431 Shares 4780 views

Jak przewozić psa na pociąg? Kolei nowe przepisy dotyczące transportu zwierząt

Wakacje – to wydarzenie, przyjemne we wszystkich aspektach. Wielu właścicieli zwierząt domowych wolą spędzić go ze swoimi zwierzętami. Z powodu tych psów jest często problem z transportem. Transport zwierząt na długich dystansach stał się dość powszechne. A jeśli transport prywatny wszystko jest rozwiązany, co do zasady, prywatnie, za podróż w pociągu będzie musiał opierać się na obowiązujących przepisach w tym zakresie. W tym artykule dowiemy się, co to ma do transportu psa w pociągu.

Podstawowe wymagania dotyczące przewozu zwierząt

Istnieje kilka podstawowych zasad, które określają, w jaki sposób transport psów powinny być w pociągu. Na przykład, zwierzę może być przewożone tylko w specjalnie zaprojektowany do celów tych miejscach. Transport zwierząt może być wypłacona bezpośrednio na dworcu w punkcie wyjścia. Uzyskał potwierdzenie podczas wsiadania do pociągu ma obowiązek być obsługiwane przez świadectwa weterynaryjnego kondycji fizycznej zwierzęcia. Do przewozu tylko zwierzęta mogą być akceptowane w samochodzie osobowym. Z kolei dzikich zwierząt i pszczoły może być transportowany w komorze bagażnika. Podczas reżimu żywienia i czystości w skład pociągu musi podążać za mistrza.

Koleje ustalone zasady transportu zwierząt pozwalają ignorować ciężar transportowanych zwierząt w stosunku do całkowitego ciężaru bagażu podręcznego.

Psy przewodniki przewożone są całkowicie bezpłatne dla wszelkich pojazdów do wydawania żadnych dokumentów bez potrzeby.

Jak przewozić psa w pociągu elektrycznym

Podróżowanie w pociągu – jeden z najprostszych opcji transportu zwierząt koleją. Aby to zrobić, wystarczy kupić dla niego pokwitowanie za bagaż podręczny. Jego wartość jest stabilna w podróży dowolnej odległości. Taki bilet jest potrzebny każdy pies, niezależnie od jej wielkości i wagi.

Zasady transportu zwierząt na terytorium Federacji Rosyjskiej

W 2014 roku, nowe przepisy dotyczące przewozu psów w pociągu przez terytorium Rosji (przede wszystkim mówimy o pociągach dalekobieżnych) zostały wprowadzone. Więc teraz tylko jeden taki przewóz jest podróż w osobnej komorze. W wagonach drugiej klasy do przewozu psa nie może być więcej.

Jak przewozić zwierzę pociąg (o masie ciała mniejszej niż 20 kg) za granicą

W większości przypadków transport psów w pociągu tego rodzaju mogą być wykonywane tylko w samochodzie śpiącego (ale tylko wtedy, gdy nie jest zakazane przez miejscowych przepisów weterynaryjnych). W tej sytuacji należy zakupić specjalną psa do odprawy bagażu, w równej otrzymania dwudziestu kilogramów wagi bagażu kosztów.

Pociąg Transport duże zwierzę (o wadze 20 kg)

Jeżeli transportowane dużego psa rasy, trzeba zadbać o obecności smyczy i kagańca. Nie zapominaj także o ogólną zasadą dla wszystkich psów: jest to niezbędne do wydania specjalnego zaświadczenia od weterynarza. Każdy pies jest pobierane oddzielnie w zależności od jego masy (lub standaryzowanej wartości lub dwudziestu kilogramów bagażu). Dla przykładu, koszt transportu psa, masa przekracza dwadzieścia kilogramów, obliczone na podstawie jego rzeczywistej wagi.

Jak przewozić psa w pociągu, czy jest cięższa niż dwadzieścia kilogramów? Jest to konieczne do wykonania zwierzę w określonym samochodu komory przedziałowe zakupione (jednakże z wyjątkiem wagonów, wagonów umieszczone jako wysoki poziom komfortu). Przedział ten nie może przejść więcej niż dwa psy towarzyszą ich właścicieli. Wtedy nie ma potrzeby, aby osobno płacić za wakacje zwierzę.

Przewóz psów w pociągu w państwie

Co trzeba zrobić, zanim wyruszył w drogę? Ważne jest, aby upewnić się, że właściciel psa wie, jak nosić psa w pociągu, jakie są wymagania, jakie dokumenty są potrzebne do tego celu. Niektóre z tych problemów będą rozpatrywane dalej. Ważne jest, aby pamiętać, że właściciel jest odpowiedzialny zarówno za bezpieczeństwo swojego zwierzaka, a także ze względu na bezpieczeństwo innych ludzi – swoich towarzyszy podróży. Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej zobowiązuje właściciela psa zadbać, aby wyeliminować wszelkie zagrożenia dla niego (w tym konieczności najlepiej chronić zwierzę przed przypadkowymi urazami), jak również zadowolenie wszystkich jego fizycznych i emocjonalnych potrzeb w taki sposób.

