268 Shares 4373 views

Jaki jest serenada: w średniowieczu, w klasycznej wersji

Standard zachowania w miłości z człowiekiem, wierzył w średniowieczu do wykonywania piosenki lubisz osobę działającą pod jej oknem lub balkonem. Jak doszło do tej tradycji, to trudno powiedzieć. Jednak niektóre informacje na temat zasad jego wykonania pozostają. Jaki jest serenada, kto ją śpiewał?


Pieśni wędrownych muzyków

Posiadanie tajnego oprócz przyjemnych dźwięków słuchu melodii, jego wydajność, instrumenty muzyczne, w każdym wieku i przywitał przestrzegane we wszystkich krajach świata. Utalentowani poeci i śpiewacy przeszedł miast i wsi, zachwyca i zaskakuje mieszkańcom jego sztuki. W różnych obszarach ich nazywano w swój własny sposób:

  • Greckie wędrowni poeci – Rhapsody;
  • Śpiewacy ludów nordyckich – bardów;
  • w Hiszpanii, we Włoszech – trubadurów;
  • w Anglii i Francji – bardów.

Podróżujący muzycy nie tylko zarabiać bawiąc publiczność z ich występów. Oni znają zwyczajów i pracy w innych krajach, niektóre elementy kultury zostały przeniesione z jednego kraju do drugiego.

Co jest serenada w muzyce?

Definicja jasno stwierdza, że jest to piosenka o miłości, śpiewane trubadura zewnątrz. Towarzyszy mandolina, gitara lutni lub jego wyrafinowane i szlachetne uczucia wyrażone pięknych pań rycerzy. Niektóre z nich mogą wieczorów i nocy wyświetlacz Roladki wokalne miłości bez zmęczenia. W przeciwieństwie do śpiewania rano, Alborada, serenady były śpiewane w godzinach wieczornych, co znajduje odzwierciedlenie w tytule tego gatunku.

Rycerskie czasy skończyły a tradycji romantycznej miłości koncertów nocnych pozostał. A jeśli jesteś fanem pań nie mają talenty wokalne i poetyckie, nie wolno było zastosować, aby wyrazić swoje uczucia lub specjalistów trubadur Ensemble.

Później nie było muzyki w stylu miłości, napisanym dla małej orkiestry. Zazwyczaj takie wsparcie nakazał bardziej szlachetny i bogaty w miłości.

Później, gdy tradycje nieco zmieniła, kwestia tego, co jest Serenady mógł odpowiedzieć, że to spokojne melodie w wykonaniu orkiestry kameralnej towarzyszącej czcigodny rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Jak ma się sztuki trubadurów?

W swoim czasie na zlecenie napisał serenady dla orkiestry przez Josepha Haydna i Mozarta. Wtedy gatunek stopniowo wygasa, przekształcił się w romans. Co jest serenada w muzyce dzisiaj? Ten wokal kawałek do wykonywania towarzystwie orkiestry kameralnej. Wśród najbardziej popularnych piosenek nazywa się „Serenada” Schubert, słów, które wołają o miłości: „My Song, latać błagalnie godzinę noc …”

Romantyczna tradycja dla prywatnej nocnym koncercie

Jak na rycerza, a dla każdego miłośnika było niepisanym kodeksem postępowania, oryginalny scenariusz. Bo co to serenada, nie wiedział tylko każda dziewczyna w średniowiecznej Europie. Muzyka usłyszał mieszkańców okolicznych domów, więc wszystko musiało być odpowiednio tradycji. Podczas gdy panie nie są po prostu siedząc na swoich balkonach, obserwując co się dzieje. Byli głośne westchnienie i dopingować lub boo piosenkarka i napęd. Więc rycerz (wentylatory reshivshemusya otwartego wyrażania sympatii) miało:

  • nauczyć się śpiewać na gitarze i komponować wiersze;
  • odpowiednio ubierać okazji sposób;
  • zaopatrzyć się na pęczek świeżych kwiatów;
  • stojak pod balkonem z pań, lub pod jej oknem w zasięgu słuchu i wzroku;
  • podjąć pierwsze akordy i czekać na niektórych reakcjach „łamacz serc” (zasłony zaburzającego głośne okrzyki lub oddech);
  • rozpocząć działanie, chwaląc jej piękno, harmonię obozie, dobroć duszy i jego miłość do posiadacza tego wszystkiego.

Co jest serenada? To jest prywatny czat miłośników średniowiecza. Jeśli liczba i (teksty klientów) sprawca jak dama, ona pojawia się w oknie lub wyjść na balkon, rzucać rycerza znaczące spojrzenia, kwiat lub (w tajemnicy przed wzrokiem ciekawskich) sznurową drabinkę. Rycerz jest zobowiązany do wspiąć się na nią, niezależnie od wysokości, z której została ona rozpoczęta. W każdym razie trzeba dać pozyskanego kilka pani nawet rzucone go przez okno.

Jeśli serenada piosenka trubadur, piosenki wykonywane przez zespół nie inspirowane dziewczynka mogła szydzić wykonanie, odwrócić się i odejść, trzaskając drzwiami.

Trwałe wentylator będzie rano i śpiewać ulubione Alborada.