552 Shares 8659 views

Dlaczego mokka – najlepszy napój do poprawy koncentracji

Nie wiem, jak poprosić szefa, aby umieścić ekspres do kawy w biurze? Naukowcy mogą ci w tym pomóc. Odkryli, że Mocha – to najlepszy napój, jeśli chodzi o zwiększenie długości stężenia uwagę. Tak, to jest smaczne połączenie kawy i kakao jest idealny do pracy produkcyjnej – tak mówi nauka.


Co dokładnie badano uczeni

Naukowcy z Uniwersytetu Clarkson i Gruzji badali wpływ kakao w połączeniu z kofeiną i bez jego koncentracji uwagi, motywacji do wykonywania pracy poznawczej, a także lęk, wigoru i zmęczenia. Ich wyniki, opublikowane w BMC Żywienia wykazały, że kombinacja zdolności kawy walki zmęczenie i zmniejszyć niepokój kakao był najlepszy w celu zwiększenia koncentracji.

„To było naprawdę zabawne study – powiedział jego główny autor Ali Bolani z Clarkson University w oświadczeniu. – kakao zwiększa dopływ krwi do mózgu, co zwiększa aktywność poznawczych i uwagi. Ale sama kofeina może zwiększyć niepokój. Ten szczególny projekt wykazały, że kakao zmniejsza niepokój spowodowany przez kofeiny! Dobry pretekst, aby pić latte mokka ".

Jak przeprowadzić test

W badaniu, które trwało przez rok, uczestnicy musieli wypić napój kakaowy z kofeiny, kofeina lub placebo bez kakao. Następnie naukowcy testowali efekty, oceniając nastrój pacjentów i zdolność do wykonywania zadań poznawczych. Było to również badanie z podwójnie ślepą próbą, ponieważ ani uczestnicy, ani badacze nie wiedzieli, jakiemu substancja był testowany.

Testy obejmowały monitorowanie listów błysnął na ekranie. Uczestnicy zauważyli, kiedy zobaczyli, że «X» pojawia się litera po „A”. W drugim etapie były one do wykonywania zadań matematycznych, odejmowanie i pamiętać, że numery nieparzyste są wyświetlane w kolejności.

Ciekawe wnioski

Autorzy doszli do wniosku, że sama kakao zwiększa przepływ krwi do mózgu, zwiększając aktywność poznawczą i rozpiętości uwagi i kawę – znany stymulant – sam może zwiększyć niepokój. Jednak, gdy jednoczesne stosowanie kofeiny pobudza i kakao poprawia uwagę, ale jednocześnie zmniejsza niepokój spowodowany przez działanie kofeiny. Oznacza to, że mokka – najlepszy napój dla ciebie, gdy czujesz, że trudno się skoncentrować.

„Wyniki badań są obiecujące i na pewno pokazują, że kakao w połączeniu z kofeiną jest dobrym wyborem dla studentów i nikogo innego, kto potrzebuje, aby poprawić uwagę” – Bolani powiedział. Ma zamiar przeprowadzić badania w Clarkson University, w celu zbadania różnic między kofeiny naturalnych i syntetycznych, jak również do przeprowadzenia dalszych badań właściwości kakao.