730 Shares 7129 views

Nauka jest lekka, a ignorancja to ciemność! Kto powiedział, że nauka jest nudna?

"Naucz się, uczyć się i nauczyć się znowu!" Nasze życie jest niekończącym się strumieniem przychodzącej wiedzy. Nie ma znaczenia, kim jesteś przez wykształcenie, co robisz profesjonalnie, w każdym razie, nowa wiedza przyjdzie do ciebie każdego dnia. Ale aby je zaakceptować, czy nie – to zależy od ciebie.

Od dzieciństwa słyszeliśmy przysłowie: "Uczenie się jest lekkie, a ignorancją jest ciemność". Kto powiedział to zdanie raz, już nie w głębi historii, ale ten człowiek miał sto procent. Jedynie poprzez kultywowanie istniejącej wiedzy i zdobywanie nowych osób rozwija się i rozwija.

Czy nie mogę studiować?

Nie można powiedzieć, że przysłowie "Nauka jest lekka, a ignorancja jest ciemnością" ma wielkie znaczenie filozoficzne. Tylko poprzez uczenie się czegoś nowego, człowiek może z dumą nazywać się osobą. W innym przypadku następuje degradacja. Ponadto istnieje ciekawa cecha biologiczna.

Połączenia neuronowe

Za każdym razem powtarzamy działanie, w naszym mózgu tworzy się połączenie neuronalne. Mówiąc prosto, wygląda na to, że biegnie przez elektryczność między dwoma neuronami. Jeśli co dzień znowu coś do nauki, to te linki będą coraz bardziej i będziesz chciał się nauczyć. Faktem jest, że wszystko w naturze ma tendencję do upraszczania, a utrzymywanie starych połączeń z mózgiem jest łatwiejsze niż tworzenie nowych.

Okazuje się, że w przysłowiu "Uczenie się jest lekkie, a ignorancją jest ciemność", znaczenie ma również dosłowne. Jeśli oglądasz mózg w chwili otrzymywania nowych informacji, możesz zobaczyć "oświetlenie" naturalnej energii połączeń nerwowych. Absolutna niechęć do nauki była widoczna w ciemności.

Czy to jest zawsze "uczenie się jest lekkie, a ignorancją jest ciemność"?

Kto powiedział, że każde nauczanie będzie użyteczne i konieczne? Wyobraź sobie, że codziennie oglądasz swój ulubiony występ. Mówiąc prosto, dostajesz nowe informacje. Ale czy te nauki są użyteczne? Czy to ma sens? Na poziomie neurobiologii mózg jest w głębokim spoczynku, kiedy oglądasz ulubioną operę mydlaną lub gra komputer w zabawce. Jeśli naprawdę chcesz rozwoju, będzie to dość dobre, aby pozbyć się nawyków, które są bezużyteczne dla Ciebie.

Im więcej wiemy, tym więcej nie wiemy

W starożytnej Grecji znano zasadę zdobywania wiedzy, która została sformułowana następująco: "Im więcej wiemy, tym więcej nie wiemy". Faktem jest, że kiedy otrzymujesz nową wiedzę, zdajesz sobie sprawę, jak wiele jest dla Ciebie nowe i nieznane. To wystarczy: ta wiedza czyni nas jeszcze bardziej ciekawie i poprawia. Okazuje się, że nieustannie szukamy źródła oświetlenia, zgodnie ze znaczeniem graficznym powiedzenia "Uczenie się jest lekkie, a ignorancją jest ciemność".

Kto powiedział, że ciężko jest studiować?

Najprawdopodobniej słowo "nauka" wiąże się z nudnymi zajęciami szkolnymi. System szkoleniowy ma na celu nadanie dziecku ogólnej idei światowego porządku i podstawowej wiedzy na temat wszystkiego.

To oczywiście jest dobre, bo na końcu szkoły wiemy o wszystkim trochę, ale jednocześnie bardzo powierzchownie. Niestety system szkoleniowy i ewaluacyjny szkoły całkowicie zniechęca chęci uczenia się i nie ma nic bardziej nudniejszego niż przysłowie "Uczenie się jest lekkie, a ignorancją jest ciemność". Kto powiedział, że nauczanie powinno być nieciekawe i nudne? Po ukończeniu szkoły masz prawo do samodzielnego wybierania własnej drogi i badania tego, co Cię interesuje.

Masz hobby

Twoje życie będzie ekscytujące i interesujące, jeśli masz ulubioną rozrywkę. Dodatkowo, aby spędzić wolny czas, będziesz mieć intuicyjne pragnienie rozwoju w tej branży i odkrywania nowych horyzontów. Nawet jeśli Twoja praca lub aktywność nie pociąga za sobą wielkich możliwości uczenia się, bądź aktywna, staraj się nauczyć nowego życia!