495 Shares 4203 views

Explorer dla "Androida": przegląd najlepszych programów

Funkcjonalność nowoczesnych smartfonów jest niesamowita. Urządzenia przenośne są dziś bardziej wydajne niż komputery i laptopy sprzedawane kilka lat wcześniej. Deweloperzy przywiązują dużą wagę do technicznych funkcji smartfonów, ale rzadko dbają o napełnianie urządzeń wygodnymi narzędziami programowymi. W związku z tym użytkownicy muszą poświęcić dużo czasu na znalezienie wysokiej jakości oprogramowania. Ten artykuł ma zaoszczędzić czas użytkowników. Zawiera przegląd narzędzi – menedżerów plików. Najlepsze z nich zostanie omówione.

ES File Explorer

ES-Explorer dla Androida jest uważany za najsłynniejszego menedżera plików. Stało się popularne, ponieważ był pierwszym, który był przewodnikiem po stronie innych producentów mobilnego systemu operacyjnego. Pierwsze wersje programu wciąż działały w systemie Android 1.6. W przeciwieństwie do dużej liczby menedżerów plików program ES File Explorer jest wielofunkcyjny, ale ma też ładny i intuicyjny interfejs.

Główne cechy

Natychmiast po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu wyświetlane są katalogi w formie dużych ikon kwadratowych. Użytkownik może dostosować rozmiar elementów lub zmienić tryb wyświetlania na szczegółową listę. Długie dotknięcie w dokumencie przydzieli. Następnie można zaznaczyć wszystkie pliki, z którymi chcesz wykonać jakąś akcję. W dolnym obszarze ekranu zostanie wyświetlona lista możliwych operacji. Dodatkowe polecenia są wywoływane przez kliknięcie przycisku "Więcej".

включает в себя встроенный архиватор. ES-Explorer dla Androida zawiera wbudowany archiwizator. Za pomocą menu kontekstowego można wyodrębnić pliki. W takim przypadku menedżer plików wyodrębni wszystkie dokumenty z archiwum. Gdy chcesz wyodrębnić tylko pojedyncze pliki, krótkie kliknięcie ikony archiwum pozwoli Ci po prostu otworzyć.

ES File Explorer umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów wideo, edytowanie niektórych dokumentów tekstowych, słuchanie muzyki bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Aby grupować dokumenty według typu, wystarczy trzymać palec od lewej do prawej. Przewód ES wyposażony jest w całą grupę narzędzi. Może analizować zajętą przestrzeń karty pamięci i narysować diagram. "Download Manager" pobiera pliki z Internetu i zarządza nimi. "Kosz" pomoże odzyskać skasowane dokumenty.

Eksplorator plików FX

проводники для "Андроида". Ta aplikacja działa na wielu innych przewodnikach dla Androida. выводит список документов, группируя их. Wyświetla listę dokumentów, grupując je. Uruchamianie programu zawiera sekcje: "Pliki do pobrania", "Dokumenty", "Pliki audio", "Wideo". Ich liczba zależy od liczby plików w pamięci telefonu. Istnieje również możliwość normalnego oglądania.

Aby przydzielić dużą liczbę dokumentów, musisz wykonać svayp, który jest nieco nietypowy. Menu kontekstowe otwiera się trzymając palec. Eksplorator plików FX może współpracować z wieloma archiwami: RAR, BZIP, GZIP, TAR, ZIP. Pliki RAR można rozpakować tylko. программы, на "Андроид". Jest łatwy do zainstalowania, podobnie jak inne popularne programy, na "Androidzie". умеет проигрывать видеофайлы и аудиозаписи, открывать картинки и текстовые документы. Eksplorator może odtwarzać pliki wideo i nagrania audio, otwierać zdjęcia i dokumenty tekstowe.

Inną możliwością, która podkreśla zgłoszoną aplikację na tle wspólnym jest tryb wielo-okienkowy. Wystarczy przeciągnąć palec po prawej stronie i kliknąć na przycisk plus, aby rozwinąć nową kartę. Wygląd narzędzia jest w pełni konfigurowalny i konfigurowalny. Oprócz rozmiaru ikony i wyświetlanych szczegółów, ustawienie wpływa na kolory każdego elementu. Zmiana, usuwanie lub dodawanie elementów menu jest również wykonywane w oknie ustawień.

Solid Explorer

бесплатные проводники для "Андроида" , никак нельзя обойти вниманием Solid Explorer. Opisując bezpłatne przewodniki dla "Androida" , nie możesz ignorować Solid Explorer. Podstawowe ustawienia i operacje znajdują się w dolnym panelu narzędzia, co jest naprawdę wygodne. Aby ją wybrać, musisz kliknąć ikonę pliku lub użyć klasycznej metody – przytrzymaj palec przez kilka sekund w nazwie pliku. Wbudowany archiwer może pracować tylko z trzema typami plików: RAR, TAR, ZIP. Solid Explorer spodoba się tym, którzy lubią minimalizm. W nim nie ma żadnych funkcji multimedialnych. Pozwoliło to programistom zmniejszyć ostateczny rozmiar programu.

Początkowo pliki są wyświetlane jako lista. Podobnie jak inne przewodniki dla "Androida", Solid Explorer umożliwia zmianę tego widoku. Ponadto można dostosować kryteria grupowania i sortowania dokumentów. Dla wygody użytkownika przewód może pracować w trybie dwuplanowym. Aby przejść do niego, nie musisz zmieniać czegokolwiek w ustawieniach. Wystarczy przełączyć smartfon w tryb krajobrazu. Narzędzie może tworzyć kopie zapasowe danych użytkownika, współpracować z najbardziej popularnymi usługami typu cloud, łączyć się z serwerami FTP.

Total Commander

Total Commander – legenda wśród menedżerów plików. проводники для "Андроида" никто не разрабатывал, да и этой операционной системы не существовало. Pierwsza wersja została wprowadzona w 1993 roku, kiedy nikt nie opracował przewodników dla Androida i nie ma takiego systemu operacyjnego. Gdy aplikacja została przeniesiona na Androida, natychmiast stała się popularna ze względu na wysoką jakość wdrożenia funkcjonalności. Zewnętrznie Total Commander jest bardzo podobny do jego wersji dla systemu Windows. Dlatego projekt narzędzia nie może być nazwany nowoczesnym.

Aplikacja niemal całkowicie powtarza wszystkie funkcje wersji dla komputerów stacjonarnych, ale nie jest ograniczona do nich. Na przykład, aby wybrać pliki wystarczy wykonać długie dotknięcie. Ale także użytkownik może zaznaczyć dokumenty tylko w żądanym formacie, korzystając z trybu zaawansowanego. проводник для "Андроида" не умеет ничего подобного. Żaden inny przewodnik dla "Androida" nie może tego zrobić.

Aby rozszerzyć funkcjonalność Total Commander, istnieje wiele dodatków. Są one instalowane oddzielnie od głównego narzędzia. W aplikacji znajduje się system pomocy zawierający szczegółowy opis wszystkich możliwości. Dzięki temu nawet początkujący zrozumie to narzędzie.

Jak zainstalować przewodnik na Androidzie?

Aby zainstalować ulubioną aplikację w smartfonie, otwórz GooglePlay. Na pasku wyszukiwania musisz podać nazwę żądanego programu, a następnie stuknij w odpowiednie łącze. Na wyświetlaczu zostanie wyświetlona strona zawierająca krótki opis produktu, jego ocenę, komentarze użytkowników. Wystarczy kliknąć przycisk "Zainstaluj", aby rozpocząć pobieranie narzędzia. Po pobraniu instalacja zostanie uruchomiona automatycznie.