260 Shares 3463 views

Garganey: styl życia, reprodukcja, zdjęcie

Garganey należy do jednej z najmniejszych gatunków kaczek. Ten ptak jest zwykle częścią ludu, więc badanie jego przyzwyczajeń i stylu życia w sposób naturalny daje naukowcom łatwe. Jednak niektóre dane udało się zebrać.


Podczas obserwacji cyranka udało się ustalić jej ulubiony siedliska, co zje, jak buduje gniazdo i podnoszenie potomstwo. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tej tajemniczej istoty ptaków, z którymi nigdy nie będzie prawdopodobnie musiał zmierzyć się w prawdziwym życiu, przeczytaj ten artykuł do końca.

wygląd

Średni morski waży 300-400 gramów, a jej długość ciała wynosi zazwyczaj mniej niż 40 cm Jeśli zdarzy ci się zobaczyć w oddali latający szybko iz dobrą zwrotność ptaków, małych rozmiarów i koloru brązowego. – Równie dobrze może być cyranka. Samica ma ten sam kolor przez cały rok: jego pióra stworzyć brązowo-beżowe wsady. W obu płci Garganey dziób i nogi są w kolorze szarym.

Głowy i szyi pokryte są brązowe pióra męskiej, brzuch i undertail – białe ciemne plamy i górnej części tułowia – ciemnoszary. Ciekawostką jest, że w okresie lęgowym samce pióra nad oczami malowane są w kolorze białym, tworząc kształt półksiężyca. Na skrzydłach z cyklu wyraźnie widać lustro szaro-niebieski z białym obramowaniem. Młode Garganey trudno odróżnić od samic.

siedlisko

Garganey można znaleźć w krajach Europy i Azji, która przebiega w umiarkowanych szerokościach geograficznych. Jednak spędzają zimę, zbieranie dużych stadach w Indiach, Australii, Indochinach, w południowej części kontynentu afrykańskiego oraz w krajach śródziemnomorskich.

Garganey lubi rozstrzygać w pobliżu wody. Najlepszym miejscem dla niego – jest to mały odkryty staw, otoczony gęstą roślinnością, która znajduje się w pobliżu łąki. Czasami ptak może mieć miejsce gniazdowania, z dala od rzeki, ale nie jest to dokładnie wybierać obszary górskie lub leśne.

Żywienie i nawyki

Podstawą cyranka mocy żywności pochodzenia zwierzęcego. Zazwyczaj to mięczaki, robaki, skorupiaki, narybek i jaj, pijawki, owady i ich larwy. Uzupełniają swoją dietę można teal ryż, szczaw, turzyce i różne nasiona. Ma to zrobić, gdy jest pierzenia i nie może latać.

Z ciepłych obszarów gniazdowania muchy Teal (zdjęcie pokazuje lot na końcu artykułu) po innych krewnych i pozostawia na zimę, zanim ktokolwiek inny. Jego lot jest zwykle cichy i zwrotny. Samica Garganey zwykle milczy i tylko od czasu do czasu robi quacking. Ale mężczyzna zasługuje na swoją nazwę – to często wytwarza niepowtarzalny katastrofę. Niektórzy porównywali dźwiękowe odgłosy Garganey które można usłyszeć podczas palcami na plastikowych grzebieni zębów.

godowy

Jak niemal każda inna kaczka cyranka osiąga dojrzałość płciową w pierwszym roku życia, ale tylko wrócił do gniazdowania w drugim roku. W zależności od siedliska, różne stada turkusowy przybyć do gniazdowania od końca marca do maja. Natychmiast podzielone na pary i rozpocząć ich zaloty.

Drake pływa wokół samicy z jego dziób obniżonego do wody, gwałtownie wyrzuca głowę do tyłu, opierając jej boku i kołysała ją. On rozwiewa pióra i może wykazać rozpiętości skrzydeł lekko wznoszący się nad wodą. Wszystko to w towarzystwie mężczyzny opublikować typowy głośny huk. Samica również zachowują się wyjątkowo w tym okresie: potrząśnięć ona głowę, odgarniając jego pióra i cicho pokryakivaet.

Budowa gnieździe i inkubację

Zazwyczaj wysokie zarośla w pobliżu kolorze wody lokowania morski. Zdjęcie poniżej przedstawia przytulne gniazdo utworzone przez rodziców opieki nad ptactwa suchej trawy do oczekiwanego potomstwa. Odróżnić gniazdo cyranka możliwe tkane na całym obwodzie z białych piór z brązowymi łatami.

Każdego roku cyranka, tworząc parę, zostawia nasienia, który ma średnio 8-9 osób. Maksymalna wyświetlacz kobiet – 14 jaj. Na jajach, które mają światło lub ciemnobrązowy kolor, tylko samica siedzi. Proces inkubacji trwa średnio 22-23 dni. Drake w tym czasie zostanie wysłany do wylinka. Po 35-40 dniach pisklęta są w stanie latać.

wytrzymałość

Obecnie nie Garganey zagrożone wyginięciem. Jednak 70 z 90 lat ubiegłego wieku charakteryzował się gwałtownym spadkiem populacji tego gatunku w krajach byłego Związku Radzieckiego i Europy Zachodniej. Przyczyny tej sytuacji, struktury rankingu zbiorników wodnych i zapór, a także opróżniania zbiorników, która lubi rozstrzygać teal.

Dla cyranka zauważyć dużą liczbę przypadków, gdy po jego przerażony, że na stałe zrezygnowali sprzęgło. W innych przypadkach, zachuyav niebezpieczeństwo, samica umiera i staje się całkowicie niewidzialny, bo z tego, co często jest kruszony przez murze. Wszystko to ze względu na fakt, że Garganey bardzo mało miejsc, w których ludzie żyją.

Utrzymanie w niewoli i polowania

W niewoli cyranka zawierają bardzo rzadko. Są karmione nasiona słonecznika, kukurydza, owies, proso lub pasz zwierzęcych. Są ciepłolubne, więc ptaki w zimie powinien schronienie przed zimnem i przeciągami. W niewoli, szybko przyzwyczajają się do ludzi. Zawierać tych ptaków do dekoracji staw i polowanie.

Teal użytku domowego jak maniak kaczki podczas polowania dziki Garganey i turkusowy. Słysząc głos swoich pobratymców, morski zdecydować, że miejsce, w którym jest on oparty, bezpieczne i kormnoe. Widząc i słysząc jak siebie, śmiało naprzód, aby im sprostać, ku uciesze myśliwych.

Garganey – mały ptak, co jest rzadkością, aby zobaczyć osobiście, ponieważ jest to część ludzi. Do tej pory, na szczęście, przeżywalność tych ptaków jest prawie żadne niebezpieczeństwo. Nie są one bardzo interesujące dla myśliwych, są rzadko hodowane w niewoli, nie mają wpływu wylesiania, jak oni czekać na mroźne zimy w cieplejszym klimacie.