560 Shares 5540 views

Ostateczna zintegrowaną działalność w starszej grupie na koniec roku

Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak zorganizować ostateczną zintegrowaną działalność w starszej grupie przedszkola. Co jest konieczne, aby skupić? Jaka wiedza jest niezbędna w celu sprawdzenia dziecko? Spójrzmy na wszystko w porządku.


cele

Co robi ostateczną zintegrowaną działalność w starszej grupie? Do głównych zadań będzie konsolidacja i uogólnienie pokryte materiałem. rozwój języka, wzmocnienie początkowej wiedzy matematycznej i logicznej kontroli ruchów ręki, rozwoju mowy i rozbudzenie pożądania u dzieci do samodzielnego rozwiązywania zadań. Dodatkowe cele mogą zostać wprowadzone przed nauczycielem, w zależności od nachylenia przedszkola. Na przykład, jeśli grupa z rozszerzonym nauce języka angielskiego w przedszkolu prywatnym, można dodać elementy mocujące wiedzę w tej dziedzinie.

format

Jak można wydać ostateczną zintegrowaną działalność w starszej grupie? Pierwszym krokiem jest, aby wybrać scenę do swoich klas. Ponieważ nie jest to standardowy lekcji prywatnych będzie lepiej sporządzić szorstki plan działań i sytuacji, motywy i postacie, które będą „Pomoc” dzieci. Zaoferować dzieciom ostateczną zintegrowaną działalność w starszej grupie? Podróż będzie doskonałym rozwiązaniem, w którym dzieci będą mogły wypróbować wszystkie swoje umiejętności, które zostały przeszkolone przez kilka lat. Należy pamiętać, że za takim przypadku może być konieczne dekoracje. W zasadzie nic szczególnie trudne. Można rysować na lekcje / rzemiosła przez cały rok, aby je stopniowo: parę drzew, trawy, rzek rysunkowych dom -Wszystkie zależy gdzie idziesz na „wyślij” dzieci.

znaków

Ostateczna zintegrowaną działalność w starszej grupie powinno odbywać się pod bezpośrednim nadzorem nauczyciela. Ale to nie znaczy, że trzeba zrobić wszystko samodzielnie. Można zaprosić animator, który odbędzie się sesja na planie, które są zgodne z nimi. Najważniejsze – należy pamiętać, że nie powinno być klaunem! Kompleksowe zintegrowane klasy końcowe w starszej grupie nie przeprowadzono tak wiele dla rozrywki dla dzieci, ale w celu sprawdzenia ich możliwości. Określenia słabych punktów, które trzeba dokręcić. Zgodnie z wybraną część „podróż” można zbliżyć się do bohaterów, znany wielu z jego dzieciństwa. – jako przykład wiem, Kubuś Puchatek, etc. W tym przypadku, spróbuj odgadnąć entuzjazm swoich podopiecznych, ale nie przesadzaj. Na przykład, dzisiejsze dzieci mogą również być zaznajomiony z Cheburashka, ale kochać kreskówki „Auta”. Zgadzam się, ubieranie się w samochodzie będzie wyglądać głupio.

dla rodziców

Ponieważ zdecydowaliśmy, że naszym celem – aby zidentyfikować słabości, więc musimy pokazać rodzicom. Oczywiście, możemy po prostu powiedzieć im po wynikach klasy, ale jest o wiele lepiej, gdyby „mama”, którzy uważają, że ich dziecko idealne, by móc zobaczyć wszystko na własne oczy. Dlatego otwarcie ostateczną slajdów zintegrowaną działalność w grupie starszej. Wybierz dogodny czas i zaprosić mamusie i tatusiowie, aby spojrzeć na widoku. Nawiasem mówiąc, jeśli weźmiemy pod uwagę, że grupy zazwyczaj 20-25 dzieci, to jest całkiem możliwe, aby uzgodnić z rodzicami i zatrudnić profesjonalnego animatora dla klas. Uwierz mi, on będzie radzić sobie lepiej niż nauczyciela.

standard

Przed rozpoczęciem tworzenia diagramu góry klasy, niech zastrzec wszystkie naraz. Na przykład, standardy, dla których należy przeprowadzić ostateczną zintegrowaną działalność – GEF. Starszy grupa, jak każda inna grupa w przedszkolu, nie jest zawarty w normach federalnych. Oznacza to, że można znaleźć listę wiedzy, która powinna być dziecko do szkoły, ale nie wskazano metody nauczania dzieci w wieku przedszkolnym. Stąd istnieją przedszkola ze szkoleniami, zbudowane na różnych metod „sławnych” psychologów, których metody są zawaleniem jak tylko okaże się, co najmniej jedną niestandardową osoby w grupie.

