739 Shares 1894 views

Krym, Livadia: Opinie wakacje

Miłośnicy ciepły i spokojny wypoczynek może być zalecana w kolorowej wsi Liwadii! Krym, opinie, które można teraz znaleźć w większości po prostu zachwycony – ten piękny region. Wieś jest znana również jako miejsce królewskiego, bo mieszka tu cesarskie damy państwa rosyjskiego. Tak, Mikołaj II był ostatnim z tych, którzy korzystali z letniej rezydencji w innych celach. Ci, którzy już tu zwrócić uwagę na niezwykłe piękno tych miejsc.


Livadia znajduje się trzy kilometry na zachód od Jałty, na zboczu Mogabi. Wśród gęstych lasach początkowo w miejscu dzisiejszego Livadia były ogromne pola. Wiele osób uważa, że nazwa wsi była w ten sposób, bo „Livádion” jest tłumaczone jako „łąki, murawy”. Oto tytułowy ośrodek – jedna z największych placówek medycznych kardiologii w Southshore. Zgodnie z tym, co roku ogromna liczba osób z chorobami układu sercowo-naczyniowego jest wybrany do leczenia unikalnej instytucji „Livadia” (ośrodek, Krym). Pacjenci zauważyć wysoką jakość usług medycznych, w tym medycznych i zdrowotnych instytucji i innych ośrodków Krym.

Klimat i charakter Liwadii

Klimat Livadia same jak w Jałcie. Chociaż Dzięki swojej lokalizacji geograficznej (duże lasy, stok Mogabi, bliskość do morza), ma ogromną przewagę w tym miejscu dużo słońca, zieleni i świeżego powietrza. Dość często można usłyszeć z bazy słowo tutaj o tym, jak miękkie i korzystne dla zdrowia lokalnego klimatu.

Wiele osób decyduje się dziś wakacje na Krymie. Livadia przyciąga ich niepowtarzalnym klimatem. Morze i góry mają bezpośredni wpływ na jej temat. Góry niezawodnie chronić przed przepływa zimne powietrze z północnego-zachodu na północny-wschód i północ. Morze, będąc w zimie potężnym regulatorem ciepła ogrzewa ciepły oddech, podczas gdy w upalne dni opadną ciepło. W godzinach popołudniowych podczas letnich wiatrów wieje od morza, a wieczorem – na morze z górami. Wybrzeże ciepły wiatr z gór przynosi lekki zapach igliwia. W rezultacie, powietrze jest tu zawsze bardzo czyste, pełne zapachu soli lasu i morza. Podgrzewany nad morzem latem utrzymuje przez długi czas wystarczająco wysoka temperatura wody w tym samym czasie „rozgrzewa” przybrzeżnych powietrza.

infrastruktura Livadia

Tutaj są dobrze rozwinięta infrastruktura: w tym miejscu działa telegraf, poczta, negocjowanie punkt dalekobieżnego, 7 sklepy, bank, 3 restauracje, kilkanaście kawiarni i barów. Aby pomieścić turystów przeznaczone zayedenie "Livadia" (SPA). Krym oferuje turystom Jałcie między wsi i codziennie autobusów. Podróżnych, że to wszystko jest znacznie łatwiejsze ich życie.

Krym, Livadia: historia wsi

Teren, na którym Livadia, jest zamieszkana przez ludzi przez długi czas. W XVIII wieku na miejscu dzisiejszego Liwadii była mała osada grecka Ah-Yan. Jej mieszkańcy w 1778 roku na rozkaz rządu przeniósł się do prowincji Azowskiego. Gdy Krym została przyłączona do Rosji, część gruntów została przekazana na południowym wybrzeżu greckiej Balaklava batalionu (straż graniczna krymskiej te lata). Prawie trzy dekady Livadia był własnością hrabiego Potockiego. W tym przypadku, do 1859 roku była już wypełniona i wyposażone w nowoczesne udogodnienia, stając się typowym południowej nieruchomości z tych lat. W tym momencie istnieje trzydzieści jardów, gdzie mieszkały 140 osoby.

Rok później, Livadia specyficzny agencja została objęta przez rodziny królewskiej. Pod przewodnictwem hippolyta Monighettim, nadworny architekt, Pałac Potockich został zbudowany. Nie zostały również zbudowany na spadkobiercę Petit Palais, licznych usług, szklarniach. W miejscu starego pałacu w latach 1910-1911 dwuletnim. Projekt N. P. Krasnova, akademik, został zbudowany przez Wielkiego Pałacu Liwadyjskim w duchu renesansu. Stał się letnią rezydencją Mikołaja II.

W okresie 1941-1944. wieś została zajęta przez wojska niemieckie. W okresie okupacji tutaj zostały zniszczone Petit Palais i przypadku radzieckich uzdrowisk, Biała Livadia Palace był w stanie przetrwać. W Liwadii po poważnych prac remontowych w Białym Pałacu, konferencji szefów trzech krajów – USA, Wielkiej Brytanii i Związku Radzieckiego.

Każdy, kto zdecyduje się na Holiday Village Liwadia (Krym), oficjalna strona powie, gdzie się zatrzymać. Tutaj można przeczytać szczegółową historię ośrodka i więcej. Wielu stałych obozowicze powiedzieć, że strona (livadia.crimea.ua) pod warunkiem, zawsze aktualne i prawdziwe informacje.

