479 Shares 1087 views

„Nissan Mistral”: najciekawsze rzeczy o japoński SUV późnych lat 90-tych

Muskularny 5-drzwiowy SUV „Nissan Mistral” pierwszy ujrzał światło w 1993 roku. Emisja trwała do 1999 roku, a następnie koncern Nissan rozpoczął produkcję innych modeli. Ale do tej pory, Mistral można znaleźć w Japonii i innych krajach, w sposób, w jaki został wydany na rynku motoryzacyjnym.

interesujące wiedzieć

Podstawą SUV Nissan „Mistral” poszedł do łóżka pełnowymiarowe zwrotnicy Nissan Pathfinder, który technicznie jest nazwa Terrano. Zgodnie z nim, jak wiadomo, dzisiaj zwolniony stylowy crossover.

Tak, platforma z tych dwóch SUV były podobne, ale „Nissan Mistral” miał inny korpus i wnętrze. Ponadto producenci zaniósł go do kategorii SUV. Oznacza to, że model został umieszczony jako narzędzie aktywnej rekreacji. Lub SUV ogólnego przeznaczenia. Co ciekawe, w tym samym okresie produkcja prowadzona jest rozjazd Ford Maverick, w rozwoju specjalistów, którzy biorą udział grupy japońskiej. I technicznie „Ford” był podobny do Mistral. Zewnętrznie też odnaleźć wiele cech wspólnych. Jednak „Nissan Mistral”, jako prekursor, jest bardzo interesujące.

charakterystyka

Przez jego wymiary to SUV nie jest bardzo duży. Długość "Nissan Mistral" osiąga 4585 mm, szerokość – 1735 mm. Jego wysokość wynosi 1810 mm, a rozstaw osi – 2650 mm. To nie jest tak pojemny bagażnik – jego objętość wynosi zaledwie 115 litrów. Ale jeśli złożyć tylne siedzenia, zwiększy się do 1900 litrów.

Gama silników nie zmieniał, tylko dwa silniki w nim zawarte. Silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra i 2,7-litrowy silnik Diesla – to znaczy, że może być zainstalowany pod maską napędem na wszystkie koła „Nissan Mistral” modelu. Stałych (2,7 L), wyposażonego w turbo-doładowania i bardziej popularne. Produkuje moc 100 „Konie”, i rządził przez 5-Step „mechaniki”.

Technicznie bardzo dobry samochód SUV „Nissan Mistral”. Diesel – kosztów drogiego paliwa, i to tylko 11,2 litrów na 100 km w cyklu kombinowanym. Nawiasem mówiąc, znak 100 km / h modelu została rozproszona przez 19 sekund. Maksymalna znak granica ograniczona do 145 km / h.

Więcej z modeli jakościowych były wentylowane hamulce i solidne, niezawodne zawieszenie. A to, jak wiemy, zasadnicze elementy każdej SUV.

Zachowanie na drodze

Ten ostatni aspekt, który należy zauważyć uwagę. Jak zapewnić ludziom, że właścicielem tego pojazdu na drodze, on pokazuje się doskonale. tyagovity silnik, wisiorek silny, dobry prześwit (21 cm). Nowe modele doskonale radzić sobie z nieprawidłowościami, dziur, stawów i wybojów.

Ale jeśli teraz każdy kierowca będzie miał ochoty na zakup tego samochodu, a następnie będzie musiał spędzić dużo czasu, aby znaleźć samochód z normalny sposób. Ta część większości samochód potrzebuje poważnej rehabilitacji. Jak ciało (korozja powoduje pewne niedogodności). Ponieważ maszyny te zostały zakupione ich pierwszych właścicieli z jego przeznaczeniem, w warunkach złych drogach. Jeśli jednak zainwestować pieniądze w samochodzie, to znów będzie zwinny, wytrwały i posłuszny. Po tym wszystkim jakością wykonania w takim samochodzie jest na przyzwoitym poziomie.