734 Shares 3735 views

Osłabienie, nudności, zawroty głowy. Jakie choroby mogą wskazywać te objawy?

Objawy, takie jak zmęczenie, nudności, zawroty głowy to objawy wielu poważnych chorób. Ponadto, stan taki może być spowodowany przez chorób zakaźnych i chorób pewnych układach ciała. Oto niektóre choroby charakteryzujące się występowaniem powyższych objawów.


ostre zapalenie żołądka i jelit

Czynnik przyczynowy choroby jest zakażenie jelit. Zazwyczaj, choroba zaczyna stopniu. Na tle ostrych bólów w jamie brzusznej jest osłabienie, nudności, zawroty głowy. Następnie występuje biegunka. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielki wzrost temperatury.

hipoglikemia

Osoby z tym zaburzeniem jest gwałtowny spadek poziomu cukru we krwi. W związku z tym organizm produkuje duże ilości adrenaliny – hormonu, który zwiększa ciśnienie krwi i przyspiesza tętno. W tym przypadku pacjent nie opuszcza uczucie niepokoju, paniki. Następnie są objawy takie jak zmęczenie, nudności, zawroty głowy, zmęczenie, splątanie, słabej koordynacji ruchowej, zaburzenia widzenia. W niektórych przypadkach, ewentualne omdlenia i drgawki.

vasoneurosis

Choroby spowodowane przez zmiany w funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego. Są to objawy charakterystyczne: ból w klatce piersiowej, tachykardia, nudności, zawroty głowy, osłabienie, temperatura (od 35 do 38 stopni), duszność, „ograniczenia” w klatce piersiowej, uczucie duszności, ataki duszności, wahania ciśnienia, zaburzenia snu, zmęczenie. Przyczyny dystonii naczyniowych najczęściej zmiany hormonalne w organizmie. Jednakże często pojawia się choroba neurozy, naprężenia i w wyniku organicznych uszkodzeń mózgu (guzy, uraz, udar niedokrwienny mózgu).

ostre zapalenie błony śluzowej żołądka

Zgodnie z tą chorobą oznacza zapalenie błony śluzowej żołądka, co prowadzi do uszkodzenia nabłonka. Choroba charakteryzuje się następującymi objawami: uczucie ciężkości, zwłaszcza w regionie w nadbrzuszu, nudności, osłabienie, zawroty głowy i biegunkę. Błony śluzowe i powłok jasnoszarego język Bloom jest pokryta suchości ust lub odwrotnie, silne wydzielanie śliny. W badaniu palpacyjnym jamy brzusznej wykazało, tkliwość okolicy żołądka.

Zatrucie grypy

Nudności, zawroty głowy, osłabienie, dreszcze często występują w różnych rodzajach SARS. Ten rodzaj objawów towarzyszy ból w skroniach i oczu, przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel i gorączka, – wyraźnych oznak zatrucia. Wskazują oni na fakt, że krew była wirus, który wywołuje truciznę biologiczną. Leczenie powinno być ukierunkowane na eliminację toksyn z organizmu.

Urazowe uszkodzenie mózgu

Utrata przytomności, bóle głowy, nudności, osłabienie, wymioty – pierwsze objawy, które występują w wyniku kontuzje i urazy głowy. W tym ostatnim przypadku jest często gorączka, zaburzenia mowy, wrażliwość. Objawy te mogą wskazywać na wysokie ciśnienie śródczaszkowe. Jednak pacjent doświadcza świszczący oddech, powolne tętno, różne rozmiary uczniów.