825 Shares 1492 views

Jak gotować bezy na patyku?

Beza na kije lub domowych bezy – danie, które jest znane wielu z wczesnego dzieciństwa. Kiedy dziewczęta dorastają i stają się prawdziwe gospodynie, często napotykają problemy przygotować dobry beza w domu. Rzeczywiście, aby to danie w domu, bez żadnych uszkodzeń, pęknięć, frytki, wspaniałe i smaczne, trzeba wywierać wiele wysiłku. I kilka przydatnych sztuczek kulinarnych.


„Rosyjski” beza

Dzisiaj pokażę ci, jak zrobić bezy na dom kij i kilka przebiegły sztuczki kulinarne przydatne do tego przepisu. W tym celu preparat może być kilka beza (francuski, włoski, Szwecja, Szwajcaria i tak dalej. D.). W Szwajcarii, do przygotowania kąpieli stosowana jest woda, która jest bita białek już rozpuszczonych kryształów cukru. We Włoszech, należy użyć syrop cukrowy, który gotuje się przez długi czas, a za pomocą specjalnej receptury.

Ale rosyjski beza na patyku – bezy w języku francuskim. Być może najbardziej proste w przygotowaniu. Ale nawet tutaj istnieje kilka tajemnic, które ujawnimy później.

składniki

Aby beza, wymagają tylko białka i cukru. Ale dzisiaj oferujemy jasne i kolorowe bezy gotować na patyku, fotografię, która będzie produkcja śliny spust. Smak jest bardziej przyjemny wygląd, aby podnieść smak dodajemy cukier waniliowy, a dla najbardziej apetyczny – suplementów diety owocowo-jagodowe.

  • Cukru – 250 gramów.
  • Proteiny – cztery do pięciu sztuk (150 g).
  • dodatkiem owoców w postaci ciekłej.
  • sok z cytryny (jeden rachunki białkowe około trzech kropli soku z cytryny).
  • Barwniki spożywcze (kolor do wyboru).
  • Drewniane szpikulce.

„Klej” na bezy

Beza na patyku, przepis których oferujemy teraz, uzupełnione przez specjalny krem, który będzie służył jako podstawa kleju pomiędzy drewnianym szpikulcem i przez bezy. Spojenie między bezy mogą być w dowolny sposób. W tym celu, torty, podstawa mleka skondensowanego (jak w naszym przypadku), owoców lub jagód dżem itd. D.

  • 35 g masła.
  • 60 g gotowanego mleka skondensowanego.

Nawiasem mówiąc, podstawa mocująca nie można gotować z bezy na patyku. Przepis może być przydatny nawet śmietanę, które zostały niedawno używane na tort lub ciastka. Tylko podczas przygotowania deseru uchylenie niewielką ilość kremu w szczelnej miski i umieścić go w lodówce. Krem, dzięki czemu można zachować swój „klej” jakości przez trzy – pięć dni.

Jak gotować krem

Klej bazowy dla bezy na patyku lepiej przygotować z wyprzedzeniem, jeśli nie są warte słoiku w lodówce, przechowywać w górę z ostatnich eksperymentów kulinarnych. Zmiękczona masło musi wstrząsnąć pomocą miksera razem z mleka skondensowanego. Krem może być malowany za pomocą oleju lub żelu barwnika spożywczego i mogą być pozostawione, by tak rzec, w jego pierwotnej formie. Po ubiciu usunąć masę w lodówce, aż w odpowiednim momencie.

Jak gotować bezy na patyku: przepis ze zdjęciem

Pierwszy i prawdopodobnie najważniejszą zasadą gotowania bezy – właściwa temperatura białek. Nigdy nie należy używać białka od razu, jak tylko wyszedł z lodówki i wyjął ze sklepu. Niech jaja stanąć na chwilę i wziąć temperaturę pokojową. Podgrzania lub białka jaj nie jest zalecane.

W pewnych recepturach znaleźć punkt, w którym temperatura jest dokładne białek. Na przykład, czternaście stopni. Jednak nie każda kobieta ma możliwość pomiaru tej temperatury. Doświadczeni kucharze twierdzą, że nie są wymagane żadne specjalne pomiary. Jaja wystarczy piętnaście – dwadzieścia minut położyć na talerzu na stole w kuchni, i są gotowe do dalszej pracy.

Naczynia, w których będziesz ubijania białek muszą być czyste i suche. Zaczynają bić na zwolnionym tempie. Średnia prędkość miksera zaleca się ustawić dopiero po dwóch lub trzech minut, pokonując na minimalnym poziomie. W ciągu kilku minut będzie zauważalne, że białka zaczęła nabierać śnieżnobiałym jasny kolor i stają się silne pianka błyszczące.

dodać cukier

Cukrowego należy wlać cienkiego strumienia dopiero po białych ubitych w ciągu ostatnich pięciu minut. Tak, że cukier nie przykleja się do ścianek pojemnika, kierować strumienia piasku do łopatek mieszadła. W tej technice, nie zostanie utworzona i guzki w procesie. Wszakże porcja cukru dodaje się do białek, możliwe jest, aby nasycić przyszłych aromaty pianki. Dodać cukier waniliowy, aromatyczne owoców lub konwencjonalne dodatki waniliny. Zbyt powoli i stopniowo.

Ważnym punktem. Szczyt utworzone przez ubijanie białka nie powinny być trwałe. Doświadczeni kucharze powinni osiągnąć konsystencję masy białkowej, gdy szczyt jest utworzony, ale szybko spada. Oto beza i będzie prawdziwe, trwałe i nigdy nie pęka podczas pieczenia.

Jak wybrać barwnik

Jeśli zdecydujesz się zrobić jasną bezy na patyku, a następnie trzeba będzie do barwienia żywności. Eksperci radzą, aby preferują suche substancje barwiące. Ciekłe farby żel pod wpływem temperatury w piecu może stracić nasycenia koloru. Suche, przeciwnie, tylko stają się jaśniejsze. Ponadto, sucha farba nie ma wpływu na konsystencję masy białka.

Proces pieczenia bezy

Na dużym pieczenia łaskawie położyć papier pergaminowy lub folię. Piekarnik temperatury – od stu do stu dziesięciu stopni. Ugotowaną masę białka ułożyć w opakowaniu lub specjalnego worka ciasta przez dyszę o dowolnym kształcie. Wyciskanie pożądaną część w blasze. Upiec bezy przez jedną godzinę.

Po trochę rumiane bezy, jest gotowy. Wzięliśmy na patelnię, rozprowadzić bezy na płaskiej płycie i dać mu trochę odpocząć i ochłodzić.

Pozostaje tylko ustalić kije. Aby to zrobić, należy wziąć bezy i krem smaruje go. Następnie umieścić różdżkę i zamyka drugi bezy. Okazuje się, rodzaj ciasta, tam gdzie nadzienie odsłoniętej drewniane patyku. Dać czas na deser, krem do „kleju” zajęte i zamarł. Teraz beza na kije mogą być rozplanowane w piękny pierścień naczynia świąteczny i służyć.