460 Shares 1229 views

Amerykański bokser Wilder: jego życie i osiągnięcia

Do tej pory na świecie nie jest tak dużo pojedynku, który w trakcie swojej kariery bokserskiej nie dostać jedną porażkę. Jeden z tych ludzi, którzy do tej pory w „straty” jest zero, to bokser Deontey Uaylder, o których będziemy mówić szczegółowo w niniejszym artykule.


momenty biografia

Obecny mistrz świata urodził się w Stanach Zjednoczonych 31 lat temu, a dokładniej 22 października 1985 r. W Jego rodzinnym miastem jest w Tuscaloosa, który znajduje się w stanie Alabama. Warto zauważyć, że będąc już bogaczem, bokser Wilder nie uległ zmianie stałego miejsca zamieszkania, chociaż może to zrobić. Nawiasem mówiąc, pierwotnie zawodnik nie chciał boksować i planuje połączyć swój los z koszykówki lub futbolu amerykańskiego, ale po jego córka urodziła, ma poważne choroby układu mięśniowo-szkieletowego, wciąż postanowił skoncentrować się na boks jako sport, który jest w stanie przynieść mu ogromne zyski finansowe.

amator kariera

Jako bokser Wilder nastąpiło dopiero w 2005 roku iw ciągu kilku lat udało się osiągnąć dobre wyniki w amatorów. W 2007 roku wygrał prestiżowy turniej o nazwie „Złote Rękawice”. Udało mu się także zdobyć mistrzostwo kraju i ojczyzny. A w 2008 roku, zespół USA przybyli na spotkanie z rosyjskim meczu reprezentacji w Nowosybirsku, gdzie wcześnie stracił Jewgienij Romanow. Jednak w tym samym roku, młody bokser Wilder był w stanie pokonać doświadczonego Rahima Chahkieva, późniejszy zwycięzca Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W tym samym Deontay to brązowy medalista Letnich Igrzysk w Pekinie.

Walki na poziomie zawodowym

Jego debiutancki mecz w pro-amerykańskim ringu, która odbyła się 15 listopada 2008, stał się pierwszym przeciwnikiem Itan Koks, któremu udało się wbić w drugim trzech minut. To było po udanej serii 31 pierwszych zwycięstw, z których każdy padł na wczesnych rundach (Deontay przeprowadzone na czterech rundach walk). To prawda, w pojedynku z Harold Skonersom bokser Wilder i udało mu się powalony, ale następnie wygrał.

Pierwszy pas mistrzostwo

W grudniu 2012 roku Deontay wszedł na ring, by walczyć z tymi, bez zmian w czasie Kelvin cenę. Zacznij walka olśniło mierzona zarówno jako bojowników wymiarowania siebie. Jednak w trzeciej rundzie, Wilder uderzył potężny prawy krzyż, po którym jego przeciwnikiem był w głębokim nokaut. Zatem Deontay otrzymał pas Continental Americas mistrz przez WBC.

Walka z Liakhovich

W sierpniu 2013 r Deontay miał walczyć z przedstawicielem Białorusi Sergeem Lyahovichem. Majątek trwały krócej niż jedną rundę. Wilder zmusił przeciwnika do zatrzymaj się na linach, a tam są dosłownie bombardowane to gangster nokaut cios prawą ręką. Nokaut był tak ciężki, że Liakhovich zaczął skręcać, a medycy prowadzone nosze do pierścienia, który ostatecznie nie były potrzebne, ponieważ białoruski jeszcze udało mi się wstać i opuścić scenę bitwy na własną rękę.

Qualifying

Na wiosnę 2014 roku poznał swoją amerykańską rodaka Malik Scott w walce o prawo do otrzymania oficjalnego pretendenta do tytułu światowego. Warto wspomnieć, że ci dwaj zawodnicy Walka trwała tylko 96 sekund i wywołał wiele kontrowersji. A wszystko dlatego, Scott został znokautowany, a wielu uważało, niewydolność symulacji z jego strony. Jednak, jak to się mówi, wszyscy kochają zwycięzcę i Wilder miał okazję spotkać się z obecnym mistrzem czas Bermeynom bermane stiverne.

Nowy mistrz

W pojedynku z Canadian Deontay raz pierwszy w karierze bokserskiej poszedł cały dystans 12 rund. Ta sama walka była podyktowana przez Amerykanina, który był w stanie narzucić swoją taktykę mistrz. Jak się okazało, Wilder spędził walcząc z poszkodowanej strony i uszkodził jego prawe oko.

ochrona pas w walce „Deontey Uaylder vs Chris Arreola” nosił dobrowolne i był czwarty w „Bronze Bomber”. Już w czwartej rundzie oferenta został powalony, ale mistrz nie był w pośpiechu, aby go znokautować. A jednak, po ósmej rundzie Chris odmówił kontynuowania walki.

Deontey Uaylder, ostatnia bitwa, która przyniosła mu poważne obrażenia, według szacunków lekarzy, nie będzie opuścić ring do końca 2016 roku.