378 Shares 7074 views

Opuszczone rosyjskie miasto. Opuszczone miasta i gminy Rosji. martwe miasto

Opuszczone miasta Rosji, poza dzisiejszej rzeczywistości, pojawił się na mapie kraju w przemianach politycznych, ekonomicznych i geologicznych. Ilu z nich wszystkich, do tej pory nikt nie wie.


Co może być zainteresowany?

Opuszczone miasta Rosja stała się podstawą do utworzenia nowej warstwy w rodzaju kultury apokaliptycznym. Okazało się na przełomie tysiącleci, który w dużej mierze przyczynił się do rosnącej popularności smakowych przewidywaniami Vanga i koniec świata. Obecnie opuszczonych miastach Rosji przyciągają coraz więcej poszukiwaczy przygód, fotografów, filmowców i pisarzy. W takim ponurym miejscu kreatywnych ludzi nadzieję na znalezienie nietypowym charakterze inspiracji.

Przygoda turystyka staje się również bardzo popularne. Standardowe zabytków, z których wszystkie znane powodować takie zainteresowanie ciężkich podróżnych. Współczesny turysta – to więcej niż badacz biernego obserwatora. Ponadto, możliwość dzielenia tego, co widzieli za pomocą World Wide Web przynosi ogromną satysfakcję wszystkim, którzy chcą odizolować się od „szarej masy”.

Kadykczan

Wyliczanie opuszczone wsie w Rosji, przede wszystkim pamiętać o tym konkretnym obszarze. On jest najbardziej znany ze wszystkich tych miejsc w regionie Magadan. Populacja Kadykczan gwałtownie zaczęła spadać w 1996 roku, kiedy doszło do eksplozji w miejscowej kopalni. Prawie sześć tysięcy osób opuściło wioskę. Po kilku latach przestała działać tylko w kotle wsi, a potem żyć tam stało się niemożliwe.

Domy były dywany, naczynia, garaże – samochód, w przedszkolach – zabawki.

Halmer-U

Opisując martwe miastach Rosji, to jest niemożliwe, nie mówiąc już o tym rozliczenia. opuszczone miejsce znajduje się Republika Komi. Miasto zostało zniesione w 1996 roku. Na terenie Halmer-U wydobywano węgiel. W 1994 roku mieszkało nieco ponad cztery tysiące osób.

Z przejściem do gospodarki rynkowej została podniesiona o zasadności istnienia miasta. Rosyjski rząd postanowił przerwać pracę w kopalni, a dwa lata później – w 1995 roku – całkowitą eliminację Halmer-U. Aby przeprowadzić ten proces, nie może być prowadzony według standardów międzynarodowych. Powodem jest to, że zajęło to dużo pieniędzy. W efekcie mieszkańcy zostali eksmitowani przy wsparciu policji do tłumienia zamieszek. Siłowików prostu zapukał do drzwi i siłą prowadził ludzi do pociągu do Workuty. Nie wszyscy obywatele apartamenty były.

Teraz terytorium Halmer-U odgrywa rolę wojskowego poligonu.

stary Gubaha

Wśród głównych atrakcji tego rozliczenia – Maryjskiego jaskini, znajduje się w czterystu metrach teraz nieobsadzone Wzmocniona Betoniarnia. Obecnie, stare usta, podobnie jak wiele innych miast duchów w Rosji, jest na łasce natury. Drzewa, krzewy i trawa – wszystko zarośnięte i budynki i drogi, a obszar centralny. O szczególnym znaczeniu dla awanturników powodować następującą strukturę: centrum kultury i biznesu, budynek NKWD i szpitala.

przemysłowy

Ten miejski wieś znajduje się na terytorium Republiki Komi. W 2007 roku mieszkało czterystu mężczyzn. Teraz opuszczone miasto zaczęła spadać po eksplozji w miejscowej kopalni. To smutne wydarzenie miało miejsce w 1998 roku,

Ponury dom, który niegdyś służył jako koszary, teraz sam. Zwłaszcza w straszny przemysłowa w nocy, kiedy wiatr wieje przez puste budynki. Niezatarte wrażenie na zgliszczach domów (niektóre z nich zostały spalone pod nadzorem pożarze w procesie likwidacji wsi, podczas gdy inne celowo zniszczone).

rocznica

Najbardziej pełnosprawnych mężczyzn – mieszkańców wsi – pracowali w kopalni o nazwie „Shumikha”. decyzja dotycząca zarządzania, został zniesiony w 1998 roku. Wszyscy pracownicy byli bez pracy. Górnicy pukanie hełmy z lokalnej administracji trzy miesiące Gremyachinsk, ale protesty ani bezskutecznie.

Zima ogrzewania dziewięćdziesiąt dziewiąty system rozliczeń uległ rozmrożeniu. Ludzie zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.

Przerażający stan budynków wiejskich związanych z ogrzewaniem katastrofy. Układanie pustych domów infiltracji wody, która naturalnie zamrożone w zimnych porach roku. Wraz z nadejściem ściankach ze stali sprężynowej szybko upadku. Obecnie budynek wygląda jak po trzęsieniu ziemi lub bombardowania. Maruderzy nie śpi: ciągle wyjąć materiał ocalałą z Jubileuszu.

