407 Shares 1539 views

kurs księgowy powierzchni lokalu na osobę

Niedopasowanie księgowe obszar stopy pomieszczeń pozwala jej właściciel dostać w kolejce do nowych mieszkań. normy wielkości ustalone przez pacjentów, ale koncepcja i wyjaśnia warunki ustawodawstwa federalnego. Nie ma jednej wartości normy. Jednakże, jeśli kwadrat jest mniejszy niż określony, nie ma potrzeby czekać na przestronnym mienia szybko. Po prawej stronie będzie trzeba powiedzieć i być cierpliwym. Często przez kilka lat. Dowiadujemy się, jak powstaje i jak stopa dyskontowa założona dzielnicy mieszkalnej.


Dlaczego szybkość zliczania

Potrzeba obliczenia przestrzeni życiowej jest w różnych okolicznościach:

 • przesiedlenie zniszczonym lub niebezpieczny obudowy;
 • rozcieńczony małżonków i rozdzielono pomiędzy własności;
 • uzyskanie obudowę społecznej;
 • Zasady obliczeń dla mieszkań i usług komunalnych i tak dalej. d.

rodzaje norm

rosyjskie ustawodawstwo ustaliła kilka rodzajów standardów mieszkaniowych, biorąc pod uwagę cel obliczeń:

  1. Minimalne normy sanitarne.
  2. Norma.
  3. Stopa dyskontowa.

  minimalny

  Minimalną normą sanitarnych równa powierzchni 6 metrów kwadratowych. Norma ta określa minimalną powierzchnię dla mieszkańców schroniska, jak również do manewrowania zasobów mieszkaniowych.

  Manewrowanie zasobów mieszkaniowych jest również nazywany tymczasowy. Pokoje i apartamenty, państwowe, używane do umieszczania imigrantów, takich jak remonty lub w nagłych przypadkach. Obszar fundusz zwrotny jest przeznaczony również dla dłużników, którzy utracili swoje domy, na przykład, za długi na kredyt hipoteczny.

  Minimalna norma sanitarna w tym prawa pobytu – dla studentów i pracowników w podróży służbowej; mieszkania tymczasowe – ludzie, którzy utracili swoje dawne pomieszczenia z powodu klęsk żywiołowych i katastrof, a także w przypadku remontu mieszkań na zatrudnienie społecznej. Jeżeli mieszkanie jest wystawiona na aukcji z powodu długów, jej właściciel dostarczył przestrzeń życiową funduszu manewrowym.

  zniżka

  potrzebna jest stopa dyskontowa przestrzeni mieszkalnego obliczyć ile kwadratów określona osoba. Daje to podstawę do uzyskania nowych mieszkań.

  Norma rachunkowości przestrzeni życiowej obejmuje mieszkańców mieszkań gminy lub państwowej własności. Na przykład, stopa dyskontowa powierzchni mieszkalnej na osobę maleje z narodzin kolejnego dziecka, dając rodzicom prawo do ubiegania się o mieszkanie przestronniejszy, że ekspansja umożliwiły meczu: zniżka powierzchni na osobę w rodzinie stała się równa minimalnej wymaganej przez lokalnymi przepisami.

  Na rachunku kapitałowym i Saratowie norma powierzchni mieszkalnej wynosi dziesięć metrów kwadratowych w Samarze – czternaście w Jarosławiu i Chabarowsku – dwanaście.
  Kiedy minimalna powierzchnia mieszkania jest większa niż rzeczywisty istniejącym budownictwie mieszkaniowym, należy szukać uznania potrzebujących statusu w innym pomieszczeniu.

  Algorytm jest zdefiniowana: Musisz się zarejestrować, odnosząc się do podawania ich gminy. W trakcie promowania uczestników łańcucha, zbliży prawo do ubiegania się o mieszkanie komunalne. Tak więc „dzieła” obszar stopa dyskontowa pomieszczeń.

