127 Shares 9782 views

Biblioteka. Znaczenie, etymologia, ortografia

Dla prawidłowego wykorzystania tokenów należy znać ich definicje. Nie jest wyjątkiem i „biblioteka”. Znaczenie tego słowa, jego etymologia i pisowni będą brane pod uwagę w tym artykule.

tokeny etymologia

Aby zrozumieć znaczenie każdego słowa, konieczne jest, aby zrozumieć jego pochodzenie: Urodził się w jakim języku jest używana. W tym kontekście warto zobaczyć skąd słowo „biblioteka”.

Jego etymologia wywodzi się z języka greckiego, jest uważana za znak dwóch korzeni: „Biblia” i „Tecos”. Pierwszym środkiem „książka”, drugi – „repozytorium”. Okazuje się, że w sensie dosłownym – biblioteki lub księgozbioru.

znaczenie leksykalne

„Biblioteka” ma kilka definicji, w którym jest używane rosyjskich native speakerów:

  • Instytucja, głównym zadaniem – do zbierania, przechowywania, drukowania lub prace pisemne, zapewniając dostęp do nich osób do przeprowadzenia prac bibliograficznych i odniesienia. Biblioteka jest, na przykład, społeczeństwa, sztuki dziecka.
  • Kolekcja książek, lub jakiekolwiek inne druki i miejsce, w którym są one przechowywane. Na przykład, biblioteka domu.
  • Seria książek, które łączy się pomiędzy tematu, gatunku, celu – Biblioteka podróży.

Słowo w zdrobnienie – „Biblioteka”, używane w tych samych wartościach jak oryginalny tokena. Pochodne są słowa takie jak „bibliotekarz” – osoba, która pracuje w tej samej instytucji, a „bibliofil” – miłośnika i kolekcjonera dzieł drukowanych.

„Biblioteka” (co oznacza omówione powyżej) jest wyrazem słownika, więc zapamiętywanie pisowni zaleca się stosowanie go w zdaniach, aforyzmów i wierszy.

Przykłady zapamiętywanie pisowni wyrazów

Reklamowe „biblioteka” to jednostka leksykalna jest napisany z dwóch liter „a” i jeden „o”. W celu lepszego zapamiętania pisowni słowy, jest to niezbędne do korzystania z innych propozycji tokeny mający takie same samogłoski w ciekawych aforyzmów i wierszy.

„I odbyło się w Biologii Biblioteka Quiz”: Jako przykład zdanie ze słowem „biblioteki”. Zastosowanie znaczników tekstowych z tych samych wątpliwych liter w tym samym zdaniu pozwala strawić pisownię dwóch słów.

Pamiętaj, że możesz przeliterować poprzez interesujących aforyzmów z tokenem „biblioteki”. Znaczenie w tym samym czasie pomóc zrozumieć, że wyraża slogan. Mów z jednostki słownikowego uwagę jest V. G. Belinskogo, A. I. Gertsena, Leibnizem. Innym skutecznym i przyjemny sposób zapamiętywanie – wiersz. Poezja z rozważanych tokena mają Blazhnova T., T. Side.

Dlatego, aby zrozumieć wykorzystanie i pochodzenie muszą wiedzieć co „biblioteki”: znaczenie tego słowa, jego etymologii. Ponadto, należy pamiętać o pisowni, dla lepszego zapamiętywania, który jest zalecany do wprowadzenia tej jednostki leksykalne w różnych propozycji, aforyzmy, wiersze.