748 Shares 942 views

kwasu arachidonowego, korzyści lub szkody dla organizmu ludzkiego

Podstawowym kwasów tłuszczowych w organizmie człowieka jest kwas arachidonowy, który jest określany jako kwasy tłuszczowe omega-6. Innymi słowy jest to podstawowe cegiełki potrzebne do syntezy prostaglandyn dienolicheskih. Prostaglandyny PGE i PGF2 są nieodłączną częścią metabolizmu białek w mięśniach. Zwiększają one przepływ krwi do mięśni, lokalny charakter działania testosteronu, wrażliwość na insulinę i IGF-1. Ponadto arhidonovaya metabolizm kwasu jest głównym regulatorem prostaglandyny mięśni szkieletu. Że jest on odpowiedzialny za różnego rodzaju zmian biochemicznych, co prowadzi do przerostu mięśni człowieka. Główną różnicą arhidonovoy kwas wśród innych niesteroidowych leków bezpośrednio uczestniczy w procesach metabolicznych.


kwasu arachidonowego, formuła który składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, szybko zacznie działać. Po intensywnym treningu, gdy włókna są uszkodzone, to zaczyna być aktywny, i wyjaśnia, mówiąc «wspólnego nie ma kołaczy», co tłumaczy się jako „bez bólu nie rezulatata”. Kwasem arhidonovoy rozpoczyna się w ludzkim ciele różne fazy działania, które związane są z rekompensaty mięśni.

Ze względu na fakt, że kwas arachidonowy zwiększa lokalną zawartości testosteronu w organizmie, a także zwiększa wrażliwość na insulinę i syntezy białka i w ten sposób ułatwia szybką i lepsze odzyskiwanie organizmu. Z tego możemy wywnioskować, że kwas arachidonowy nie zwiększa poziom hormonów anabolicznych, ale raczej je obsługuje. zwiększa również wrażliwość receptorów.

Pamiętaj, że zawartość kwasu arachidonowego w organizmie zmniejsza regularne ćwiczenia. W związku z tym, to jest mniej niż w organizmie, tym dłużej to wymaga czasu i wysiłku, aby osiągnąć pewne rezultaty. Aby utrzymać anaboliczne działanie prostaglandyn przez siedem do ośmiu tygodni, należy brać codziennie średnio 750-1000 mg kwasu arachidonowego.

Jeśli nie jeść codziennie jeść jaja i produkty mięsne, czy jesteś wegetarianinem w ogóle, że asystent jest kwas arachidonowy. Źródło kwasu, w produktach – jest wątroba, mózg, mięso i tłuszcz mleczny.

Należy zauważyć, że kwas arachidonowy jest bardzo interesujące dla sportowców, którzy używają sterydów, a dla tych sportowców, którzy nazywani są „czyste”. Nie tak dawno temu, przeprowadzono eksperyment, w którym wzięło udział piętnaście kulturystów, nie używać sterydów, pięćdziesiąt dni od ich średniego przyrostu wagi prawie cztery kilogramy. Ponadto, po zastosowaniu kwasu arachidonowego postkursovogo nie szybki utrata masy ciała po zastosowaniu sterydów. Ponadto, zgodnie z przeprowadzonych prób klinicznych na poziom cholesterolu, jak również od układu immunologicznego, dzienne spożycie kwasu arachidonowego w dawce 1,5-1,7 tysięcy mg nie ma żadnego wpływu.

Jednak lek ten ma też swoje negatywne strony. Osoby posiadające wysokie ciśnienie krwi, choroby układu krążenia, zapalenie stawów jest odmówić jego przyjęcia.