  Należy jednak mieć na uwadze, że nadzwyczajne apartamenty są sierotami, sędziowie, prokuratorzy, a skarżący w rodzinie, gdzie jest bardzo chory.

  Norma

  Obszar określony dla stron umowy najmu społecznego, zwany normę. Apartamenty te są świadczone przez gminę ubogim, w tym wojskowych, kombatantów, pracowników i sędziów wydziału śledczego.

  Artykuł 50 Kodeksu Mieszkaniowego Federacji Rosyjskiej, które interpretują pojęcie standardów rachunkowości, również mówi o prawa władz lokalnych dać właścicielem apartamentu zwiększone kwadratury więcej Mniejsza przyjętą przez organy ustawodawcze, ale nie przekracza o więcej niż dwa razy. Taki podział biegnie do niektórych obywateli.
  Mieszkańcy Moskwy, Samary i Chabarowsku, dostać salonie osiemnastu metrów kwadratowych. W Jarosławiu – siedemnaście w Saratowie – szesnaście kwadratów.

  Jest normą na pomiarze powierzchni całkowitej, w tym garderobą i aneksem kuchennym, na przykład, dla osoby, która mieszka samotnie – co najmniej 33 kwadratów, żonaty para lub rodzic i dziecko – 42 metrów kwadratowych, jeśli więcej niż trzy – 18 kwadratów.

  Kto jest obliczana formuła standardy rachunkowości

  Republika, terytorium, region i AO naprawić pojęcie „kursu księgowego mieszkania”.

  Prawo jest zapisane w prawie, więc na różnych terytoriach obliczenie tego wskaźnika jest inna. Prawodawcy zdecydował, że pole może określić bardziej precyzyjnie składniki formuły obliczania norm i warunków jej wprowadzenia, zamiast centrum federalnego. A stopa dyskontowa przestrzeni życiowej mogą być używane w obliczeniach, a także przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych administracji.

  Średnia wartość dla kraju nie będzie działać, ponieważ wartość normy nie jest zjednoczona w tym samym obszarze.

  Obliczanie standardami rachunkowości przestrzeni życiowej

  Przyjętymi normami w różnych gminach różnić w zależności od czynników, które wpływają składniki o wzorze obliczeniowym. Władze muszą brać pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców obszar lub region, stan i ilość zasobów mieszkaniowych, wskaźnik składu demograficznego żywych.

  kurs księgowy z miejsca mieszkania rozciąga się lokatorów niepełnosprawnych i personelu wojskowego, ale z różnicy ustawić standard.

  Maksymalna kwota standardów rachunkowości nie może być wyższa niż średnia strefy określiło warunki dokumentu upoważniającego użycie mieszkań komunalnych na pobyt stały.

  Liczenie / fail konta, weź minimalnej ilości łącznej powierzchni pomieszczeń w umyśle.

  Prawa i ograniczenia

  Norma rachunkowości przestrzeni życiowej, a raczej niedopasowania zapewnia korzyści kategorie niskich dochodach pokoju dozwolone sotsnaymom.

  Określenie minimalnej przestrzeni życiowej sugeruje możliwość rejestracji mieszkańców miast, regionów i obszarów nie przewidzianych niezbędnej przestrzeni życiowej. Ci ludzie mogą realizować swoje możliwości umieszczenia w mieszkaniach Funduszu Społecznego, dotyczącego niezgodności i dodanie do kolejki.

  Zasada rachunkowości nakłada ograniczenia w prawo do korzystania z mieszkania i pracy zakazuje strajku w terenie przez innych mieszkańców gminy, oprócz pracodawcy nieletnich dzieci. Podnajmu nie jest dozwolone.

