220 Shares 3810 views

święto religijne Macovei: tradycja. Co do gotowania na Macovei?

Obecnie istnieje duża liczba świąt religijnych. Na jednym z nich będziemy rozmawiać dzisiaj. Również rozważyć, jakie istnieją tradycje, związane z nim. Ponadto, będzie to mieć wpływ na temat posiłku, a także, co powinno być przygotowane na ten dzień. Więc, jaki rodzaj wypoczynku – Macovei? Większość ludzi zna zupełnie inną nazwę. Znają go jak miód OSO. W tym okresie, potrząsają pasiek przydatna miód, a już zaczyna się nadążyć z maku. Istnieje opinia, że święto Macovei – to prawdziwe święto zbiorów. Być może tak jest. A jeśli nie rozszyfrowania samego słowa, okazuje się „mak wakacje.” Ponieważ słowo składa się z dwóch części: „Poppy” i „wei”.


Kwiaty i bukiety – oddziały dla domu i rodziny

Co jest tak różny o tym szczególnym rodzaju wypoczynkowego Macovei? W tym dniu wszyscy ludzie zebrali bukiety kwiatów asters, chryzantem, nagietki, cornflowers trawy, mięty, piołunu i krwawnika. Mieszkańcy różnych regionów dodaje swoje rośliny i zioła. Tak było kiści marchew, kukurydza, groch, koper. Wplótł wieńce i dodaje do nich świecę. W każdym z „Masterpiece” host tych ludzi podniesionych uzyskując rok i dobrobyt w domu. Jednak obowiązkowym atrybutem bukiet był mak, jej dojrzałe głowa.

Ten bukiet nazwano w sposób szczególny i bardzo delikatnie – „makoveychik”. Z tych kolorów wszystkich parafian zostały wysłane do kościoła za usługę. Tam zbiera trawę i uświęcone. Przybyciu do domu, posprzątać po pęczek ikony. Ten mak użyto warding ich domów i bydła, mieszka w zagrodzie. Wierzono, że nasiona te będą w stanie chronić nowo urodzone dziecko od „złego oka”.

Dlatego rozproszone maki na progu ich domów. Wielu uważa, że jeśli do rozproszenia nasion w kręgu i stanąć w tym „przygotowanego” Ward, można pozbyć się wszelkiego zła, i na wieki. All-honorowane zioła leczyć każdą chorobę, oczyszczonej wody studziennej i wrócił do rodzinnego majątku do domu. Dokładnie rok później na święta kościelnego Macovei, gdy jest ona gotowa nowa wiązka, stary musiał spalić.

Również w kościele o poświęcenie odbywa miodu, rytualnego posiłku – „Szulik” Ten interesujący wypieki ciast, składała się złamać na kawałki, wypełnionych wodą z miodem i makiem rastortym.

Każda gospodyni przygotowuje specjalny posiłek w tym dniu. Kto POK torty, pierogi i ciasta. Ale w każdym gotowane danie lub dodawane do ciasta z makiem i miodem. To taka tradycja jest interesujący.

woda święcona

Święto Macovei bardzo ostrożnie traktuje wodą. Połowy sierpnia jest zawsze charakteryzuje upałów. Ze względu na suchym latem można uruchomić chorób masowych. Konsekrowany wodę, wierząc, że ten obrzęd jest czysty. Dlatego też istnieje inna nazwa tego święta – woda lub mokrej Zbawiciela. Próbowaliśmy go na ten dzień kopać nową studnię, świętą wodę przygotowaną dla chorych, kobiet w ciąży i dzieci. Ponadto, posypane stos siana i słomy do myszy przeszły go, a nie jak szok swoich gniazd. W tym dniu w bizantyjskiej podczas suszy krzyża, na którym Jezus został ukrzyżowany oczyszczonej wody.

wartościowy miód

Dlaczego święto Macovei jest uważane za święte rośliny maku, to zrozumiałe. Ale dlaczego zastosowanie zarówno w Rosji do miodu – jest niejasny. Prawdopodobnie dlatego, że jest to bardzo użyteczna praca pszczół produktu. A przed miód jest dodawana do prawie wszystkich potraw, są one zastąpione z cukrem, nawet używane do gotowania różnych potraw z mięsa.