Sezon pływacki

Należy wziąć pod uwagę, aby każdy, kto zdecyduje się na odpoczynek na Krymie: Livadia sezon turystyczny plaża otwiera się w maju i kończy się pod koniec października. Wielu wierzy, że plaże są najczystsze w całym południowym wybrzeżu Krymu, więc zrozumiałe jest, dlaczego tam (czyli – w Oreanda) był niegdyś letnią rezydencją Breżniewa. Wczasowicze i turyści z całego świata przyjeżdżają, by podziwiać Pałac Livadia i cieszyć się ciche parki, leczenie w sanatoriach i spacery wzdłuż ścieżki słynnego cara. Dzienny odpoczynek i leczenie istnieje ponad 25.000 osób. W tym samym czasie każdego dnia, autobusy Livadia – Jałta. Krym jest reszta oferuje ciszę i względnej samotności. W tym przypadku, Jałta, ze wszystkimi jego rozrywki, i jest w zasięgu ręki.

Noclegi w Liwadii

w każdej z miejscowości uzdrowiskowej lub miasto Republiki Krymu istnieje wiele ośrodków i hoteli, jak również. Livadia oferuje osiedlić się w żadnym z nich, a ponadto, w sektorze prywatnym. Istnieje możliwość wynajęcia tani pokój lub mieszkanie. Jednak najbardziej znanym miejscem jest zakwaterowanie w hotelu „Livadia” (Krym). Jest to jeden z największych medycznych i zdrowotnych instytucji południowym wybrzeżu Krymu.

Jak gości i pensjonat „Przyjaźń”, znany z tego, że jest wyposażony w unikalny system ogrzewania, który działa przez ciepło Morza Czarnego. Uwaga odpoczynku i komfortowe zakwaterowanie w sanatorium „górskim uzdrowisku”, „Oreanda”, „Morze Czarne” i kilka innych.

Biały Pałac (Wielka Livadia Palace)

Został zbudowany w 1911 roku. Ta dawna letnia rezydencja Mikołaja II, ostatniego cesarza Rosji. Jest również znany z tego, że w lutym 1945 roku w Białej (duży) pokoju Jałcie (Krym) Konferencja szefów rządów 3 koalicji antyhitlerowskiej – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego, gdzie zdecydowano tworzenie deklaracji ONZ o wyzwoleniu Europy i inne dokumenty. Ponadto, pałac był stan daczy Stalina. Aby odwiedzić to został otwarty w 1974 roku Każdego roku przyjeżdżają tu około pół miliona turystów, którzy wybierają się na wakacje na Krymie. Livadia jest również jednym z ulubionych ośrodków.

Mniej więcej w tym czasie, budynki stały sanatorium „Livadia”, podczas gdy on jest na terytorium danego wieku i połowie Livadia Park. Nie zawsze jest to świetna okazja do odpoczynku – o każdej porze roku, aby pobyt z małymi dziećmi jako rodzina na leczenie i rekreacji, pre-rezerwacji miejsca. Jest całoroczny ogrzewany basen z morską wodą, korty tenisowe, gry dzień-noc w siatkówkę i badmintona, sauny, siłowni i obiektów sportowych. Często można usłyszeć od turystów tu wrócą do ośrodka ponownie.

Livadia Park

W ich opinii wielu podziwiających słów powiedzieć o ogromnym Livadia Park, który zajmuje powierzchnię około czterdzieści hektarów. Został on stworzony w stylu krajobrazowym. Istnieje wiele rzadkich roślin – Atlas Cedars srebra, stuletnie sekwoje, cisy, włoski sosna ., Itp Niektóre budynki wybudowane luksusowe łóżka z róż i klombów. W różnych częściach parku rozchodzą się szlaki i utwardzonych dróg spacerowych. Istnieje kilka niezwykle wykonane fontanny. Każda z spacerowiczów zatrzymuje wieczne „Livadia” z pisma arabskiego: usta jagnięcina ciągły strumień wylewanie wody prawdziwa wiosna, gdzie każdy wyzwalacz może być szczęśliwy aby ugasić pragnienie. Od pałacu w kierunku morza rozciąga vosmidesyatimetrovaya Pergola – altana jest bogato porośnięte winoroślami, wisteria i róż.

Tsarskaja (Solar) szlak

Ten słynny krymskiej ścieżka poziomy od parku do Livadiyskiy Gaspry. To ma swoją nazwę, ponieważ wolał chodzić na jej wspaniałej rodziny królewskiej. Ponadto znany jest jako ścieżka Słonecznym. Znajduje się na wysokości 140 m nad poziomem morza. Urlopowicze pamiętać, że nie są trudne do pokonania wzloty i upadki, dzięki czemu wszystkie 6.7 kilometrów, która odbywa ścieżkę, można przejść dość łatwo. W tym momencie, nawet w najgorętszym chłodzie ciepła. Interesujące jest to, że chodzą na tym szlaku, lekarze zalecają ludziom w celu odzyskania, jako czynniki terapeutyczne charakter i klimat tego miejsca są doskonale. Dlatego ścieżka słoneczna jest również nazywany zdrowy sposób.

Czerwone wino portu „Livadia”

Livadia wysokiej jakości czerwone wino – jest to jedna z najstarszych marek „Massandra” Spółka gastronomiczne użytkownika. Jego rubinowy kolor jest uderzająca w jego aksamitny i głęboka. Szlachetna odmiana winorośli Cabernet dała pić silną oryginalny bukiet z miękkiej otaczającej Maroku. Smak jest pełny, harmonijny, z delikatnym aromatem pestki wiśni, z ładnym długim finiszu. Należy pamiętać, że w starym winem jego niezwykłych cech są wzmacniane wiele razy, co potwierdza wyjątkowość tego stworzenia winiarzy „Massandra”. Podobnie jak reszta czerwonego wina, port ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne działanie na różnych patogennych mikroorganizmów.