444 Shares 6246 views

Relacje Obłomow i Stolz – wiodący fabule powieści Gonczarowa za

Słynny rosyjski pisarz Iwan Gonczarow opublikował swoją kolejną powieść „Obłomow” w 1859 roku. To był niezwykle trudny okres dla rosyjskiego społeczeństwa, która wydawała się podzielić na dwie części. Mniejszość rozumieć potrzebę zniesienia pańszczyzny i zalecał poprawę życia zwykłych ludzi. W większości były ziemian, sir, i bogaci szlachcice, którzy byli w bezpośredniej proporcji do paszy im chłopów. W powieści Goncharov zaprasza czytelnika do porównania wizerunku Obłomowa i Stolz – dwóch przyjaciół, zupełnie różnych temperamentem i męstwa. Jest to opowieść o ludziach, którzy, pomimo wewnętrznych sprzeczności i konfliktów nie pozostał wierny swoim ideałom, wartości i sposobu życia. Jednak czasami trudno jest zrozumieć prawdziwe przyczyny takiej ufności intymność pomiędzy bohaterami. Dlatego, a czytelnicy i krytycy wydają się tak interesujący związek Obłomowa i Stolz. Następnie przyjrzymy się im bliżej.

Stolz i Obłomow: Charakterystyka ogólna

Obłomow – niewątpliwie centralną postacią, jednak zwraca większą uwagę na pisarza i jego przyjaciela Stolz. Główni bohaterowie – współczesny, ale nie są one w ogóle podobni. Obłomow – mężczyzna w wieku nieco ponad 30 lat. Gonczarow opisuje swoją przyjemny wygląd, ale zwraca uwagę na brak konkretnych pomysłów. Andrey Shtolts – rówieśnikiem Ili Ilicha, jest o wiele szczuplejsze, o gładkiej ciemnej karnacji, praktycznie bez rumieńca. Zielone wyraziste oczy Stolz w przeciwieństwie do szarych i mętnych oczach bohatera. Obłomow sam dorastał w rodzinie rosyjskich arystokratów, którzy nie należących stu chłopów. Andrew został też wychowany w rodzinie rosyjsko-niemiecki. A jednak utożsamia się z rosyjskiej kultury, do wyznawania prawosławia.

Relacje Obłomow i Stolz

Tak czy inaczej linia łącząca losy bohaterów powieści „Obłomowa” jest obecny. Autor był konieczny, aby pokazać, jak tam jest przyjaźń między ludźmi polarnych poglądów i typów temperamentu.

Relacje Obłomow i Stolz jest w dużej mierze określona przez warunki, w których zostali wychowani i mieszkał w młodości. Obaj mężczyźni dorastali razem w pensjonacie niedaleko Oblomovka. Stolz ojciec był tam jako menedżer. W miejscowości Verhleve wszystko było przesiąknięte atmosferą „Oblomovism” deliberateness, bierność, lenistwo, prostotą obyczajów. Ale Andriej Iwanowicz Stolz był dobrze wykształcony, przeczytaj Wieland, nauczane wersety biblijne są tłumaczone streszczenia niepiśmienni chłopi i osoby fabryczne. Ponadto, czytał bajki Kryłowa, a jego matka assorted historii świętej. Ilya chłopiec siedzi w domu pod miękkim skrzydła opieki rodzicielskiej, Stolz również spędził dużo czasu na ulicy, w komunikacji z dziećmi z sąsiedztwa. Ich tożsamość zostały utworzone na różne sposoby. Obłomow był pielęgniarki oddziałowe i opiekuńczy rodziny, natomiast Andrew nie przestaje angażować się w pracy fizycznej i psychicznej.

przyjaźń tajemnica

Relacje Obłomow i Stolz są zaskakujące, a nawet paradoksalne. Różnice między tymi dwoma postaciami można znaleźć ogromną liczbę, ale, oczywiście, istnieją cechy, które je łączą. Przede wszystkim Obłomow i Stolz związany silnej i szczerej przyjaźni, ale są one podobne w ich tzw „życie śnie”. Tylko Ilja Iljicz drzemiący w domu, na kanapie, a Stolz tylko śpi w swoim życiu pełnym wrażeń i doświadczeń. Obaj nie widzą prawdy. Obie nie są w stanie oddać ich sposób życia. Każdy z nich jest niezwykle przywiązany do swoich nawyków, wierząc, że takie zachowanie jest jedynie słuszne i rozsądne.

Pozostaje odpowiedzieć na główne pytanie: „Co Rosja potrzebuje bohatera: W Obłomowa i Stolze” Oczywiście, są aktywne i progresywne osobowość, drugi pozostanie na zawsze w naszym kraju, będzie go prowadzić, będzie karmić swoją intelektualną i duchową energię. Ale musimy przyznać, że bez Obłomowów Rosja przestanie być to, co wiedział, naszych ludzi od wieków. Obłomow trzeba kształcić cierpliwie i delikatnie obudzić ją i korzystała ojczyzny.