451 Shares 1017 views

Przyczyny i objawy zapalenia płuc u dziecka

Zapalenie płuc – poważna choroba, która dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci, a nawet niemowlęta. Dlatego każdy rodzic powinien wiedzieć, jakie są objawy zapalenia płuc u dzieci. Ponieważ choroba ta jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w tak młodym wieku. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych powikłań.


Zapalenie płuc u dzieci i jego przyczyny

Przed poznanie jakie objawy zapalenia płuc u dzieci, należy znaleźć i główne czynniki ryzyka. Przyczyną zapalenia płuc są różne grupy bakterii i wirusów. Ponadto, zakażenie może wpaść do kanału powietrznego bezpośrednio ze środowiska zewnętrznego, a z drugiej ognisk zapalnych w organizmie. Na przykład, często zapalenie płuc jest powikłaniem przeziębienia, a także odra, ospa wietrzna, różyczka, itp niektórych przypadkach zakażenia dochodzi w czasie porodu – .. W takich przypadkach zauważenia objawów stanu zapalnego w pierwszych dniach życia dziecka.

Z drugiej strony, jest to bardzo ważne i ogólny stan zdrowia. Zapalenie płuc, częściej dzieci z osłabionym układem odpornościowym, niedokrwistość, krzywicy, choroby ośrodkowego układu nerwowego, choroby serca, przewlekłe choroby układu oddechowego.

Klasyfikacja płuc

Do tej pory istnieje kilka systemów klasyfikacji, takich jak choroby. Oczywiście, przede wszystkim lekarzy zwrócić uwagę na rodzaj czynnika sprawczego – zapalenie płuc może być bakteryjne, wirusowe i grzybicze nawet pochodzenie. Ponadto, w zależności od nasilenia objawów odróżnić ciężki i lekki postać zapalenia. Zapalenie płuc może wpłynąć na jedno płuco (wtedy mówimy o zapaleniu lewo lub w prawo-stronne) lub być dwustronna. Ponadto, proces zapalny może obejmować jeden płat (to płatowe zapalenie płuc), (kilka pęcherzyków płucnych) segmenty (segmentami), i tym podobne. D.

Objawy zapalenia płuc u dziecka

W rzeczywistości, główne objawy, a także ich intensywność zależy od postaci stanu zapalnego, a także ogólnego stanu organizmu dziecka. Jednak podwyższenie temperatury ciała (38-39 °), na początku choroby. Duszność i kaszel – to także objawy zapalenia płuc u dzieci. Ponadto, kaszel może być suchy, duszące, wraz flegma. Wraz z tym istnieją także główne objawy zatrucia – słabość, zawroty głowy, bóle głowy, utrata apetytu. W niektórych przypadkach dzieci skarżą się na bóle w klatce piersiowej. Ponadto, jeśli rozbierać i umieścić swoje dziecko na płaskiej powierzchni, można zobaczyć wycofanie skóry w przestrzeniach pomiędzy żebrami podczas oddychania – to niebezpieczny znak.

Jak wcześniej wspomniano, zapalenie płuc – bardzo ciężka choroba. Obraz kliniczny w tym przypadku jest podobna do oskrzeli i innych chorób układu oddechowego. Dlatego na gorączkę, kaszel i duszność pojawia się pilna potrzeba, aby zobaczyć pediatra dziecka – dopiero po zbadaniu ekspert będzie w stanie dokonać dokładnej diagnozy.

Leczenie zapalenia płuc

Oczywiście, w tym przypadku, nie może angażować się w siebie – zwłaszcza terapia może być określona tylko przez lekarza. I to był lekarzem i podjąć decyzję o tym, czy do przeprowadzenia leczenia w szpitalu. Z reguły pierwsze dziecko jest przepisywane antybiotyki – jest to jedyny sposób, aby pozbyć się infekcji. Ponadto, lekarze stosują leki i eliminują główne objawy – gorączka środek redukujący, jak również leki ułatwiające odkrztuszanie.