439 Shares 5586 views

Dziurawiec trawa – lekarstwo na wiele chorób

Tradycyjna medycyna zawsze wyróżnia wykorzystaniem roślin leczniczych. Przez wiele wieków, będziemy recepty leczniczych z wielu chorób. Ustalające metody leczenia i wytwarzania leków naturalnych składników zaangażowanych osób specjalnie przeszkoleni, zwykle czarowników i uzdrowicieli, a ze względu na swoją pracę osiągnął nam cennych metod pozbycia się różnych chorób. Współczesna medycyna uznaje niezbędność i przydatność roślin leczniczych i wielu praktyków równolegle z przepisanych leków medycznych i naturalnych środków. Wiadomo na przykład receptury Hypericum ziela , które są stosowane do różnych chorób i dolegliwości.


Zakład Hypericum

W naturze Hypericum jest wieloletnia i roczne. Rośnie na półkuli północnej, głównie w klimacie umiarkowanym. W strefie euro, co do zasady, te typy wspólnych dziurawca, który różni się formą liściach trawy (brzeczka i czworościenny). Tak więc oba typy posiadają prawie identyczne właściwości lecznicze.

Dziurawiec, czy zwykły, jak również czworościenny są byliny z rozwiniętego systemu zachowane kłącza. Kwiaty są zazwyczaj żółty lub złoty kolor, z pięcioma płatkami. Mogą być rozmieszczone pojedynczo lub w parasol kwiatostany. Propagowane przez nasiona z owoców skrzynek, co pęknięć podczas dojrzewania i kruszy.

Gromadzenie i przygotowanie roślin

W celach terapeutycznych, należy kwiaty i łodygi roślin, biorąc pod uwagę, że okres kwitnienia trwa od czerwca do sierpnia, i to właśnie w tych miesiącach trzeba zbierać trawę. Dry dziurawiec jest konieczne w dobrze wentylowanym zacienionym miejscu.

Lepszym rozwiązaniem jest zebranie Hypericum detalu, trawa, która ma wiele liści dobrem soczysty rozkwitł kwiatostany. Może być również stosowana metoda suszenia specjalnego urządzenia do suszenia w temperaturze nie wyższej niż 40 ° C

składniki Hypericum

Aby uzyskać pełne informacje, przyjrzeć się, jak użyteczny ziele dziurawca. Lecznicze właściwości tej rośliny ze względu na zawartość w składzie substancji, takich jak flawonoidy (kvertitsin, rutyna i inne), które odgrywają ważną rolę we wzmacnianiu ścian włosowatych naczyń krwionośnych. Hypericum zawiera kwas askorbinowy (nikotyna, alkohol), witaminy PP i P, karoten, olejek eteryczny, związki taniny i inne substancje.

aplikacja

Preparaty farmaceutyczne, które Hypericum trawy różni się nieznacznie toksyczne działanie należy stosować ostrożnie. Jednakże należy zauważyć, że zastosowanie roślin leczniczych, w postaci wlewów, wywary i fitochaya się ożywienia wpływ na cały organizm. Uzdrowienie pomocą dziurawca pomaga zatrzymać krwawienie i leczyć rany, również mają działanie antybakteryjne i ściągające, strzelanie z zapaleniem. Także, to zioło jest stosowany w celu zmniejszenia skurcze i ból, i jako środek moczopędny lek. Ponadto, jest on stosowany w migrenie, w ginekologii, leczenia różnych wysypki, skaz i innych chorób. Zatem receptury leki zmieniają się w zależności od leczonej choroby.

Niektóre przepisy napary i wywary

Gdy zapalenie gardła (zapalenie migdałków, ból gardła) zaleca zioło Hypericum wlew, który otrzymuje się w następujący sposób. Do naczynia z porcelany były umieszczone jedna łyżka suszonych ziół i przegotowanej wody. Nalegaj pół godziny i filtrowano Pozyskanie trzeba płukać do 5 razy dziennie.

W procesach zapalnych w narządach moczowo-płciowych oraz wziąć wywar z ziół w tych samych proporcjach, ale nie może wymagać, i gotować na wolnym ogniu przez około 15 minut.

Kolejny przepis może być stosowany do żołądka, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie okrężnicy, zapalenie jamy ustnej, ból głowy, ból zęba, a także poprawiają krążenie w żyłach i regulację kwasowości żołądka. Aby to zrobić, trzeba wziąć trzy łyżki suszonych ziół i świeżych ziół i posiekane wlać szklankę przegotowanej ciepłej wody, nalegać w ciemnym miejscu przez około 4 godziny. Trzeba podjąć przed posiłkiem 3 razy dziennie po 50 ml. Ten sam napar można oczyścić ranę i zrobić płyny i kompresuje zewnętrznie.

Hypericum powszechnie nazywa się urządzenie 100 chorób, ponieważ zawiera wiele użytecznych i biologicznie aktywnych substancji. Roślina ta natura daje nam, więc, że ludzkość może wyleczyć wiele chorób, a konieczne jest wykorzystanie potencjału i wiedzy przechowywanej w świecie wokół nas.