594 Shares 2422 views

Przecier jabłkowy dla niemowląt ze świeżych jabłek: przepis

Wielu młodych rodzice są zaniepokojeni cokolwiek związane z odżywianiem dzieci i sporządzenie wyważonego menu. Były one szczególnie zainteresowany jakie pokarmy są wprowadzane najpierw w diecie okruchów. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się, jak gotować jabłkowy dla niemowląt.

Dlaczego ten produkt?

Wszelkiej istniejącej różnorodności owoców dla pierwszego użycia pokarmów uzupełniających dojrzałych zielonych jabłek. Wybór jest ze względu na fakt, że te pachnące owoce bardzo rzadko powodować reakcje alergiczne.

Ważne jest również, że są one dostępne dla większości roku. I sprzedawać je w bardzo przystępnych cenach. Warto również wspomnieć, że specjalny przecier jabłkowy dla niemowląt, Receptą które zostaną przedstawione w niniejszym artykule, jest gotowane bardzo szybko i łatwo. I w większości przypadków nie ma dodatkowe składniki nie są wykorzystywane do jej przygotowania.

Jakie owoce nadają się do tych celów?

Gotować naprawdę przydatnych jabłkowy dla niemowląt, konieczne jest, aby starannie wybrać owoce. Ważne jest, że owoce nie są poddawane obróbce chemicznej i przedłużonego przechowywania. Ponadto, nie powinny one zawierać wysokie stężenia azotanów.

Idealnie do tego celu trzeba wybrać własne owoce uprawianych odmian zielone lub białe. Jeśli nie jest to możliwe, należy zwrócić się do przyjaciół, którzy mają swój własny ogród. Na rynkach lub w supermarketach praktycznie bez bezpiecznych jabłek. Niestety, często rolnicy, twierdząc, że sprzedają produkty przyjazne dla środowiska, w procesie uprawy stosowane chemikalia.

Kupując owoce, które przygotuje jabłkowy dla niemowląt, przepis z których dowiesz się później, ważne jest, aby zwrócić uwagę na nich nie było brązowe plamki i kropki. Nie jest konieczne, aby nabyć owoców miękkich, ponieważ mogą one zostać zamrożone lub zgniłe. Ponadto, od wyboru owoców powinny pochodzić bardzo wyraźny charakterystyczny aromat. Wszelkie nieprzyjemny zapach może wskazywać, że płód zaczyna się pogarszać.

Sposób wytwarzania gaszenia

Aby naprawdę użyteczne w leczeniu dziecka, trzeba wybrać owoce zielonych odmian. Pożądane jest, aby były one słodkie, że nie było konieczne, aby dodać cukier. Na początkowym etapie należy wyciąć wstępnie umyte oraz obrane owoce na mniejsze kawałki i usunąć je z rdzeniem.

Aby jabłkowy dla niemowląt przynieść maksymalne korzyści dla jego przygotowania powinny być wykorzystywane do picia wody filtrowanej. Na każdym owocu będzie musiał jedną łyżkę płynu. Wszystkie składniki należy umieścić w garnku na kuchence i wysłać. Zawartość naczynia trzeba stale mieszać, więc to nie jest spalony. Dziesięć minut później, kawałki Kompoty należy przeciera przez sito i ubij miksera. Po zacier ostygnie, można karmić dziecko.

Technologia przygotowania na kilka

Wstępnie umyte i obrane owoce, które mają zostać przecięte na pół. Tak otrzymane plastry powinny być umieszczone na wcześniej wykonanej przez łaźni wodnej i pozostawiono tam przez dziesięć lub dwanaście minut. Ten czas powinien wystarczyć, więc mieli czas, aby stać się miękka.

Gotowość owoców jest sprawdzana za pomocą noża. Aby uzyskać smaczne i jednolitego jabłkowy dla niemowląt, zmiękczona na kilka kawałków smagać blendera. Ten przepis jest idealny do karmienia niemowląt, ponieważ nie zawiera niczego innego niż samego owocu.

