246 Shares 2825 views

Sprężarka tłokowa olej

Sprężarki olejowe są jednym z najbardziej popularnych typów tłokowych mini stacje. Ich popularność nie jest ze względu na wysoką wydajność i szeroką funkcjonalność i zrównoważyć różne parametry operacyjne. W szczególności, kombinacja nowoczesnej ergonomii i wszechstronności w zakresie podłączenia do różnych urządzeń sprawia, że popyt na ropę sprężarka tłokowa wśród mistrzów samochodowych. Korzystanie z takich urządzeń i krajowej gospodarki – rozsądną cenę i niewielkie rozmiary sprawiają, takich przejęć bardziej opłacalne.


jednostka przypisująca

Głównym zadaniem, które wykonuje sprężarek tłokowych, jest wprowadzenie sprężonego powietrza pod pewnymi stóp ciśnienie i moc. Najczęstszym zastosowaniem takich urządzeń w warsztacie, gdzie wymagane jest wykonanie prac malarskich. W celu realizacji tych środków sprężarka tłokowa oleju jest podłączony do specjalnej maszyny, która stanowi kompozycję do malowania natryskowego. W małych warsztatach, na przykład, połączenie z pistoletów, aw dużej zdolności produkcyjnej oraz współpracy z profesjonalnymi instalacjami sprężarki pracuje z substancji ściernych.

Innym powszechnym operacji, do których stosuje się takie urządzenia – jest pompowanie powietrza. Ponownie, w zależności od zastosowania, może to być opon rowerowych i ponton. Zgodnie z wymogami ilości powietrza, jak i źródła mocy jest wybrany i olej sprężarki w różnych modyfikacji. Mniej wspólnych procedur związanych z procesem oczyszczania za zamki, silniki i różne mechanizmy.

Urządzenie i sposób działania

Sprężarki olejowe mogą mieć jeden lub dwa cylindry, w których istnieją podstawowe operacje funkcyjne stosowania mieszanki roboczej. Uważane za bardziej produktywne Model dwucylindrowy, ponieważ zakładamy, jednoczesne działanie dwóch mechanizmów tłokowych. Jednocześnie olej sprężarki w tej konstrukcji wymaga więcej uwagi na utrzymanie. Takie działania związane z wymianą filtrów i czyszczenia zanieczyszczeń z butli oleju. Odbiornik gromadzi się sprężone powietrze, w którym występuje kondensacja wybór. Nadmiar wody tworzy być usuwane ręcznie lub automatycznie za pomocą specjalnego systemu. Całkowite wyeliminowanie do kondensacji, na przykład, jest możliwe, za pomocą specjalnych suszarki. Również tego typu producentów obudów sprężarek zapewniają regulatory ciśnienia i mierników.

wydajność

W dużej mierze dzięki wyważonych parametrach technicznych, ten typ sprężarki jest szeroko stosowany. Nie ma znaczenia, ale podstawowy parametr operacyjny, który może wpływać na inne właściwości, jest moc. Waha się ona od modeli oleju średnio od 1500 do 2200 watów. Wzmocniona pojemność ciśnienie – na tyle małe operacje krajowe 6 bar, ale zadania średni poziom złożoności wymaganych zdolności na 8-10 bar. Ponadto sprężarki maślany jest zaopatrzony w odbiornik, który może być pojemność 25-200 litrów. Wszystkie te parametry określają najważniejsze w kategoriach praktycznych cech użycia – wydajność. Wskaźnik ten jest w zakresie od 200 do 400 l / min. Jednak modele zapewniają profesjonalną i więcej niż 500 l / min.

gatunek

W tej kategorii zidentyfikować kilka rodzajów sprężarek, wśród których są godne uwagi pasowych i koncentryczne modele. Tradycyjny model typu oleju można przypisać tylko warunkowo, ale zrobić całkiem poważną konkurencję. Tak więc, jeśli chcesz pracować przy użyciu narzędzi pneumatycznych, sprężarka koncentryczny olej staje się najlepszym rozwiązaniem. Zaletami tych jednostek można przypisać skromne rozmiary, możliwość automatycznego smarowania i wyposażenie dodatkowe akcesoria.

Zanim zwykli użytkownicy często mają do czynienia z wyborem między małej mocy domowego i drogich profesjonalnych modeli. Pierwszym są łatwe, ale nie zawsze spełniają wymagania operacyjne, a drugie zapewniają niezwykle szybki, ale niewygodny w treści. Jako rozwiązanie przejściowe powinny być uważane za pas sprężarki olej, który charakteryzuje się długą żywotnością, małych rozmiarów oraz wystarczające dla przeciętnego potrzeb energetycznych. Jednakże napęd pasowy zwiększa poziom hałasu efektu jednostkowej i wibracyjnym.

Recenzje producentów

Uczestnicy docenili pracę znanych marek sprężarek, wśród których Fubag, Metabo, «Patriota» i tak dalej. D. W praktyce wykorzystując ich chropowaty build wytrzymuje najtrudniejsze warunki pracy, ergonomiczny kształt ułatwia funkcję operatora. W środkowej wnęce przedstawia mniej znane firmy, takie jak Kaeser, Remeza i Fiac. Rodziny tych firm można znaleźć niedrogie oleju sprężarki, która również nie zawiódł w użyciu. Zgodnie z kryteriami wydajności i niezawodności raczej dobrze użytkownicy reagują i produktów krajowych. Na przykład, sprężarki wysokiej jakości są sprzedawane pod markami „Energomash”, „Nadzorca” i „Caliber”.

wniosek

Podczas pracy tłoczni , w większości przypadków zastosowań i akcesoriów pomocniczych. W tej grupie urządzeń obejmują adaptery, łączników do dostarczania operacyjnego multimedialnych i innymi domieszkami przewody. Zwykle, sprężarka powietrza olej dostarczany z kilku takich urządzeń, ale nie może być standardowy sprzęt wymagany do wykonania określonych zadań. Ponadto, praca z narzędziem pneumatycznym jest ściśle regulowana wymogi bezpieczeństwa. Odnosi się to również do wykonywania operacji malowania, w szczególności procesów rozpylania materiałów ściernych, w których wymagane stosowanie okularów ochronnych i rękawic.