Pierwsze kroki

Więc wybrali otoczenie przyszłego zatrudnienia. Teraz zobaczmy, co dokładnie należy zrobić na nim. Pierwszym krokiem będzie poprawa rozgrzewki. Jest mało prawdopodobne, że jesteś zmuszony dzieci robić to codziennie, ale podczas ostatniej lekcji będą musieli poruszać się dużo, może nawet biegać na ulicy, i aby uniknąć obrażeń, i trzeba trochę treningu.

  • Oto przykład: jesteś patrząc na skradzionych skarbów, a następnie podróż. Wszystkie dzieci przyłożył rękę do czoła. Lekko pochylić się do przodu i spojrzeć w dal – prawo do lewej, od lewej do prawej (zacier dolnej części pleców).
  • Baba Jaga okrada dzieci klucz do skrzyni z końcówką – dzieci skakanie wokół niej, próbując zabrać (mash stóp).
  • Ogrzać ręce mogą pozostawić kulki w koszu. Po jego napełnieniu otwórz następujący wiersz w podróży.

charakter

Rozgrzany, można przejść bezpośrednio do zawodu. Jeśli pogoda pozwala Tobie i terytorium przedszkola, pójść na ulicę. Gdzie indziej wydać ostateczną zintegrowany lekcji o lesie? Im starsza grupa musi być w stanie rozróżnić kilka gatunków drzew, ptaki i zwierzęta wiedzą. Nawet jeśli nie rosną dużo różnych drzew w ogrodzie, zawsze można przygotować z wyprzedzeniem kilku obrazów z roślinami. Pamiętaj, że dzieci powinny być w stanie określić najbardziej znany gatunek liści na nich.

uśmierzenie

Wydając dużo sił na zewnątrz, dzieci poruszają się z powrotem do sali. Jest to dobry czas, aby przeprowadzić końcową zintegrowanego zatrudnienia „Origami”. Starszy grupa powinna już opanowali podstawowe umiejętności pracy z papierem. I jest to również zadanie. Jeśli Twoje dziecko ma 6 lat nie może zbierać prosty konstruktor, a następnie pominięcie jego opiekunów. To samo z papieru. Wielu zna legendę o chorej dziewczynki, która starała się zebrać tysiąc żurawi, bo to było zapisać ją na nieuleczalną chorobę. Od swoich oddziałach, nikt nie wymaga takich wyczynów. Ale musimy być w stanie zebrać samolot, statek, wiatrak, płatki śniegu i wiele innych przedmiotów, które mogą spowodować, że dzieci. Co jeszcze może oznaczać ostateczną zintegrowanego zatrudnienia „Origami”? Starszy grupa musi być w stanie wykonać proste rzemiosła z materiałów złomu – Clay, szyszki, kasztany i liści. Pozwoli to sprawdzić wydajność i poziom rozwoju wyobraźni dzieci. Nie pytaj ich do ram i granic, niech starają się tworzyć rzemiosła na dowolny temat, co chcą.

fundacja

W trakcie swojej „podróży” z uczniów trzeba sprawdzić wiedzę, które są podstawowe dla każdego człowieka. GEF zaleca, aby dzieci wiedzą, jak liczyć do 10 i zna poprawną kolejność numerów. Jednak nawet o 100 w stanie w pełni nowoczesnego dziecka, jeżeli bierze udział w jej rozwoju i edukacji, a nie zostawiać w opiece nad tabletem a komputerem. Niemniej jednak, każdy zestaw ramka, musisz zdecydować.

Oprócz matematyki, konieczne jest, aby przetestować możliwość odczytu i jasno wyrażać swoje myśli. Jest jedna rzecz, kiedy dziecko jest nieśmiałe i zacina się podczas czytania na głos, podczas gdy inni, kiedy niewiele robiły z nim. To właśnie na tym etapie końcowym zintegrowanej działalności logopedyczne w grupie starszej. Niekoniecznie sprawdzić prędkość odczytu lub spowodować, aby pamiętać, wiersz, ale zdolność do zrozumienia, co czytają i ekspresyjna intonacja zorganizować konieczne.

fizyka

Dzieci powinny mieć ogólne pojęcie o właściwościach fizycznych obiektów: niektóre z nich są trudniejsze, niektóre miękkie, aby móc porównać wielkość oka, i określić materiał, z którego są wykonane przedmioty. Wszystko jest znany w porównaniu i stosowania obiektów na siebie. Sprawdź te umiejętności poprzez zbieranie „piramidy” zbyt późno, ale daleko, aby być w stanie określić, co obiekt jest inny od pozostałych pod względem wielkości – łatwo.

