373 Shares 2324 views

Typy statków: Klasyfikacja

Morze zawsze kusi ludzi. Przemysł rozwinięty, nowych urządzeń i maszyn, a wkrótce rozpoczęła się ogromna liczba statków. Ich typy opisane w artykule.


Co jest statek?

Jeśli wierzyć słowniki, statek – to jest wielki statek, który może być używany do wielu celów. Interesujące jest to, że słowo nie jest w ogóle związany z morzem. Tak, istnieją statki, które nie są opuszczane do wody i wznieść się poza naszą planetą. Z ich pomocą naukowcom uzyskać informacje na temat wszechświata i badać zmiany, które pojawiają się z Ziemią.

Zanim powiesz mi, jakie są typy statków, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Jej istota polega na tym, że w każdej definicji słowo „statek” znaleźć inne słowo „statek”. Dlaczego tak się dzieje? Fakt, że „statek” – szerszej koncepcji, która obejmuje wszystkie rodzaje pojazdów pływających, począwszy od łodzi do wielkich liniowców.

Jakie są statki?

Istnieją różne klasyfikacje statków. Każdy z nich niesie ze sobą całkiem przeciwieństwie do statku na określonej podstawie. Zatem, typ statku zależy od:

 • Powierzchni, przez którą przechodzi droga.
 • W sprawie sposobu i rodzaju ruchu.
 • Z tego, co jest głównym motorem.
 • Architektura naczynia i materiał, z którego jest wykonany.

Te sposoby klasyfikacji statków, które są wymienione w tym artykule się pomocniczą. Oni oficjalnie przyjęty na całym świecie. W tym samym czasie, nie są uważane za istotne. Najważniejszą klasyfikacja – podział na typy statków zgodnie z ich przeznaczeniem.

Powołanie statków

typy statków są różne. Najczęściej są one podzielone na grupy na podstawie mianowania. Tak więc, w niemal wszystkich krajach świata przyjął następującą klasyfikację statków:

 • Transport.
 • Serwis i wsparcie.
 • Wędkowanie.
 • granatowy techniczne statków.

statki transportowe

Podstawą floty jakiegokolwiek państwa są statki transportowe. Oni z kolei, są również podzielone na grupy. Główne rodzaje statków w tej kategorii:

 • Pasażer. Że oddzielne kabiny dla ludzi stać w nich, przenosząc się z jednego punktu na mapie do drugiego. Mogą one posiadać więcej niż kilkanaście osób naraz. Odróżnić dużą liczbę takich łodzi. Nawet niektóre rodzaje statków żaglowych, należą do tej grupy.
 • Towarowego. Są one podzielone na dwie grupy: ogólnego przeznaczenia i specjalistycznych statków.

statków towarowych suche

Jak wcześniej wspomniano, statki towarowe są podzielone na dwie duże grupy. są one podzielone na mniejsze, z kolei. Wszystko zależy od tego, co będzie transportowany przez nich. Zatem ogólnego przeznaczenia statków towarowych suche ruchu drobnicy. Budowa takich statków mogą pomieścić kilka technik, jednego, dwóch lub trzech pokładów i maszynowni.

Wyspecjalizowane pojazdy wykorzystywane do różnych celów. Niosą produkty łatwo psujące się. Statki z ładunkiem z nich, zwany lodówkę. Jeżeli towary zostały umieszczone wcześniej w dużym pojemniku, a następnie został załadowany na statek kontenera. Za to, co jest przygotowane do transportu na przyczepie, stworzyła inny rodzaj statków – przyczepa.

ładunków masowych, takich jak rudy, węgla, nawozów, materiałów budowlanych, zboża, stanowią więcej niż siedemdziesięciu procent, co jest transportowane drogą morską. W związku z tym sąd, który nie ma dokładnej nazwy, stają się coraz bardziej popularne i szybko zalać przestrzenie wodne. Drewno – to statki do przewozu drewna, tarcicy i innych rzeczy. Są one zaprojektowane tak, aby ich prędkość nie może dotrzeć do ponad 15 węzłów. Jednak nadal są one często wykorzystywane do innych celów.

zbiornikowiec

Jeśli masowce nosić coś, czego nie można wlewać, tankowce są specjalnie zaprojektowane do transportu cieczy. Olej ten i produkty oparte na tym, różnych gazów, kwasów i środków chemicznych. Istnieje wiele łodzi, które są przeznaczone do przewozu ładunków płynnych. Poniżej przedstawiono główne typy statków (zdjęcie różnych łodzi można zobaczyć w artykule) w tej kategorii. Oni tworzą dużą część statków towarowych, obniżone do wody.

 • Zbiornikowce – są najbardziej popularne w swojej grupie. Są one rozmieszczone w taki sposób, że jego struktura składa się z mostków przejściowych, systemy ochrony przeciwpożarowej. mogą podnieść ładunek, który jest mierzony przez wagę tysięcy ton. I to jest – przynajmniej. Najcięższe ładunki są wysyłane do nich, mogą ważyć nawet czterysta tysięcy. Oczywiście, statki zdolne Budge takie nasilenie są supertankowce.
 • LNG – statek do transportu ziemnego, ropy naftowej i innych gazów. Substancje starannie pakowane, umieszczony w chłodnym miejscu. Ładunki, które są umieszczone na tych statkach są wybuchowe, dlatego opracowano specjalne systemy ochrony przeciwpożarowej.

Sąd wojskowy

Prawie wszystkie państwa mają sił zbrojnych. Jak ważne są sposoby morskie i rzeczne, konieczne jest, aby chronić kraj z tej strony. Dlatego specjalne statki są budowane, które są wykorzystywane do celów wojskowych. Mogą być również wykorzystywane do transportu towarów i urządzeń technicznych, takich jak helikoptery.

typ okrętów „Mistral” – uniwersalna. Są one przeznaczone do wykonywania kilku funkcji. Dzięki czemu mogą one przeprowadzić lądowanie zmotoryzowaną jednostkę wojskową na lądzie. Oni nie tylko akceptuje, ale także służyć śmigłowców bojowych. Ponadto, centrum dowodzenia, a nawet pływający szpital może być w nich.

Rodzaje rosyjskich okrętów

Na terenie naszego kraju używają tej samej klasyfikacji statków, jak na całym świecie. Czyli statki pływające w rzekach i morzach Rosji, są również podzielone na towarowych i pasażerskich, ładunku i wojskowych i innych. Oczywiście, każda osoba, która jest zresztą związana z gospodarką morską i budowy statków, znanych i mniej popularnych typów klasyfikacji statków.