787 Shares 9982 views

Ciekawostki z życia Żukowski. Życiu i twórczości Vasiliya Andreevicha Zhukovskogo

Wasilij Andriejewicz Żukowski – osoba energiczna, udało się wiele rzeczy. Głównymi interesujących faktów z życia Żukowski polega na tym, że stał się znany poeta, tłumacz i sąd godny doradcą. Był w stanie zrealizować swoich pomysłów w ballad i piosenek, wierszy i przekładów. Od dzieciństwa było oczywiste pragnienie piękna, które Wasilij nie wahał się przynieść do życia. Z tego powodu, teraz mamy okazję czytać wiersze Żukowski.


pochodzenie Żukowski

VA Żukowski został wychowany nie własnego ojca, bo jest z synem odmówił. Stało się to dlatego, Bazyli urodził się poza małżeństwem przez Atanazy Iwanowicza Bunin (pradziadka rosyjskiego poety i pisarza Iwan Bunin) i niewoli tureckiej kobiety Salhi. Została wniesiona do Rosji po oblężenia tureckiej twierdzy Bender. Salha został ochrzczony i otrzymał imię Elizabeth prawosławnych. Wzięła ochota do właściciela. Od 9 lutego (New Style) 1783 ukazał bazylia, ale chłopiec nadano nazwę ziemianina Żukowski, który żył na łasce Bunin. Bunin został wychowany syna z jego uzasadnionych dzieci. Muszę powiedzieć, że A. I. Bunin upewnił się, że jego syn otrzymał tytuł szlachecki, a od dzieciństwa nagrała służbę wojskową, jednak jest fikcyjne. W ten sposób, w wieku sześciu lat chłopiec został porucznikiem i został uznany dżentelmenem. Ale w woli Afanasiy Bunin nieślubny syn nie jest wymieniony, pozostawiając spuściznę uzasadnionych dzieci.

Interesująca osobowość poety?

V. A. Zhukovskogo była naprawdę znacząca postać w historii poezji rosyjskiej. Inspirowane przez idee zachodnich poetów i pisarzy Wasilij tworzyć własne utwory, pełne wiary w świetlaną przyszłość dla ludzi, że może stać się oświeconym i niezależne. W wersetach użył romantyczne obrazy, w którym jeszcze wyraźniej ukazuje ideę niepodległości, walka o wzniosłych ideałów dobroci, piękna i porządku.

Tak więc okazało się pierwsze wersy Żukowski – „wiejskim cmentarzu”, „Singer w obozie żołnierzy rosyjskich”, „Cesarz Aleksander”. Każdy z nich – wezwanie do spokoju, harmonii, odwołanie do natury, ciszy i spokoju. Żukowski uwielbia kontemplować piękno i inspirowane przez nią, próbując cieszyć się naturą i czytelnika. Dlatego zawsze zainteresowany wewnętrznej stronie życia ludzkiego. On jest daleko od polityki, wojen i walki społecznej. Jest więc możemy zobaczyć go w „poezji«wiersze»Do Batyushkov«»Słowianin„i inne.

Niewiele osób wie, że Żukowski jest autorem wierszami „czystego piękna”. Po ich wielokrotnym Puszkina.

Cecha Żukowski

Będąc naukę w szkole z internatem Noble był wspólnotą literacki, był jej przewodniczącym. Działalność we wspólnocie została zorganizowana, wszyscy uczestnicy zostali oprowadzeni przez statut. Tak więc, osoba poety i zdolności przyrodzonej do prowadzenia wspólnej przyczyny, pokazując swoje talenty i umiejętności. Być może były to cechy, które Żukowski (poeta) był nauczycielem Aleksandra II.

Liczne źródła twierdzą, że Wasilij był nie tylko dobrym nauczycielem, ale również doradcą na dworze. Wiele razy uratował wygnanego poetów, zwłaszcza A. S. Puszkina, może wpłynąć na stanowisku obecnego cesarza, aby złagodzić karę, T. E. Zhukovskomu wrodzoną w prezencie dyplomatycznej.