Sprawdzeniu wiedzy dzieci na temat malarstwa. Jakie kolory są otrzymywane przez zmieszanie czerwony i żółty, żółty i niebieski? Wiedząc, jak zmienić właściwości obiektu po zmieszaniu – najbardziej banalnych przykładów. Na przykład, można przeprowadzić następujące eksperyment.

  • Wlać do szklanki z wodą. Następnie posypać pieprzem przyprawy lub po prostu ciemno. Jeżeli w normalnych warunkach palca zanurzenie w wodzie, a następnie pozostanie ślady przyprawa. Jak zrobić tak, że gdy opuszczana do wody, palec pozostał czysty? A: namaczać go w oleju roślinnym, a następnie zanurzane w wodzie cząstek przypraw zniknie z niego.
  • Dyfuzja. Nie, nie tak. Mieszania. Poveda doświadczenie w mieszanie piasku. Wiesz, że piasek na plażach, Piaskownice rzek inny kolor? Stanie się na pre-kolorowego piasku, cukier może być używany. Zacznij warstwy piasku do wypełnienia każdej butelce. Masz bardzo piękny wzór. Ale dzieci będą w stanie zrozumieć, w jaki sposób wymieszać i podzielić uzyskaną mieszaninę jest niemożliwe.
  • Innym doświadczenie z piasku. Weki na dnie światła plastikowej kuli z wiersza „podróżować”. Jak je zdobyć bez obracania słoika i nie dotknąć piłki? Zacznij wypełniać w piasek, powoli ją drżenie. Piasek zatyka piłkę i podnieść go do góry. Można również wlać do wody, która popchnęła go do góry.

urządzenie świat

Nie, to nie jest religia czy polityka. Dzieci powinny być w stanie zrozumieć, że wszystko było w porządku – rano, południe, wieczór, noc. Razy w roku powinny być również uwzględnione w ostatecznej zintegrowanej działalności w grupie starszej. Wiosną i jesienią, latem i zimą. Dziecko musi zrozumieć, że pochodzą one po sobie w określonej kolejności, a ze światem nastąpić istotne zmiany. Konieczne jest, aby dziecko nie jest psychicznie i kończy tak: „Nie kup mi lody, bo głupi upadek przyszedł”

Sprawdź, czy dzieci wiedzą, w jaki sposób różne zwierzęta przygotowują się do zimy. Który staje się uśpione, którzy zaopatrzyć produkty i który zmienia „futro”? Jak nosić zimą ryby? Dla ludzkiego zachowania jest jak?

Jesień – czas zbiorów. czy uczniowie są w stanie odróżnić jagody? Porzeczki, maliny, jagody. Czy wiedzą o grzybami – toksyczny i wręcz niebezpieczne?

Lato. Biorąc pod uwagę ten czas, można przetestować wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa. Na ulicy, jeziora lub po prostu w lesie. Nie rozumieją, że mecz – nie zabawka?

Wiosna – czas kwitnienia. Ile różnych kolorach nauczyłeś się w ciągu ostatniego roku? Co oni nazywa? Kto im zapylać?

Posłowie

Należy pamiętać, że ostateczna zintegrowana działalność w starszej grupie prowadzona jest w celu podsumowania i utrwalenia wszystkiego nauczył w ciągu ostatniego roku, a nie uczyć dzieci, że nie zrozumieli w czasie. Można kierować je do „podróży”, ale nie rozwiązuje, i wyjaśnić im, jak sobie radzić z niektórymi zagadkami. Trzeba pokazać rodzicom, że ich dzieci nie chodzą do przedszkola na próżno, że nauczyłem się wiele i stał się mniej lub bardziej niezależne.

Rodzice! Jeśli zostaniesz zaproszony do takiej działalności, koniecznie go odwiedzić. Wziąć dzień wolny w pracy. Twoje dziecko jest ważne, aby zwrócić uwagę na niego, a następnie jego postępy. Jeśli on ma coś nie działa, jeśli zauważysz, że twój maleńki gorzej niż innych w jakiejś dziedzinie, nie należy go skarcić. Lepiej jest, aby spróbować znaleźć przyczynę awarii, pomóc mu przezwyciężyć ten krok. Po tym wszystkim, ćwiczenia nie są przeprowadzane w celu pochwalić, którego dziecko jest lepiej, i aby pokazać, jak wiele dzieci wyrosły i dojrzały.