Co jest podawane na stole na wakacje?

Ale obchody Macovei znane i obchodzone nie tylko w Rosji. W Gruzji, Ukrainie i Rumunii również zgodne z tradycją prawosławną i świętować na swój własny sposób. W każdym domu stół koniecznie karmione zbóż mąka kukurydziana z dodatkiem miodu i maku. To danie jest cięte nożem, bo to było bardzo gęste. Napoje zawierają również miód i herbata ziołowa.

Tak więc, jeśli pani będzie chciał zadowolić swoich bliskich oryginalną kuchnię, należy pamiętać, że będzie ona przydatna w dniu 14 sierpnia Macovei wypoczynku – jest to szczególny dzień. Więc trzeba przygotować pyszne i zdrowe dania. Po prostu chcę dać jedną radę: Przed dodaniem do ciasta Mack, należy najpierw kruszone i moczone w wodzie. Soczystość i smak warunkiem.

Innym wytłumaczeniem nazwy

Ortodoksyjni chrześcijanie posiada własne wyjaśnienie tego zdarzenia, który jest przeznaczony do wypoczynku. Powinny odnosić się do Starego Testamentu. Honor i pamiętać świętych męczenników, siedmiu braci Machabeuszy, którzy odmówili przyjęcia pogańskiej wiary, ponieważ wiara jest tylko w prawdziwego Boga. Bracia wraz z ich matką Salomona i Eleazar nauczyciela tego dnia zostały wprowadzone do śmierci. W tym dniu, ludzie zaczynają przestrzegać ścisłej dwutygodniowy Wniebowzięcie szybko. W związku z tym, w dniu 14 sierpnia, jest powszechnie uznawane i obchodzone jako dzień święty Macovei.

Obecnie jest to jedna z największych imprez dla ortodoksyjnych wyznawców. We wszystkich kościołach i świątyniach muszą znosić życiodajnego krzyża, czczą go i poprosił, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju chorób i odpuszczać grzechy. W tym dniu w ubiegłym skąpane konie i inne zwierzęta, a sami skąpane w rzekach i jeziorach, w celu uzyskania siły i zdrowie.

Szulik – pyszne ciastka dla dzieci i dorosłych

14 sierpnia – święto Macovei. Zechce pyszne wypieki, a zwłaszcza dzieci. Niezwykłe Szulik, jak wspomniano wcześniej, można gotować i podawać. Chude ciasto jest przygotowane i świeże. Nadaje się do pieczenia w piekarniku do smażenia na patelni. Przygotowanie ciasta drożdżowego następująco. Trzeba będzie jedną filiżankę wody, 1 łyżka cukru, 1 łyżeczka soli, trzy łyżki oleju roślinnego, trzy filiżanki mąki i 1 łyżeczkę drożdży.

Musimy wyrobić ciasto. Rozwałkować, pokroić na małe kawałki i wysłane do pieczenia w piekarniku. Jest to tylko jeden z elementów tzw puste. Teraz trzeba przygotować się do zaprawiania nasion maku. Take 200 gramów nasion maku. Jedna szklanka wody i cukru. Mack wstępnego mielenia w młynku. Wszystko umieścić w garnku i doprowadzić do wrzenia. Następnie dodać mak, a następnie 5 minut na małym ogniu. Ispechonnye preform ciasta wlać do sosu gotowanego. To wszystko, danie jest gotowe. Teraz to może być bezpiecznie podawane.

Wreszcie, mała

Teraz, gdy wiesz, kiedy nadejdzie święto Macovei. 14 sierpnia to się dzieje. To święto jest nadal w Rosji był jednym z najbardziej „słodki”. Gościnni gospodarze leczone goście, przyjaciele i krewni są nie tylko świeże zbiór miodu. Tam po prostu nie wymyślić cukierki kobiety! Po tym wszystkim, trzeba mieć czas, aby jeść, a następnie po przyjdzie. Dzieci i dorośli z przyjemnością zadowoleni z makiem ciasto, bułeczki i ciastka. Do tabeli podano naleśniki na wakacje Macovei. 14 sierpnia w ogóle napełnienia ciasta posypane makiem. Garnek gliniany zawsze podawany słodki miodu różnych odmian.