Dla romantycznej duszy poety nietypowym chamstwa. Wręcz przeciwnie, od dzieciństwa był wyróżnia sentymentalizmu, był czuły i wrażliwy. Miałem wyśmienitą organizacją duchową, a każde doświadczenie jest głęboko go rannych. Wiersze i przekłady przyczyniły się do wyrażania uczuć i bólu odczuwanego przez poetę i czytniki były inspirowane przez jasnych i zwięzłych epitetów, pięknych wyrażeń, które wzbudziły chęć do życia. Żukowski poeta jego twórcze zadanie zostało wykonane.

Rola Żukowski na dworze królewskim

Niewielu poetów i pisarzy może pochwalić się wielkim wpływem na dworze. Zazwyczaj poeci niechęć do wielkich słów w wersie wygnanym lub wykonywany, ale Żukowski udało się przełamać cesarskiego serca, a wiele razy uratował wygnanego poetów, pomógł A. S. Pushkinu, poddany poeta Szewczenko. Dzięki niemu dekabrystów nie wysłał na szafot i został zesłany na Syberię. Dla takiego efektu wymaga talentu i Żukowski, on niewątpliwie był. W przeciwnym razie, życie Vasiliya Andreevicha Zhukovskogo nie przejdzie do historii. Fakty pokazują, jak poważnie wziąć opinii przedstawicieli dynastii królewskiej poety.

Zhukovsky roku życia były przesiąknięte ideą edukacji, zgodnie z którym, i staje się równa cudzoziemca i rosyjski. Ale rosyjski, głębokie przekonanie poety, jest bardzo korzystne dla Ojczyzny, niż obcy. Ten ostatni będzie działać z własnym interesem, a nie z miłości do Rosji, jej ta sama osoba będzie starała się pomóc Ojczyźnie do końca. Na tym polega siła i moc Ojczyzny, gdzie decydującą rolę polityki króla.

Prywatne życie poety

Bazylia Afanasievich był Człowiek nie damskiej. Pierwsza miłość poznał w wieku 22 lat w domu siostry jej ojca, Ekateriny Protasovoy. Jej córka Masza była wtedy 12 lat, była studentką Żukowski. Po 7 latach Basil woo Protassova Masza. Ale otrzymał ciężkiej niewydolności jako matka Katarzyna twierdził, że Mary – bratanica Basil.

Życie osobiste Żukowski rozpoczęła się 58 lat, kiedy wyjechał do Niemiec i ożenił się z córką jego przyjaciela, artysty Reitern, 21 kwietnia 1841 Poeta poświęcił jej wiersz „Elizabeth Reitern”, który ukazał się w 1840 roku w czasopiśmie „muzycznych i teatralnych Gazette ”. Elżbieta była w tym czasie 19 lat. Z małżeństwa syn Paweł i córka Alexandra. Kilka lat Żukowski wykluły się pomysł powrotu do ojczyzny, ale ingerować choroby żony.

Razem żyli przez 15 lat.

W kwietniu 1852 roku w niemieckim mieście Baden-Baden, życie poety została przerwana.

W 1856 roku Elżbieta zmarła Zhukovskaya.

Żukowski we wspomnieniach

Ciekawostki z życia Żukowski dać wspomnienia współczesnych. zatem cechy swoich pamiętnikach niejednoznaczne. Niektórzy widzą go jako cichego i enigmatyczny osobowości, inni twierdzą, że Żukowski – duszą firmy. Trudno jest ocenić, w związku z tym, uwierz w cudzysłowach.

W swoich wspomnieniach, kamery strona Maria Fiodorowna Żukowski „zachowywał się cicho”, nigdy nie wypowiedział ani jednego słowa w języku rosyjskim. Ale wielu lubił kontemplacyjne rozmowy na abstrakcyjne tematy, które skutkują wierszy pełnych romantycznych obrazów, takich jak „szczegółowy raport o księżycu.” To nie przypadek, wiele wspomnienia przedstawiają obraz Żukowski był przez poezję. W nich się pojawi „magika”, „gawędziarza”, „piosenkarka rosyjskich żołnierzy”, „chrześcijański”. To było imię poety przyjaciele, krewni i ludzie niewiele wiedzą o.

