731 Shares 1376 views

Mycoplasma hominis: leczyć czy nie leczyć?

W chorobach zapalnych układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet, często znaleźć bakteria Mycoplasma hominis. Drobnoustrój ten, wraz z Ureaplasma dotyczy oportunistycznych bakterii, które są normalnie obecne w kompozycji mikroflory pochwy i cewki moczowej. proces zakaźny , powodują one jedynie w przypadku, gdy ich stężenie staje się zbyt wysoka. Niemniej jednak, obecnie denmikoplazma hominis występuje w 30-68% przypadków w procesach zapalnych układu moczowo-płciowego w u kobiet w 20-42% przypadków – u mężczyzn.

Zakażenie przenoszone jest przez niezabezpieczonego stosunku płciowego. W większości przypadków, Mycoplasma hominis nie przejawiać się przez długi czas po ekspozycji. Gdy w organizmie bakterii może długo pasożyta w komórce, co powoduje wiotkie procesu zapalnego. Wiadomo, że kobiety są znacznie bardziej prawdopodobne, aby być nosicielami tego organizmu, podczas gdy mężczyźni mogą doświadczyć żywe przejawy kliniczne.

Kiedy Mycoplasma hominis staje się niebezpieczny?

Bakterie mogą mnożyć i powodować infekcje aktywny rozwój procesów przy jednoczesnej redukcji obronne organizmu. Liczba mykoplazmy w tym przypadku może być zwiększona do 10 000 na 1 ml i więcej. W tym przypadku, Mycoplasma hominis mężczyźni mogą przyczynić epidimita gruczołu krokowego, zapalenie cewki moczowej, aw niektórych przypadkach – nawet impotencja. Objawy kliniczne zakażenia u kobiet może być zapalenie błony śluzowej macicy, zapalenie przydatków, zapalenie sromu i pochwy, bartholinitis, zapalenie cewki moczowej. Mycoplasma hominis często staje się sprawcą stanu zapalnego u kobiet w okresie menopauzy. Często bakteria jest przyczyną niepłodności kobiet.

Ponadto podczas mocowania inne drobnoustroje (bakterie i wirusy), szczególnie patogenne, Mycoplasma hominis, staje się niezwykle niebezpieczne. Po tym wszystkim, bakterie te mogą być przyłączone nie tylko do komórek śluzowych, a także w komórkach innych organizmów, takich jak Neisseria gonorrhoeae. To stowarzyszenie Mikroorganizmów dla ludzkiego układu odpornościowego jest bardziej niebezpieczne, ponieważ proces zapalny w tym przypadku będzie miał zastosowanie, a choroba często staje się przewlekły.

I, oczywiście, niebezpieczeństwo staje Mycoplasma hominis w ciąży. W tym przypadku istnieje ryzyko zakażenia dziecka z mykoplazmy, a ponadto istnieje ryzyko przedwczesnego zakończenia ciąży.

Diagnostyka i leczenie chorób

Obecnie do wykrywania mikoplazmy jest głównie metodą PCR. Oznaczanie przeciwciał przeciwko bakteriom ELISA za mniej praktyczne. Jeśli okaże się bakterie, aby siewu oddzielone narządów moczowych, w pożywce hodowlanej w celu określenia stopnia wzrostu drobnoustrojów. Należy również określić, które antybiotyk wrażliwe Mycoplasma hominis. Leczenie zazwyczaj spędzają makrolidy, a także leków przeciwbakteryjnych tetracykliny i fluorochinolony. Uzupełnienia schematu wymagane środki immunomodulujące i leki, witaminy do przywrócenia flory jelitowej. Przebieg leczenia wynosi zwykle 10-14 dni. Aby wykluczyć ponownego zakażenia należy traktować Mycoplasma obu partnerów.

Przy prawidłowej obróbki i wykluczenia reinfekcji jeden lub dwa kursy leczenia zazwyczaj pozwala poradzić sobie z tą chorobą. Należy pamiętać, że samoleczenia, gdy nie można wykryć mykoplazmy. Aby ocenić sytuację i zdecydować, czy może tylko lekarz wymagane jest leczenie. Ponadto, wykrycie Mycoplasma hominis konieczne jest przeprowadzenie badania na obecność innych chorób przenoszonych drogą płciową. Jeżeli stan zapalny jest spowodowany przez wiele drobnoustrojów, lekarz ma obowiązek wybrać odpowiedni schemat terapeutyczny.

453 shares 5613 views
833 shares 7905 views