536 Shares 5654 views

Co to jest wirus w komputerze

Być może nie ma takiej osoby, która nie wie, co to jest wirus. Chłodna jesień i mroźna zima – zwykle raz na choroby wirusowe. Wysoka temperatura ciała, utrata witalności – wszystko to jest zupełnie normalny i znajome. Lekarze od dawna zajmowała się pytanie, co jest wirus. Jest to najprostszy żywy organizm, powodując zainfekowanej komórki do odtworzenia im swoją własną kopię. W rzeczywistości, sama komórka nieświadomie zaczyna produkować nowe generacje oryginalnego wirusa. Studiując jaki wirus, często zwracają uwagę, że jego struktura jest tak prymitywny, że on sam jak żywy organizm można porównać do programu komputerowego …. Rzeczywiście, analogia jest wyraźnie widoczne. Każdy program uruchomiony „czyni” podzespoły komputerowe działają zgodnie z życzeniem programisty, który go stworzył. Jest to podobieństwo było przyczyną, z powodu której niewielka część kodu cyfrowego został nazwany wirus komputerowy.


Często można usłyszeć sformułowanie „laptop podniósł wirusa.” Co to oznacza? Spójrzmy na bardzo powszechna sytuacja. Gdy właściciel laptopa przyszedł jeden i przyniósł na dysku flash do pewnych informacji, pobrane z Internetu. Może to być program, kierowca, biblioteka systemowa. Ta osoba nawet nie podejrzewają, że binarny ktoś aplikacja dodał mały fragment kodu wykonywalnego. Prowadzenie zmodyfikowanego pliku, użytkownik wysyła procesor wykonać tylko dwa programy – podstawowy i dodatkowy dyskretny. Wirus komputerowy – jest to bardzo dodatek. Ważnym punktem: jego działanie nie objawiać się na zewnątrz. Pierwszy kod a dopiero potem dodał – podstawowy. Raz w pamięci, wirus zwykle zaczyna się sklonować siebie, przypisując jej kopię do innych plików na wszystkich dostępnych nośnikach. Bardzo szybko, wszystkie pliki są zainfekowane. Takie powielanie konieczne jest ograniczenie ryzyka zniszczeniu i zwiększa rozkład prawdopodobieństwa. Ten etap jest bardzo szybka i całkowicie niezauważone.

Dalsze losy tego dodatkowego programu zależy od celu, który wydał to prześladował ludzi. Pełna lista listy cech jest bezcelowe, ponieważ problem może być bardzo zróżnicowany. Ogólnie rzecz biorąc, można określić podstawowe kierunki, które mogą realizować wirusa:

– powodując komputer do wykonania: obciążenie procesora nieograniczone kalkulacja, która powoduje zamarza, ogrzewanie, awarie; niszczenie ważnych plików systemowych, bez konieczności ponownej instalacji systemu operacyjnego, itp.;

– rozpoczęcie wysyłania pakietów sieciowych: komputer staje się częścią botnetu;

– Kradzież tożsamości: kody dostępu do niektórych witryn, rachunki bankowe;

– wysyłanie e-maili reklamowych.

Po ponownym uruchomieniu komputera, wirus już się rozpoczął na własną rękę i rozpocząć pracę. Oczywiście, te efekty są niepożądane dla użytkownika, dlatego sklasyfikowany jako złośliwy.

W powyższym przykładzie omawia wirusy plików. Oprócz nich są też inni z różnych metod propagacji. Na przykład, niedawno nastąpiła prawdziwa epidemia wirusów infekujących komputery poprzez mechanizm autorun (autorun). W każdym przypadku użytkownik, którego komputer jest zainfekowany wirusem, ryzykuje nie tylko utratę czasu, aby ponownie zainstalować wszystkie programy, ale też stracić swoje pieniądze, które atakujący może zostać przetłumaczony na ich rachunkach, znając kodów i haseł dostępu.

Podsumowując, możemy odpowiedzieć na pytanie, co to jest wirus. Jest to najczęstsza program komputerowy do pracy bez wiedzy i prowadzi użytkownika na komputerze niepożądanych działań. Aby zapobiec infekcji konieczne jest zainstalowanie specjalnego oprogramowania na komputerze – programy antywirusowe.