644 Shares 9832 views

Vilgelm Gauf: Życie i praca

W porównaniu do innych gawędziarzy Vilgelm Gauf a jego prace nie wiem. Oczywiście, to nie stosuje się do jego arcydzieł literatury dla najmłodszych – „Dwarf Nose” i „The Little Flour”. Bardziej wyrafinowany czytelnik zapewne pamięta więcej „kalif-Bocian” i „zimne serce.” Vilgelm Gauf dodatkowo musiał napisać powieść o tematyce historycznej „Liechtenstein” (za który w porównaniu do Waltera Scotta), stworzył utwory satyryczne, opowiadania, wiersze i tak dalej. D.


wczesne lata

Oczywiście pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok w pobieżnego zapoznania się z biografią tego niemieckiego pisarza – jego zwięzłość. Vilgelm Gauf mieszkał pełne 24 lat, chociaż życie rozwinęła całkiem szczęśliwy bez nadmiernych wyrzutów miłości i uczestniczyć w pojedynkach.

Narrator urodził się w 1802 roku. Pierwsze próby życia była śmierć ojca chłopca, który został skazany na nieuczciwych opłat spiskowanie bunt. Uważa się, że biografia Ten bar jest później znajdzie odzwierciedlenie w baśni „Mała Muck”. Vilgelm Gauf po wydarzeniu przeprowadziła się do domu swego dziadka. Tam chłopiec kształcił najpierw – w starej bibliotece, wśród kilkudziesięciu szaf.

Studia na Uniwersytecie

Trenuję przyszłego gawędziarza na Wydziale Teologii i Filozofii. Naturalnie, młody człowiek nie stara się zostać pastorem. To nie różniły się szczególną pokorę, i zawsze był w moim tyrana serca, buntownika. On nawet zorganizowany nagrodę „torchbearers”, umieścić na niektórych ekstrawaganckich czerwone spodnie, a nawet nie przemalować stopkę do St George (czyli jego posągi). Powodem, zgodnie z którym Vilgelm Gauf wybraliśmy ten obszar badań, była tak stara jak świat – ubóstwo. Pełna edukacja w rodzinie przyszłego pisarza mógł sobie pozwolić tylko jedno dziecko. Okazało się, że nie Wilhelm i jego starszego brata. I tylko studia na wydziale teologicznym w tym czasie zakłada stypendium.

Jako pisarz

Po opuszczeniu alma mater, młody człowiek wynajął nauczyciela w jednym z domów. Wizyta w Paryżu, Brukseli, Brema – te i inne wyjazdy musiał dokonać Vilgelm Gauf. Historie, które on napisał specjalnie dla dzieci baronowej von Högel, pisarz popełnił wierzyć w siebie i zwolnić „Almanach …” w 1826 roku.

Jednak debiut Światowa sztuka nie stała się zbiorem opowieści. Przed tym, powieść „Człowiek z księżyca” został wydany, i ta próba na piśmie, to muszę przyznać, że spowodował niewielki skandal. Fakt, że Vilgelm Gauf opublikował swoją książkę pod nazwą popularnego pisarza fiction w tych dniach, który służył jako model prozy smaku. Jednak to było popularne, więc kiedy czytelnicy zobaczyłem na okładce znanego nazwiska, nie wahaj się kupić „człowiek na księżycu”. A co było oburzenie opinii publicznej, kiedy odkryła, nie zna fiction i ironiczną parodię tego! Hauff narażony był zobowiązany do zapłaty grzywny. Więc co, ale stał się prawdziwą gwiazdą!

Po opublikowaniu dwóch „Almanachu …” (trzeci został opublikowany po jego śmierci) Vilgelm Gauf trwa. Tworzy wiersze, opowiadania, został redaktorem „Dzień Gazette” … i poślubia jej kuzyna, który od dawna kochał.

„Almanach bajek”

Niestety, kiedy młody człowiek dopiero zaczyna się kształtować życie, okrutny los postanowił wysłać na niego tyfus – tak dobiegł końca Vilgelm Gauf. Opowieści stanowić podstawę jego dziedzictwa artystycznego, a zatem w pierwszej kolejności analizowane. Charakteryzują się one złożoną działki oraz motywy postaci mogą być podawane inne nowe. Tak, historia w „zimnym sercem” nagle urywa się, więc po raz kolejny innej historii.

Kolejny fantastyczny cechą prozy Hauffa jest jego projekt stylistyczny. Czytelnicy mogą pamiętać, że oryginalny pisarz był prowadzony przez tradycji wschodnich (takich jak „Tysiąca i jednej nocy”), ale potem zaczęli używać europejskiego folkloru. Tymczasem, mimo ogromnej roli w gatunku opowieści science fiction, Hauff starał się uczynić go bardziej realistyczny, która zbiegła się z twórczym poszukiwaniu swoich starszych rówieśników – Hoffmann. Twórca „Złoty garnek” i „Little Cahes” Przyznaje się na głębokości wyobraźni, jednak zbudować wdzięku ażurowe narracyjny wątek Wilhelm uzyskać znacznie lepsze.

„Morał z tej historii jest …”

Wraz z artystycznych cech baśni Hauff można nie zauważyć ich wielką wartość edukacyjną. Jedną z głównych obietnic jego prozy – potrzeba tolerancyjne wobec innych ludzi, choć wydawać dziwne lub śmieszne. Wszelkie nierówności wobec nich jest obarczona konsekwencjami. To nic dziwnego, wszyscy Misadventures głównego charakteru „Dwarf Nose” będzie się działo, kiedy obraził czarownicę. Jednak będąc w buty dziwaka, chłopiec był w stanie stać się lepszy, bardziej przyjazny. Inną ważną wiadomość jest zamknięty w bajce „Cold Heart”. Puste szkło człowiek dał Peter Munk niemal niewyczerpane bogactwo, jest to ostatni i nie przyniesie radość. „Pieniądze szczęścia nie można kupić” – kilka sprasowaniu prawdy Hauff wypowiedziana w oryginalnej formie artystycznej.