115 Shares 9976 views

Jak rozwijać i jak karmić sadzonki papryki

Słodki lub, jak mówią, papryka należy do roślin psiankowatych. Jego ojczyzna – Meksyk i Gwatemala. Jest odporny na suszę, lubi glebę gliniastą i średnią podlewania. Sadzonki papryki w domu uprawiane dość łatwo. Trzeba tylko znać kilka cech i zasad.

Do uprawy sadzonek papryki jej nasiona trzeba „obudzić” – nie kiełkują, dlatego wymagają szczególnego traktowania. Dla lepszego obrzęk gorącą wodą (50-53 ° C). Wlać do wody w termosach, nie wylać nasion papryki i utrzymywano przez około 20 minut, a następnie wyjąć, owinąć w wilgotnej ściereczki pozostawia się na dwie godziny w lodówce. Zrobić roztwór stymulatorów wzrostu, „Appin-extra”, „Nowosil”, „energia”, lub jakiekolwiek inne, umieścić nasiona w niej przez 20 minut. Teraz można siać.

Sadzonki pojemnik wypełnienie podłoża o połowę dokręcić rozłożone nasion na 2 cm, wlać na drugim 5 centymetrami gleby i ponownie dokręcić. Nasiona papryki powinna być na głębokość 3-4 cm. Chodzi o to, że gdy sadzonki szermierka nie można zakopać – łodyga może gnić ponieważ nasiona po prostu położyć się na dużej głębokości. Pojemność pokryte szkłem lub folią i umieścić w ciepłym miejscu. Gdy pierwsze pędy umieścić je pod lampą fluorescencyjną. Po rozwijać liści liścieni, zaczynają nawożenia.

Co do paszy sadzonki papryki

Od pierwszych dni sadzonek lepsze wody nie jest woda, a słaby roztwór nawozu zawierającego dużą ilość potasu. To nie zawsze jest opatrunek na sadzonki, na przykład, można użyć „Uniflor bud”. Rozwiązaniem może być nieograniczony czas. Najpierw pod każdym zakładzie wylać na łyżeczkę nawozu raz na dwa dni, a następnie stopniowo zwiększać ilość, ale gleba w tym przypadku musi być umiarkowanie suchy. Można również użyć nawozu «» AVA. Karmienie schemat jest taki sam. Można zastosować nawozu – popiół i NPK, a związki organiczne, a zwłaszcza odchody nie są zalecane: antena część rośliny rozwiną za aktywny i system korzeniowy pozostaje niewielki, nie zwiększy wydajność, a także dodać problemy. Co do paszy sadzonki papryki w pierwszych dniach, sortowane. Następnie pod uwagę specyfikę pick.

Kiedy papryka szermierka głównym zadaniem – aby nie uszkodzić system korzeniowy i posadzone na tej samej głębokości. Jeśli przypadkowo pogrzebać roślin – łodygi mogą gnić. Ostrożnie wyjąć roślinę, uważając, aby nie uszkodzić. Wystarczy uważnie zrobić swoją pozycję w zagłębieniu, nie zerwane przez zginanie lub cienkich korzeni. Jest to niemożliwe, aby skrócić centralną część systemu korzeniowego, w przeciwnym razie roślina albo zginąć, albo będzie słaby i przyniesie trochę owoców. Teraz o tym, co karmić po sadzonki papryki pick – stosować te same leki tylko zwiększyć ich liczbę, ale gleba powinna być umiarkowanie suchy.

W otwartym terenie sadzonki pieprz sadzi tylko w południowych regionach, większość z nich jest rosnąca lub w szklarni lub w szklarni. Przed przesadzania sadzonek dobrze wlać w ziemię, zrobić otwory są wystarczająco duże, aby łatwo dopasować do bryły ziemi z roślin (jest to najlepiej przeszczepić pieprz, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego). Do każdej studzienki położono na nawóz łyżeczka, nie zawierające chlor (on nie znosi), wlać wodę doskonale. Po wchłonięciu przenieść sadzonek z bryłą, grunt wokół szczelnie zamknąć. Podlewanie w pierwszym tygodniu nie trzeba – roślina przetrwa. Jak tylko pierwszego nowego kawałka papieru – można wydać dressing nawozów potasowych, które nie zawierają chloru. Można stosować mieszaninę nawozów, które były wykorzystywane do uprawy sadzonek, ale trzeba dodać do mocznika, superfosfatu lub NPK. Co do paszy sadzonki papryki – to zrozumiałe. Teraz, jak często należy zrobić: raz na 10-14 dni. Jeśli nie przeprowadzi nawożenia lub podmokłe, sadzonki mogą żółkną. Aby ją przywrócić, trzeba dużego wysiłku. W tym przypadku odpowiedź na pytanie: „Dlaczego żółte sadzonki papryki?” Jednoznaczna – z powodu naruszenia warunków uprawy. Jeśli zrobisz to dobrze, można uzyskać dobre plony.