Nawet w życiu codziennym, aby komunikować się z nim ludzie widzieli Vasilii Andreeviche przede wszystkim poetą. Krótko o Żukowski powiedział AD Bludova: „Rozmowa z nim to samo wzniosłej … ubrany niemal mistyczną atmosferę zauważalne jak jego romantycznych obrazów”. Jednak od innych ludzi, uczymy się bardzo różne cechy. We wspomnieniach bliskich przyjaciół F. F. Vigelya, A. S. Pushkina, życie P. A. Vyazemskogo i praca Żukowski wyglądać inaczej. To konfrontuje nas z wizerunkiem Joker, Joker, „zabawny i błyskotliwy kłamcy”.

W ten sposób nasz bohater łączy w sobie dwa przeciwstawne wygląd. On różnie przejawia się w życiu codziennym iw pracy, ale to jest to, co pozwala na tworzenie najbardziej autentyczny portret. Powaga przylega do parodii, humor – wzywając do harmonijnego i sprawiedliwego życia.

inny widok

Ciekawostki z życia Żukowski pojawiają się, gdy czytamy pamiętniki AO Smirnova-Rosset, wykształcony, uzdolniony literacko kobiety. Ona skupia wzrok na codzienne Żukowski, i dlatego jego opis poety nabiera zupełnie innego znaczenia. Wasilij stać zaradny, trochę miłości, niewinny, uprzejmy, pełen humoru, wierny, kochający żarty i dowcipy dziecka.

W salonach literackich nie są bez V. A. Zhukovskogo, bo widzą w nim pewnie w swoich ideałów człowieka, który jest innowatorem w dziedzinie literatury. Wokół jego prace zawsze zapalić gorącą dyskusję, co oznacza, że budzą one wśród czytelników i rozgniewany wrogów. Ale Żukowski wydawało uboczu ożywionej dyskusji i debaty. Obserwował je z boku, milcząc. W tych chwilach, słowa samego autora, znalazł schronienie w poezji „który jest niezależny od krótkowzrocznych sędziów i samej treści.”

W swoich wspomnieniach, najbliższy przyjaciel A. S. Pushkina Żukowski idzie niezawodnego przyjaciela, wierny, cierpliwy i nieugięty: „walki z trudnościami niezwykłego sportowca”

typowy przypadek

Kilka ciekawych faktów z życia Żukowski opisać go jako hojnego, rodzaju osoby. Wiele wspomnienia okazji jego skromność, ale lepiej zrozumieć jej wizerunek pomaga jeden przypadek. W 1840 Zhukovsky przyjaciele postanowili dać mu obiad, który chciał przyjść do starszego profesora. Poeta chciał zobaczyć go na liście gości, bo czytać jego pochwalnych ody i wnioski z samego Wasilij. Kompletna obojętność do sławy i uwielbienia autora charakteryzuje jako duchową, bieżącej tożsamości.

Życie i dzieło Żukowski pokazać, że doświadczyli wzloty i upadki, ale przed końcem swoich dni pozostał wierny swoim ideałom. Nie był mściwy, tak przedstawił A. S. portret Pushkinu z napisem „zwycięzca student z nauczycielem przegrany”.

Jeden mroźny dzień Żukowski zobaczył żebraka na poboczu drogi z odmrożone nogi. On daje mu 110 rubli (ogromne sumy w tych dniach; dla porównania, dobry obiad w restauracji kosztuje 10 centów). Następnego dnia, kaleka instrukcji Żukowski zabrany do szpitala i leczonych za darmo.

Który osiągnął poeta?

