376 Shares 1059 views

Jak przygotować sałatkę owocową? Przepis na każdą okazję

Na deser najbardziej pożywne i zdrowe jest sałatka owocowa. Receptą jego przygotowania jest prosty. To może się różnić w zależności od składników. A wiele z nich, więc sałatkę można przygotować w oparciu o to, co jest w lodówce. Dla niego, można użyć dowolnego owocu – zarówno świeże i mrożone. Ponadto owoce mogą być nie tylko egzotyczne, ale także lokalne. Ponadto, składniki sałatki różnią się w zależności od sezonu. Na przykład, w lecie, duża ilość jabłek, gruszek, moreli, brzoskwiń i innych. W sezonie zimowym pierwszeństwo daje się banany, pomarańcze, kiwi i innych egzotycznych krajów. Jednak pomimo możliwości eksperymentowania, istnieją klasyczne harmonijne kombinacje. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Na posiłki trzeba pomarańcze, ananasy i kokosy – jest to jeden z nich i będzie sałatka owocowa. Przepis jest prosty. Pomarańczowy należy czyścić skóry i pokroić w kostkę. To samo należy zrobić z ananasa. Kokosowy powinny być podzielone, a następnie usunąć go ze skórki. Ruszt. Składniki połączyć i wymieszać. Pozostawić na 15 minut, aby sok owocowy. Danie jest gotowe do spożycia.

Następny deser nieco nietypowy. Na to potrzeba kantalupa, śliwki, winogrona, śmietanę, sałaty i cytryną. Przed rozpoczęciem przygotować sałatkę owocową, Receptą który różni się od wszystkich innych tylko przez składniki niezbędne do przygotowania owoców. Aby rozpocząć oczyścić ciało melon, a my pokroić w drobną kostkę. Następnie oczyszcza się z nasion śliwki, w miarę możliwości, ze skór. Winogrona mogą wziąć każdy, ale najlepszym rozwiązaniem jest biała odmiana. Jeżeli owoce są małe, mogą być one dodawane całości, a jeśli są duże, należy je podzielić na dwie części. Sałata niezbędne do cięcia dużych pasów. Lemon jest wymagane, aby wycisnąć sok. Łącząc elementy do siebie, powinny one być śmietana. Poczekaj, aż sok owocowy rozpocznie się i służyć.

Fruit salad dla dzieci przygotowuje się trochę łatwiej. Bo lepiej jest użyć owoców, które nie mogą powodować reakcje alergiczne. Najlepsze połączenie jest banan i jabłko. Powinny one być cięte w drobną kostkę i wymieszać. Wkład może być śmietana lub jogurt. Nie zaleca się używania elementów, które mają bardzo wyraźny smak – w szczególności cytryny lub grejpfruta.

A inny sałatki owocowe. Receptura preparatu mogą być wykorzystane do świąt. Na sałatkę trzeba jabłka, jagody, banany, brzoskwinie, gruszki, pomarańcze, śliwki, orzechy, miód i jogurt do tankowania. Jagody na deser, można wziąć każdy. Może to być maliny, truskawki, porzeczki i jeżyny. Mogą być świeże lub mrożone. Aby zacząć, to śliwki drobno posiekać i połączyć go z miodem, dodać do mieszanki wstępnie posiekane orzechy. Preformę pozostawiono na 30 minut do elementów namoczone. Reszta owocu, jeśli to konieczne, skórki i pokroić w drobną kostkę. Łączyć i mieszać. Dodaj kęsa z miodem, orzechami i suszonymi śliwkami. Gotowy do wypełnienia z jogurtem sałatka. Można gotować sałatka owocowa z bitą śmietaną lub kwaśną śmietaną – w razie potrzeby. Aby poprawić smak, można dodać syrop.

Zazwyczaj deser serwowane jest do części tabeli dla każdego gościa indywidualnie. Po przygotowaniu wszystkich sałatkę owocową, której receptura jest opisana powyżej, powinien zostać rozszerzony w misce. Kiedy przygotowuje sałatkę z bitą śmietaną, powinny one być dodawane bezpośrednio przed użyciem, w przeciwnym razie po prostu wypłynie – i danie straci swój atrakcyjny wygląd, nie będzie tak apetycznie.