Przepis gotowanych i pieczone warzyw

Do przygotowania takiego karmienia nie trwa długo. Na ogół cały proces trwa krócej niż godzinę. Gotowanie jabłko puree dla niemowląt z gotowanymi owocami zaczyna się od przygotowania surowców. W tym celu wstępnie umyte, obrane i pocięte owoców znajduje się w małej miski wypełnionym filtrowaną wodą. Po zawartość naczynia dochodzi do wrzenia, zmniejszyć ogień i trzeba czekać na dziesięć minut. Po tym czasie owoce bita z mieszadłem, chłodzi i dać dziecku.

Jeśli chodzi o sos, przygotowany na podstawie pieczone owoce, tutaj też wszystko jest bardzo proste. Minimalny czas, będziesz cieszyć ich okruchy przetargowej oraz bogate danie. Dodatkowo, przynęta nie będzie prowokować powstawanie kolki. Aby przygotować ten jabłkowy dla niemowląt, konieczne jest, aby wybrać dojrzałe i słodkie owoce. Umyć i pokroić w cienkie płyt rozprzestrzeniania owoców w żaroodpornym szklanym pojemniku, zamknąć pokrywę i wysłać je w piekarniku. Po dwudziestu minutach staje się dość miękką masę, która musi być lekko pobity widelcem. Ostyvshim danie nakarmić dziecko.

Przecier jabłkowy dla niemowląt ze świeżych jabłek

Przygotowywanie pokarmów uzupełniających nie zajmuje dużo czasu. A technologia jest tak prosty, że można go obsługiwać nawet niedoświadczony młoda matka. Wstępnie umyte i obrane grunt owoców do plastikowej tarce. W przypadku małych grudek masę, może wzbudzać miksera.

Gotową danie nie jest konieczne, aby dodać cukier. Przecier jabłkowy dla niemowląt ze świeżych jabłek, pożądane jest, aby dać dziecku w ciągu dnia do nocy, zanim będzie miał czasu, aby w pełni zrozumieć i nie powodować jego kolki.

Przecier jabłkowy dla niemowląt na zimę

Z tego przepisu dziecko będzie w stanie w czasie zimnej roku zjeść smaczne i zdrowe potrawy, wykonane z ekologicznych owoców. Aby taką przynętę, trzeba będzie trzy kilo dojrzałych owoców, sto gramów brązowego cukru i litr wody filtrowanej.

Dla tych celów pożądane jest, aby wybrać zielonych odmian, ponieważ są one uważane za jedno z najlepszych źródeł żelaza i wielu witamin. Aby przygotować domowy jabłkowym dla niemowląt w zimie, trzeba najpierw pozbyć się skórki z owoców, nasion i łodyg. Następnie surowiec sproszkowany w mieszalniku do uzyskania jednolitej masy.

Powstały przesunięcie puree na patelni, aby wysłać wody i cukru. Zawartość naczynia doprowadza się do wrzenia i gotować na wolnym ogniu przez dwadzieścia minut, mieszając, nie zapominając okresowo. Po tym czasie gotowa potrawa zmiany w pre-sterylizowane małych słoików, przykryć i wysłany do przechowywania.

Przecier jabłkowy z kremem

Przysmak przygotowany według przepisu może leczyć starszych dzieci. Pożądane jest, aby administrować menu po dziecko spróbować zbóż, owoców i warzyw puree. To danie charakteryzuje się delikatnym smakiem i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze dziecka. To doskonale spełnia wszystkie potrzeby ośmiu miesięcy dziecko.

Aby przygotować ten sos, trzeba Dwa duże zielone jabłko, łyżkę cukru, pół szklanki wody filtrowanej i dwie łyżki naturalnego kremu. W pre-wrzenia cieczy chcesz wysłać zmiażdżonych starte jabłka i zmniejszyć ogień. Piętnaście minut w garnku z wrzącą owoców powinien być dodany do śmietany i cukru. Otrzymaną masę należy również i chłodny wymieszać. Po tym, jabłkowym, gotowe do spożycia.