  • To właśnie on opracował rosyjski romantyzm, przyczyniły się do jego powstania ich kreatywności. Tłumaczenia utworów europejskich, poeta był inspirowany przez zachodnie idee i starał się doprowadzić je do życia narodu rosyjskiego, ale zrobił to dyplomatycznie, unikając ostrych zdań wobec państwa, a ten zdobył miłość imperialnej szlachty. Następnie romantyczne idee zostały rozwinięte w pracach i innych rosyjskich poetów. W szczególności, A. S. Puszkina oparto na pracach Żukowski, uhonorowanie go i chwaląc jego talent.
  • Dzięki pomocy Żukowski jako geniusza, jesteśmy zaznajomieni z wielu dzieł A. S. Puszkina, w szczególności z poematu „Rusłan i Ludmiła”. Alexander – geniuszem literatury 19 wieku – nie mógł napisać więcej bez czytania fragmentach Inne Żukowski, a dopiero po dokonaniu oceny nadal tworzyć.
  • Jako wychowawca cesarza Aleksandra II, Żukowski nauczył go myśleć duży, opierając się na idei Zachodu, sadzenie trochę miłości do woli króla i świadomości. Z tego dekretu, Aleksander II, pańszczyzna została zniesiona w 1861 r.
  • Kreatywność Wasilij uznawane przez wiele pokoleń czytelników i pozostaje popularna do dzisiaj. Pamięć o nim jest utrwalona.

Żukowski Bibliografia

Zhukovsky roku życia pozostawiła swój ślad. Potomkowie przeszedł liczne wiersze, tłumaczenia literackie, artykuły, które rzucają światło na wydarzenia z przeszłości, jest to historyczny dokument, opublikowany dzisiaj, co oznacza kreatywność Wasilij interesujące nas.

Żukowski – autor 6 elegii „Singera w obozie rosyjskich żołnierzy” „Cmentarz Wsi”, „Słowianin”, „morze”, „Wieczór”, „Po śmierci …”,

Napisał piosenkę „dusza Pierścień Maiden” i „Turgieniew, w odpowiedzi na jego list”, piosenki, sielanki i ody. Pisał pierwszy rosyjski hymn „Modlitwa jest rosyjski”.

Spod jego pióra przyszedł bajki „Śpiąca księżniczka”, „Bajka o carze Berende”, „Opowieść o carewicza Iwana i Wilk”, „Kot w butach”.

Autor 12 ballad – "Swietłana", "King of the Forest", "Rycerz Togenburg" i inne. Jego praca w prozie – powieść „Marina Grove”. Pisanie artykułów, wiersze, wiersze, wiersze. Goethe zrobił dobrowolnych transferów Schiller, Byron Scott.

Żukowski był dobry rysownik i pozostawił wiele ciekawych szkiców ołówkiem.

Krótka biografia poety

9.02.1783 – narodziny Vasiliya Zhukovskogo.

1789 – uzyskanie szlachtę.

1797-1801 gg. – szkolenie w szkole z internatem, który obowiązywał na Uniwersytecie Moskiewskim.

1802 – debiut poety i tłumacza. W „Journal of Europe” opublikował wiersz „Cmentarz wiejskich” – wolne tłumaczenie dzieł poety angielskiego szarości. Twórcze życie Żukowski kontynuowane aż do ostatniego tchu.

Z latach 1808-1809. – redaktor „Posłańca Europy”.

1812 – Wasilij Żukowski lewo milicję. Udowodnił, że bez obecności na ziemi nie może pisać wiersze i śpiewać patriotyczne uczucia. Trzeba doświadczyć uczucia ludzi. W przeciwnym razie, w wersetach nie wierzę.

1815 – zaproszony do służby sądowej. Oprócz innych obowiązków, służył jako narratora cesarzowa Maria Fiodorowna.

1817 – powołany do nauczania języka rosyjskiego księżniczkę Charlotte.

1825 – on wyznaczony opiekun Aleksandra II.

1841 – Żukowski rezygnacja z planszy do życia w 4000 rubli rocznie. Wesele poety. Przeprowadzka do Niemiec.

24.04.1852 miasto – śmierć poety. Tomb V. A. Zhukovskogo się w Petersburgu, na cmentarzu w Ławra Aleksandra Newskiego. Znajduje się on obok grobu N. M. Karamzina – nauczyciela poety.