  Kolejność kolei do nowego mieszkania

  Pakiet dokumentów powinien zawierać: zaświadczenie o członków rodziny, akt małżeństwa, akty urodzenia dzieci, wyciąg z dowodu rejestracyjnego, a także oświadczenie.
  Minimalne zasady rachunkowości lub normy można znaleźć w administracji miejskiej. Jednak takie informacje są zwykle publikowane na oficjalnej stronie internetowej rządu i posłów.

  reguły aplikacji

  Po włączeniu do wykazu w potrzebie nowych mieszkań czeka metrów kwadratowych dla większości potrzeba lat. Pytanie naprawdę nie jest szybko rozwiązany, ponieważ spoczywa na gminach ograniczeń związanych z pieniędzmi i pod względem budowy obiektów socjalnych.

  Jednak, aby wydostać się z mieszkania składzie mogą spodziewać kandydaci mieszkające w rozpadające się domy, w których do przeprowadzenia naprawy bezcelowe. Inny przypadek – gdy dana osoba jest poważnie chory, a jego choroba jest bardzo trudno żyć razem lub inni krewni mieszkający z nimi. Emerytów i osób niepełnosprawnych, którzy nie są w stanie powrócić do życia w starym mieszkaniu. Jak i urzędników.

  Jak ustawić standardów mieszkaniowych

  Ogół praw mieszkaniowych wersji 1983 określanych jako marginalnej stopy obudowy w paragrafach umowy o pracę. Nie ustalone kod i rząd. Norma została obliczona na jednego mieszkańca i pozwala na stosowanie kompensacji dla mieszkań i obiektów użyteczności publicznej.

  Co będzie normą, decydują się na przedstawicieli władz lokalnych, ale do zatwierdzenia decyzji Kodeksu uważane za pojedynczy znormalizowany wskaźnik równy piętnastu kwadratów przestrzeni życiowej na mieszkańca.

  Obecnie stopa dyskontowa pomieszczeń ustalonych zgodnie z zamówieniem.

  Ekspansja normy dla pewnej kategorii

  Dodatkowe Powierzchnia można uzyskać likwidatorów awarii w Czarnobylu i ich rodzin.

  Osoby cierpiące na poważne choroby przewlekłe, pracownicy przemysłu niebezpiecznych, rodzice dzieci różnej płci – mają również prawo do dodatkowych pól.

  Emerytów i niepełnosprawnych na ich wniosek może zostać przyznane do mieszkania na parterze lub w budynku z windą.

  Minimalna powierzchnia: trochę historii

  kurs księgowy powierzchni obudowy nie zawsze było. Władze radzieckie miały normę społeczną świadczenia mieszkaniowego. Do 1920, została obliczona na podstawie objętości powietrza, a następnie wprowadzone na powierzchnię.

  Komisarzy Ludowych i Ludowego Komisarza Zdrowia zatwierdził trochę więcej niż osiem metrów kwadratowych na osobę. W 1922 roku stawka wzrosła do dziewięciu kwadratów.
  Przy budowie domów, norma ta będzie z pewnością wziąć pod uwagę. Co ciekawe, wysokość sufitu w apartamentach zmienione standardy i normy przestrzeni życiowej – nie.

  Jednocześnie wprowadzono pojęcie obszaru – „żywego” „Ogólne” i Część dzienna została zorganizowana po prostu, właściciele domów mieszczańskich uciskają robotników, ogrodzenia poza terytorium. Tak więc okazało się pierwszy mieszkań komunalnych.

  Ile kwadraty zawarte w innych krajach

  Stany Zjednoczone ze swej szybkości obywateli określa, w zakresie korytarzy i klatek schodowych. W Europie uwzględniać kwadraty łazienek i toalet. Ponadto obudowa wielkość oblicza się według liczby pokoi. ONZ wprowadziła normę równą trzydziestu metrów kwadratowych.

  Norma obudowa Holendrzy i Niemcy – przynajmniej dwadzieścia kwadratów. W Danii i Szwecji – oraz osiemnastu metrów kwadratowych mieszkania, z wyłączeniem obszaru jadalni, wielkości sypialnia – nie mniej niż trzynaście kwadratów. Po urodzeniu, dzieci rodziny europejskie mogą liczyć na wzrost: dwoje dzieci – sześćdziesiąt osiem i pół metrów kwadratowych.