860 Shares 2766 views

Rośnie pietruszka – Porady

Pietruszka jest podzielony na korzeń i liść. Oba typy są bardzo popularne z tą tylko różnicą, że korzeń jest używany w marynat i zup warzywnych, a arkusz dodawany głównie do sałatek, ryb i dań mięsnych, jako przyprawa. Zielonych liściastych, z kolei, jest kręcone i zwyczajne. Najbardziej popularne wśród kierowców kręcone – ze względu na jego piękny wygląd i dużą ilością zielonej masy. Rośnie pietruszkę możliwe iw domu i ogrodach przydomowych. Ze względu na zawartość witaminy C, olejków eterycznych, karoten, ma pozytywny wpływ na organizm i poprawia apetyt.


Czas do sadzenia

Ten rodzaj zielony odnosi się do ziół, więc nasiona ona ma na tyle mały i kiełkują około 20 dni. Szybsze kiełkowanie zapobiega olejek eteryczny, który z kolei utrzymuje możliwość ich pędów za rok. Greens to roślina dwuletnia, dlatego, pietruszka uprawa odbywa się dwa lata: pierwszy rok spędzony na tworzeniu rozety liści i korzeni, a w drugim – rozwinięte pędy z kwiatami. Roślina ta jest wysoka odporność na warunki niskiej temperatury, dzięki czemu można łatwo znosi mrozy -9 ° C pietruszki rosnących w sezonie zimowym również nie powoduje żadnych problemów. Nawet z zakładu pokrywa śnieżna jest łatwy do przenoszenia zimę, a kiedy przychodzi wiosna szybko wypuszczać nowe liście kiełkuje już w temperaturze 3 stopni powyżej zera. Ważną rzeczą jest to, że bardzo wymagająca zielenie są od wilgotności gleby i wystarczającej ilości światła, jak wtedy, gdy zaczyna się gleby zwilżające korzenie choroby.

Kiełkowanie i siew

Pietruszka rosnące w polu otwartym dając doskonałe rezultaty na czystą, żyznej i luźnej glebie. Gęsty gliny spowodować zmiany w postaci roślin i zmniejszenia wydajności. Obfity wzrost zieleni zapewnić nawozy organiczne, takie jak próchnicy, obornika lub kompostu, która powinna być dodana podczas części wykopu, około 5 kg na 1 metr kwadratowy. czas siewu również duży wpływ na plony. Ze względu na fakt, że nasiona kiełkują bardzo wolno i należy zwiększyć wilgotność podłoża, to najlepiej, aby zasiać je wcześnie, na początku maja, a nawet kwietniu. Jeśli zaległości z siewem nasiona wpadają w suchych gleby i dają słabe i pędy, a wiele z nich nie kiełkują. Że taka jest kapryśne zielenie – pietruszka.

Uprawy nasiona, sadzonki można przeprowadzić wiosną i jesienią. Kiedy jesienią siew lepiej wybrać takich stron gleby, które nie tworzą gęstą skorupę, i nie ma niebezpieczeństwa pranie stopu roślin wodnych. Pomimo ryzyka, siew jesień, wyprodukowane przed faktycznym wystąpieniem mrozów, daje wczesny plon. Zieleni wysiano w rzędach w odstępie około 20 centymetrów, a w kolejności rzędu 4 cm. Dla szybszego kiełkowania nasion można namoczyć w wodzie przed posadzeniem przez kilka tygodni. Po pojawieniu się bakterii są umieszczone w glebie na głębokość około 3 cm.

Pielęgnacja sadzonek

Właściwa uprawa pietruszki zależy także od terminowego pielenie. Jeśli nie wykonać tę procedurę, rośliny są silnie wydłużone, podczas usuwania chwastów spadnie na ziemię. Chwastów i poluzować gleby powinna być kilka razy w okresie letnim. Potrzebne podczas pielenia i przerzedzenie produkować zbyt grube pędy, łodygi i rozdarty powszechnie stosowanych w żywności.