwykły biały nie jest odpowiedni. Lepiej wziąć bochenek czarnego i na pewno aromatyzowane. Ponadto, miąższ chleba może być mieszany z zmiażdżony czosnek. Także karp reagują bardzo dobrze i koncentrat pomidorowy. Niektórzy rybacy iść dalej. Mieszają czarny chleb z grochem i sdobryayut go z kilkoma kroplami nafty. Ponadto prowadzenie przynęty roślinne są kukurydza, ciasto, polenta i jęczmień.

Wiele udany połów karpia i ziemniaki pokroić w kostkę. Ale to są głównie średnie okazy. Duży karp może uwieść nawet smażyć.

Przynęta karp – kasza manna

Trzeba też wspomnieć taką uniwersalną przynętę jako semoliny. wędkarstwo karp jesienią w wielu regionach na wodach bez pomyślenia. Dla tego typu zastosowania nie jest tradycyjnie gotowane puree, dobrze jest karp. gotowany „gotowane” karpia jako semoliny. Receptą jego przygotowania jest prosty. W małym metalowym pojemniku wlano wodę. Wlać do niego trochę cukru do słodzenia. Rzucać małą szczyptę cynamonu i czekać, aż woda wrze. Po wlać semoliny. Jego wielkość powinna być równa ilości wody. I trwale zapobiec przez dodanie łyżeczki roślinę (zwłaszcza olej słonecznikowy), otrzymane ugniatanej masy. Wszystko przynęty gotowy! To doskonale utrzymuje się na hakach. I nawet muchy na kursie. Jest nieco zmodyfikowany przepis. W bardzo płynnej grochu kaszy wlać semoliny. Ta masa również przyczynia się do dużej liczby ukąszeń.

Smaki karpia

Tak, jak do połowu karpia na jesieni, a co przynęty używać, to jest zrozumiałe. Ale ta ryba to konieczne również znaleźć odpowiedni smak jest. Gatunek ten posiada wysoko rozwinięty zmysł węchu, jest on przyciągany w pierwsze miejsce pachnie. Większość wędkarzy są deptane chodnik i kupić gotowe zapachowych w sklepach. Często są one sprzedawane w stanie płynnym i może rozcieńczać tylko odpowiednią ilość wody. Smak jest dodawany do przynęty i wykorzystywane do poprawy przynęt. Na przykład, jest mieszany z miąższu chleba.

Niektórzy doświadczeni wędkarze, gdy zgryz nie jest szczególnie aktywna w karp jesienią, zmienić sytuację na swoją korzyść IT smaków. Niektóre posypać je na hakach, drugą zanurzył w tych kulek proteinowych, trzeci sdobryayut pachnie przynętę i przynęty. W ogóle, kto na tyle. Ale bez wątpienia jeden działa sprowokować ryby do ugryźć.

Jak używanych smakach

Co do zasady, na pytanie, jak do połowu karpia na jesieni, wędkarze rzadko korzystać z niektórych żadnych instrukcji dostarczonych wraz ze smaków. Znacznie częściej działają one według własnego uznania i polegać na własnym doświadczeniu. Każdy miłośnik polowania dziki karp ma swój własny pomysł na prawej zapachu. Wykorzystuje czasami zupełnie różne zapachy. W większości przypadków ta mieszanina nawet z wieloma zapachami.

Dla karpi nie jest uniwersalny smak, który będzie działał bez zarzutu w każdej części wód. Dla każdej rzeki lub jeziora, tam jest zapach swojego czasu rocznie. Dlatego liczba butelek w działach dotyczących rybołówstwa z pachnącego płynu do strajków karpia. Jednak nie zawsze są one przyjemne dla ludzi.