Iultin

To miasto było niegdyś centrum wydobycie cyny na terytorium Czukotce. Z powodu niekorzystnych warunków klimatu były niezwykle ciężkie. Od 1994 roku rozpoczął przesiedleń Iultin. Warto zauważyć, że ludzie opuścili to miejsce w wielkim pośpiechu, jak gdyby ewakuacja została przeprowadzona. Dlatego to miejsce jest, podobnie jak wiele innych miast martwych Rosja przyciąga miłośników patrzą na pustych apartamentów mieszkalnych. Naturalnie, w Iultin często odwiedzane przez szabrowników.

Kolendo

To miasto znajduje się na terytorium Okha District, Sachalin Region. Jest to jeden z najbardziej znanych pól naftowych i gazowych. Lokalne studnie produkowane tyle czarne złoto jako Okha i całego pola naftowego.

Plan rozwoju obozu Kolendo został zatwierdzony w 1963 roku, ale życie tej osady był krótkotrwały – trochę więcej niż trzydzieści lat. W 1996 roku, z powodu trzęsienia ziemi w Nieftiegorsk ludzi zostało przesiedlonych. Teraz Kolendo nie duszę.

Nizhneyansk

Wiele opuszczonych miast i wsi są dostępne do odwiedzenia Rosji, ale nie tak na Nizhneyansk. To miasto znajduje się za kołem podbiegunowym. Nawet najbardziej zagorzali fani z ekstremalnych podróży waha się odwiedzić tę pustą wioskę – zbyt daleko to jest. Dlatego coraz częściej mówią o Nizhneyansk najbardziej niesamowite historie, sprawdzić prawdziwość z których większość nie może. Notorious śmiałków, którzy odwiedzili to miejsce, twierdzą, że nie ma nic straszniejszego niż kiedykolwiek widział. Nizhneyansk – gotowy do dekoracji schładzania horrorów. Szare dwukondygnacyjne budynki blokowe są rysowane w długich ponurych ulicach. Pudełka z potłuczonego szkła pojawia się okresowo sylwetki. A może to tylko szmaty, niezakłócony przez zimnych wiatrów?

płetwa

Niektóre rosyjskie opuszczone miasto w przeszłości były tajne zakład. I Finval – po prostu wymyślił nazwę. Rzeczywista nazwa zatoki, która stała się domem dla oficerów marynarki – Bechevinskaya. Na jego terenie powstał czterokondygnacyjny dormitorium (popularnie zwany „chudilnikom”), dwukondygnacyjny dom z apartamentami i sklepów oficera. Ponadto, wbudowany koszar, siedzibę, Spiżarnia, podstacji diesel, garaż, kotłownia i przechowywania.

Garrison została rozwiązana w 1996 roku. Teraz nie ma fin wojskowy. Wędrować po opustoszałych ulicach tylko niedźwiedzie i lisy.

Alykel

Wiele opuszczonych miastach Rosji były sceny zakwaterowania wojskowego. Wśród nich Alykel. Po wycofaniu eskadry po prostu umarł. Informacje o mieście jest bardzo mała. Zbieranie danych jest bardzo trudne ze względu na zamknięty charakter tego miejsca. Obecnie, wysokie budynki zostały zachowane, a lotnisko na jego terytorium.

Nieftiegorsk

Miasto zajmuje szczególne miejsce w smutnej listy „Opuszczony rosyjskim mieście.” Zdjęcia z tej osady na Sachalinie nagle, rozsianych po całym świecie. A z jakiego powodu? Faktem jest, że rano dwudziestego ósmego maja 1995 doszło do silnego trzęsienia ziemi (TEN), które spowodowało śmierć ponad dwóch tysięcy ludzi. Wystarczy jedno naciśnięcie dziesiątki domów zamienił się w bezkształtną kupę materiałów budowlanych. Ratownicy awaryjne zrobili wszystko co możliwe, aby uwolnić tych, którzy przeżyli. Okresowo ułożone zegarek ciszy usłyszeć jęki ofiar nie było tak łatwe. Oczywiście, były też szabrowników kopanie w stosy rzeczy gospodarstwa domowego oraz ubrań w poszukiwaniu czegoś wartościowego.

Przetrwanie neftegortsy otrzymali bezpłatne zakwaterowanie w innych miastach i pomocy materialnej. Młodzi ludzie mieli możliwość uczenia się w dowolnym uniwersytecie w kraju za darmo.

Teraz Nieftiegorsk – martwe pole, wszystko, co pozostało z niegdyś zamożnego miasta oilmen.

wniosek

Opuszczone miasta Rosji, których lista jest uzupełniana od czasu do czasu, można powiedzieć wiele o historii tego państwa i jego obywateli. Niestety, oryginalne Marauders bezlitośnie zniszczyć ducha tych miejsc. Zwiedzanie miast duch szacunku do tego niezwykłego dziedzictwa historycznego.