659 Shares 1346 views

Karta SIM do tabletu. pasemka

Tablet PC można zaobserwować obecność gniazd na karty SIM. Wydawałoby się, że niewiele potrzeba takiej opcji. Ale tak nie jest. Karta SIM do tabletu znacznie rozszerza funkcjonalność gadżetu możliwe. I dla wielu z istnienia takich szczelin jest to jeden z warunków przy wyborze urządzenia przenośnego.


Dlaczego potrzebna jest karta SIM do tabletu

Ten gadżet ma dwie główne zalety. Po pierwsze – jest to mobilność. Urządzenie jest lekkie i niewielkie rozmiary. To sprawia, że jest łatwy do noszenia. Po drugie – jest zdolność do łączenia się z Internetem. Wzięte razem, te dwa czynniki sprawiają, że można uzyskać dostęp do różnych usług online zawsze i wszędzie. Ale jest pewien wyjątek. tablety wyposażone są w moduły Wi-Fi, t. E. Dostęp do sieci można uzyskać tylko za pośrednictwem specjalnego punktu dostępowego, który jest w stanie połączyć się z gadżetu. Może to być router w domu, sieć publiczna w pojeździe lub kawiarni, t. E. ograniczoną listę miejsc, gdzie jest to możliwe, aby korzystać z usług internetowych. Dla większej swobody dostępu do zasobów sieciowych i potrzebna jest karta SIM tabletki. Można go używać do podłączenia do 3g- lub 4G-sieć operatora telefonii komórkowej.

typy

tablety mogą wspierać pracę z MiniSIM lub MicroSIM. Pierwszy typ – karty SIM używane w telefonach komórkowych. Ich wymiary są 25h15h0,76 mm, t. E. tych, które używają operatorów telefonii komórkowej. Drugi rodzaj kart SIM jest mniej znany. Ich wymiary sprawiają 15h12h0,76 mm. Sprzedaż je znaleźć jest prawie niemożliwe, ale łatwo jest dostać się z MiniSIM. Wymaga to tylko parę nożyczek. Można również skontaktować się z operatorem, gdy procedura będzie wykonywać pracownika.

Instalacja i konfiguracja

Aby wykorzystać siłę Internetu mobilnego na gadżet, należy najpierw włożyć kartę SIM do tabletu. Aby to zrobić, należy znaleźć odpowiednie złącze. W przypadku, gdy jest zwykle oznaczone ikoną w postaci kart SIM. W niektórych modelach, szczelina może być zamknięta z kapturkiem ochronnym. Odbywa się to w celu ochrony przed kurzem i brudem. Również w tej sprawie jest zazwyczaj oznaczona i sposób instalacji karty SIM do gniazda. Jeśli brakuje danych, można wypróbować różne sposoby wkładania chip. Wszystkie 4 możliwych opcji. Jeśli karta SIM jest włożona prawidłowo, to angażuje się w gnieździe.

Następnie można przetestować sieć. Jeśli połączenie nie jest dostępne, należy sprawdzić ustawienia systemu operacyjnego. Domyślnie ten Link do Tablet PC jest wyłączony. Wynika to ze zwiększonego zużycia energii przez modem. Po włączeniu tej opcji powinno pojawić się dostęp do sieci.

Jeśli nie wykryto karty SIM

Co się dzieje, że gadżet nie wychodzi się z Internetem za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej, nawet jeśli ustawienia systemu operacyjnego wszystkie wymagane parametry są ustawione do normalnego funkcjonowania, tj. E. Jest to sytuacja, gdy tabletka nie „widzi” karty SIM. W tym przypadku, może kilka opcji rozwiązywania problemów.

1. Karta SIM wada. Ten problem jest dosyć powszechne. Do samodzielnego rozpoznania konieczne jest wyjąć kartę SIM, ale zamiast ustawić celowo pracy z innymi urządzeniami. Jeżeli po takich manipulacji na dostęp do sieci pojawi się, a następnie można przejść do usługodawcy, aby wymienić wadliwy chip.

2. Uszkodzony modem. Jeśli karta SIM do tabletu do innych urządzeń działa normalnie, to jest prawdopodobne, awarię sprzętu. W tym przypadku należy skontaktować się z centrum serwisowym aby wymienić uszkodzony moduł.

3. Program usterka. Czasami zdarza się. powinna migać urządzenie, aby rozwiązać ten problem. Można to zrobić na własną rękę, wstępnej pobrać żądany plik ze strony internetowej producenta lub powierzyć pracę profesjonalistom z centrum serwisowym.