Przynęta na karpia w spadku nie jest możliwe bez smaku. Prawdą jest dopasowany zapach natychmiast zwiększa skuteczność pokarmów uzupełniających w czasie. Ale nie zawsze są one wyzwalane. W zimne dni, jeśli karp ustanawiają w boksie, nie pomoże żadnych smaki. Najczęściej wchodzą każdy rybak w zapasie kilka smaków. Są one używane w okresie wiosennym. W tym przypadku nie ma znaczenia, który producent kupił słoiki smaku. Czosnek, koper i prażone orzechy wszędzie będzie wydzielać ten sam zapach. I to są smaki że karp wolą jesień.

Pudełka do połowu karpi

Najlepszym połowów karpia jesienią odbywa się na podajniku rozwiązania. Jest to okazja, aby zrobić dobre przynęty, przynęty i wyrzucić w głąb. W celu zebrania bieg, trzeba kupić potężny pręt długości od 3,5 do 4 metrów. Lepiej jest wybrać „patyk” do przetestowania 90 – 120, cewka najlepiej z tylnym sprzęgłem. Wielkość szpula – 3000. o średnicy 0,28 mm, linia jest umieszczony. Aby zmniejszyć ryzyko strzelanie na szarego uderzeniowej cewka lidera jest używany.

Hak jest wybrany zgodnie z, na jaki rozmiar trofeum oblicza wędkarz. Z reguły wystarczy numer 6-8. Smycz jest krótki, maksymalnie 20 cm. Oczywiście, wiele uwagi poświęca się wybór koryta. jest wybrany zgodnie z charakterystyką zbiornika, gdzie połowy są prowadzone. Niż dla silniejszej, większej wagi. Tak że lewy rybak musi mieć modele od 30 do 70 gramów. Ważne jest również, które zostaną przeprowadzone odlewane. Jeśli długo, a następnie podjąć miskę przednim przesyłki. Lecą znacznie lepiej.

Jeśli staw dużo roślinności wodnej, a następnie podjąć żadnych modele metalowe i silikonowe. Z mieszaniny zanęty mają znaczny ciężar. Ale gdy przynęta jest zmyta, a następnie stają się nieważkości i unoszą się na powierzchnię. Jednocześnie są one łatwo dostać się do brzegu bez haczyków.

Przynęta na karpia w upadku

Istnieje wiele receptur mieszanki zanętowe. Niektóre dobre na wiosnę, a drugi na lato. Jest jeszcze jeden przepis, który jest idealnym miejscem na jesieni. Przygotowanie przynęty jest bardzo prosta. Weź okruchy chleba, taką samą ilość naziemnych cookies. Wymieszać w garnku lub miski. Dalszej potrzeby w równych ilościach w kukurydzy grzywny i frakcje gruboziarniste. Składnik ten jest potrzebny w ilości w przybliżeniu równej jednej czwartej objętości krakersów i ciastek. Teraz dodaj palonych, zmielonych nasion słonecznika i orzeszki. Traktujemy je jako dużo i kukurydzy. A ostatni składnik – ciasto i mleko w proszku. Muszą być mniejsza niż połowa kasza kukurydziana. Wszystko dobrze wymieszać i pozostawić na godzinę. Ta przynęta jest używany podczas połowu karpia w upadku prowadzonych nad Wołgą, Kama, Irtysz, Obi, Oka i innych dużych rzek.

Wybór miejsca do połowu karpi

W przypadku połowów odbywa się od brzegu, konieczne jest, aby spojrzeć na obszarach, gdzie w zasięgu ręki będzie utwór lub odkrywkowych. Musisz zrobić odlewy czole lub na płaskiej działce obok niej. To właśnie tam, co do zasady, karmienia karpi. Ale zakoryazhennye miejsce lepiej ominąć. Miejsca te są dobre tylko wtedy, gdy masz okazję złapać łódkę. Ponadto, karp wolą miejsca, gdzie dno jest to ostre półki. Ale połów z brzegu w miejscach trudnych, ponieważ haki powiązanego i cięć głęboko w ziemi i ciągnąć je bardzo trudne. Chociaż warto karp jesienią. Spearfishing – jest najlepszym rozwiązaniem dla połowów w takich miejscach.