195 Shares 7040 views

Nalewka z żurawiny – lekki i słodki napój

Dziś lekarze mówią, że wino jest w stanie na odstresowanie i nawet przedłużać życie. Ważne jest tylko, aby być w stanie przestrzegać zasad: mężczyźni do 3 szklanek dziennie, a kobiety – nie więcej niż połowę. W niektórych chorób, takich jak beri-beri i anemii, polecam czerwonego wina stołowego i układu krążenia – biały.

Od czasów starożytnych, Rosja była słynne nalewki i likiery. Pachnące napoje uplifting i kojące duszę. Są one przygotowywane przez naleganie na alkoholowym roztworem owoców, jagód i ziół. Szczególnie popularny był żurawina nalewka na alkoholu.

Sama żurawinowy – bardzo przydatne jagodowych. W tym czasie, to ratuje ludzi przed szkorbutem. Żurawina zawiera dużą ilość kwasu askorbinowego oraz inne kwasy organiczne (kwas cytrynowy, benzoesowy, chinowego). W poszukiwaniu nie jest konieczne podczas zimnej lepszego asystenta. Tylko osoby z chorobami przewodu pokarmowego żurawiną użytku nie jest zalecane. To niesamowite berry jest w stanie przez długi czas zachowują swoje właściwości użytkowe.

Cranberry likier. Opcje gotowania

Większość winiarzy domu jak gotować żurawiny likier. Jest uważany za słodki napój, ponieważ cukier używany do produkcji. Jak gotować żurawiny nalewki? Przepis jest bardzo prosty. Konieczne jest, aby wziąć 1,5 szklanki żurawin, kubek cukru i pół litra wódki.

Dla żurawinowym napoju uciera z cukrem szklanej, aż będzie gładkie. Mieszaniny, które otrzymuje się w rezultacie, konieczne jest przesunięcie do pojemnika i wlać zawartość wódki zamknąć pokrywę. W ciągu dwóch tygodni, jest on przechowywany w ciemnym miejscu w temperaturze pokojowej. Nie powinniśmy zapominać, co dwa dni wstrząsnąć zawartość puszki. Dwa tygodnie później, żurawina likier umieszczone na jeden dzień w lodówce. Następnie konieczne jest szczep przez gazę, zagięte w kilka warstw. Nalewka jest gotowa do użycia.

Staje się dość silny, więc można bezpiecznie założyć, że jej męskiego napoju. Ale dla kobiet nalewki żurawiny przygotowuje trochę inaczej. Po pierwsze, jest konieczne, aby syrop, który składa się z 2 szklanki wody i 2 filiżanki cukru pudru. Syrop gotuje się aż do uzyskania jednorodności, a następnie stopniowo dodaje się do uprzednio przygotowany do „męskiej” infuzji recepty. Okazuje wyrafinowany napój żurawina dla pięknych pań.

właściwości lecznicze

Nalewka z żurawiny mylone tylko jako napój. Jest to również doskonałe narzędzie do terapii. Jeśli zastosuje się do dozwolonego limitu Nalewka z żurawiny w stanie zapobiec przeziębieniom. Ponadto, jest to doskonałe narzędzie do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Nalewka może i podniesienia apetytu.

Ale nie ważne jak dobry jagoda, i nadal ma swoje przeciwwskazania. Kwaśna żurawina całkiem przyjemne, ale niebezpieczne dla szkliwa zębów. W tym samym czasie, jagody pomaga próchnicy i jest użyteczne dla wzmocnienia dziąseł.

W sklepach sprzedają wystarczającą ilość różnych alkoholi, ale nie są one mecz nie wychodzi z domowej roboty napój, który jest na samym jagód bez zapachów chemicznych.

Nalewka z żurawiny – lekkie i słodkiego napoju, pomimo obecności alkoholu w jego składzie. Służyła schłodzone z owocami i czekoladą.