688 Shares 5570 views

Duphaston: instrukcja i opis

Wiele kobiet dzisiaj do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi. Jednym z najczęstszych z nich jest brak progesteronu. Ten problem może doprowadzić do poważnych konsekwencji, w tym niepłodności. Lek, który jest obecnie szeroko stosowane, aby go rozwiązać, jest djufaston. Instrukcja zaleca jej stosowanie w endometrioza, niepłodność, zespół predmenstualnom, bolesne miesiączkowanie, nieregularne miesiączki cyklu, krwawienia z macicy, nawykowe poronienia i zagrożone. Również jest on stosowany w hormonalnej terapii zastępczej, estrogenów.


Substancją czynną leku jest dydrogesteron duphaston. Jest bardzo blisko do progesteronu w swoich farmakologicznych właściwościach chemicznych, jak również w strukturze cząsteczkowej. Do dydrogesteronu niezwykłych efektów ubocznych napotykanych przy użyciu androgenne progestageny jako substancję – nie jest pochodną testosteronu.

Termogeniczne, glukokortykoid, anaboliczne, estrogenowe andogennoy działalność i nie ma djufaston. Opis niego wskazuje, że lek nie wpływa na skuteczność koagulacji krwi, metabolizm węglowodanów oraz czynności wątroby. Djufaston wpływ na endometrium, zmniejszając ryzyko jego rozrostu i raka, zwłaszcza estrogenów nadmiarze. Jego użycie jest zalecane ze względu na brak progesteronu.

Wielu pacjentów interesuje czy ciąża, jeśli wziąć djufaston możliwe. Instrukcje dla leku mówi, że nie ma działania antykoncepcyjnego. Dydrogesteron zapewnia działanie terapeutyczne bez hamowania owulacji. Kontynuacja ciąży i poczęcia jest możliwe w trakcie leczenia.

Lek wchodzi mleko, więc karmienie piersią jest niedopuszczalne w trakcie terapii lekiem „Djufaston”. Regulamin powinien być ostrzeżony z następujących działań niepożądanych:

  • obrzęki obwodowe;
  • swędzenie skóry i wysypka;
  • ból brzucha, żółtaczka, złe samopoczucie, osłabienie powodu zaburzenia nerek;
  • pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy;
  • migrena;
  • niedokrwistość hemolityczna;
  • tkliwość piersi.

Są rzadkie. Ponadto, czasem jest krwawienie. Może ostrzec je zwiększając dawkę. Przeciwwskazania do odbioru – specyfiką.

Schemat leku zależy od choroby i cyklu pacjenta. Gdy jego średnia długość kobiety na 25 dnia przestaje wykonywać djufaston a okres przychodzi w ciągu 2-3 dni po tym. Począwszy dozowanie zależy od choroby.

Tak więc, z 5-dniowego cyklu powołać tabletkę dwa razy dziennie z bolesnym miesiączkowaniem i endometriozy. Przy odbiorze ostatniego choroby może być ciągły, a liczba mg dziennie, wzrost do 30.

W 11 dni cyklu zaleca się djufaston się, nieregularne miesiączki, zespół przedmiesiączkowy cyklu i dla zapobiegania krwawienie dwukrotnie tabletkę dziennie. odbiór niepłodność rozpocząć 14 dni.

Aby zatrzymać krwawienie powołać tabletkę dwa razy dziennie przez tydzień. W zagrożonej poronieniem zaleca się 40 mg duphaston raz, potem aż do objawów co 8 godzin tabletki. Kiedy nawykowe poronienia jest przyjmowany dwa razy dziennie po 10 mg i 20 tygodniem ciąży, a następnie stopniowo zmniejszać dawkę.

Duphaston nie wpływa na temperaturę. Dlatego też, gdy jest on stosowany może być monitorowany za pomocą jej owulacji pomiarów odbytnicy. Tabletka zawiera 10 mg leku, wielokrotność 20 sztuk.

Więc djufaston, instrukcja, do którego należy czytać przed użyciem, jest stosowany w leczeniu chorób wynikających z braku własnej progesteronu. Wśród nich, niepłodność, endometrioza, brak miesiączki, bolesne miesiączkowanie, zaburzenia cyklu, poronienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego, krwawienia z macicy. Dawkowanie i czas trwania jest regulowana indywidualnie przez lekarza.