W pewnym sensie psy muszą być transportowane w przedsionku biegu jałowym samochodowego (z reguły pierwsza lokomotywa lub ostatni), jeżeli nie ma możliwości lub chęci zakupu oddzielnej komorze do transportu. W każdym tambour można przewozić jednocześnie do dwóch zwierząt.

praktyczne porady

Podróż pociągiem nieuchronnie stać się stres dla psa. Dlatego lepiej jest zawczasu przygotować się do tego wydarzenia. Ważne jest, aby kupić tabletki lub krople o działaniu uspokajającym i rozpocząć podając psu przez trzy do pięciu dni przed wyjazdem. To pozwoli organizmowi przystosować się do leków dla zwierząt. Co więcej, większość leków uspokajających to skumulowany efekt, co oznacza, że w dniu wyjazdu pies nie będzie zbyt zaniepokojony.

Podczas podróży, zawsze powinny być swobodnie dostępna woda. Jednak w paszy dla zwierząt nie jest warte sposób. Ostatnim karmienie powinno być prowadzone jeden dzień przed wyjazdem, więc pies nie jest kołysał do snu w drodze. Tuż przed wejściem do pociągu należy chodzić do studni.

Pobyt w pociągu przez ponad osiem godzin może być zbyt ciężkie dla psa. Lepiej jest wybrać codzienne loty. bieg dzień zwierząt znacznie łatwiejsze niż w nocy.

Zgodnie z doświadczonymi podróżnikami, jeśli potrzeba transportu małego psa, można bezpiecznie wyrzucić wszystkie wątpliwości i obawy, jak w tym przypadku, wiele przymknąć oko (w tym dostępności niezbędnych dokumentów i starannego przestrzegania reguł transportu). W tej sytuacji najważniejsze – zapłacić za przejazd zwierzaka. Podobnie wygląda sytuacja z transportem psów średnich ras.

Jednak w przypadku dużego psa transportu powinny być przygotowane pod kątem wystąpienia ewentualnych sporów z pasażerami i dyrygentami. Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad i bronić im prawa. Po tym wszystkim, przewóz psa w pociągu w Rosji jest dozwolone przez prawo.

Transport samochodu osobowego

Jest jeszcze inny warunek, który muszą spełniać właścicieli, którzy dowiedzieć się, jak przewozić psa w pociągu. Duże zwierzęta muszą być przewożone w wagonach bagażowych wykorzystaniem specjalistycznych pojemników. Towarzyszący koniecznie trzeba jechać tym samym pociągiem. Płacąc za pasażera biletu pies musi dostarczyć pokwitowanie na froncie, który powinien być napis: „Bagaż za ręce osobowych”

dokumenty

Przed nosić psa w pociągu, trzeba wydać jakieś dokumenty. Pierwszy na tej liście jest świadectwo weterynaryjne, które powinny być wszystkie niezbędne znak o szczepieniach certyfikowanych weterynarza. Jest obowiązkowe coroczne szczepienie przeciwko wściekliźnie (wszyscy inni są uważane za zalecane, ale nieobowiązkowe). Również przed przewóz psa powinna być degelmentizirovana.

Innym dokumentem jest niezbędne informacje na formularzu № 1, który jest wystawiony przez lekarza weterynarii (wymagany stan szpital weterynaryjny pracownika). Aby dostać, trzeba przejść szereg etapów, które będą sprawdzać lekarza weterynarii, aby pomóc projekt. Po pierwsze, w stanie klinika weterynaryjna jest konieczne, aby pies zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Po upływie 30 dni razem z psem i paszport weterynarii przyjść do stanu klinice weterynaryjnej, zapłacić przepisaną opłatę. Dopiero wtedy będzie można uzyskać pomoc.

Jeśli uważnie przyjrzeć się, jak przeprowadzić psa w pociągu, i uważnie obserwować wszystkie wymagane formalności ustanowionych przez prawo, podróżuje ze zwierzęciem nie przyniesie absolutnie żadnego dyskomfortu. Ważne jest, aby nie zapomnieć o kondycji psa, aby zminimalizować stres, że może dojść do wyzwolenia. Ważne jest również, aby zachować spokój w sposób i staram się być uprzejmy i przyjazny dla pasażerów i konduktor. Pomoże to uniknąć konfliktów i nieporozumień w drodze. A potem nic nie mogło przyćmić podróż.