123 Shares 1584 views

Operator Paweł Lebeshev: Biografia, kariera

Reżyser – główną osobą na planie, odpowiedzialny za wynik tego filmu. Ale film – jest sztuką obrazu. W nim zawarta jest idea kreatywna osoba z wysokim poziomem wiedzy technicznej – operator. Szczęście, jeśli jest zwolennikiem i prawdziwym profesjonalistą. Takich jak Paul Lebeshev – operator legendy, którego odejście od życia w 2003 roku, zwany koniec pewnej ery w krajowym przemyśle filmowym.


operator syn

Kultowe filmy „Dziewczyna z charakterem”, „Tarcza i mieczem”, „Girls” – dzieło Timothy operatora Lebeshev – jego ojciec. Od 1957 roku, jego rodzic w miejscu już jest wspomagany przez jego syna Pawła. Był jeden i mechanikiem i asystent. Ale najpierw chciałem zostać matematykiem. Urodził się w lutym 1940 roku w Moskwie w roku, dzieciństwo spędził w Baku, pobyt z rodzicami w ewakuacji. Tam nauczył się gotować, co żywności w przyszłości sekcie. Matka, będąc dyrektorem popularnych filmów, często źle z powodu problemów z sercem. A syn musiał biegać w zagłębieniu ze szkoły do domu, żeby ją nakarmić. To by stać się matematyk Paul Lebeshev, jeśli nie ten, który zainfekowany w wysokiej sztuki fotografii. Który okazał się być synem na „Mosfilm” studio, gdzie jego ojciec pracował.

formacja

Weszła VGIK, nie udało się otrzymać szkolenia zawodowego. Paweł Lebieszew, którego rodzina była znana w kręgach filmowych, miał studiować w trybie korespondencyjnym. Jego Misadventures przejść całą legendę. Przez ponad 10 lat studentów młodego człowieka wydalony kilka razy, przywracając tylko za pośrednictwem organu, szefa Departamentu AD Golovnya. Dzięki swojej pierwszej samodzielnej pracy Lebeshev pokazuje niesamowity talent i umiejętności. I wyjaśnić, w jaki sposób i jakimi metodami osiągnął wynik, nie może.

W 1970 roku film „Dworzec Białoruski” student kinematografia dokonał na czele był pod takim wrażeniem, że polecił trzeciego Lebeshev piątki przed końcem treningu, co pozwala na ochronę dyplomu. Po wielu latach gehenny, wraz z wyróżnieniem Oksfordu Paweł Lebieszew otrzyma dokument długo oczekiwany na edukację.

Pierwsze twórczej biografii

Pierwsza poważna praca dla operatora „białoruska stacja kolejowa” stał się czarno-biały film „Anioł” (1967) Andriej Smirnow. Na zdjęciu skomplikowany toczenia przeznaczenie – leżał na półce prawie 20 lat, ale to był jej Lebeshev Pavel Timofeevich uznać swój główny sukces. Smirnov powierzył dzieło początkującego mistrza tylko dlatego, że nikt nie zgodził się realizować swój plan. Ważne było, aby przeprowadzić cały Strzelanie na miejscu, naturalne światło, aby zapewnić poczucie amatorskich filmach natomiast freski Michała Anioła.

Wspomina, że jego pytanie, czy operator będzie w stanie to zrobić bez dodatkowego światła, odpowiedział: Humor i zawsze w dobrym nastroju – Charakterystyczną cechą Lebeshev całkowicie wypełniły reżysera „Mogę i bez folii!”. Andrey Smirnov zaproponowała kontynuowanie współpracy już w filmie kolorowym „Dworca Białoruskiego”, szeroko prezentowane na ekranach całego kraju. On wydał oświadczenie w niezwykle popularnych reżyserów: Larisa Szepitko i Sergeya Solovova, Georgiya Danelii i Siergiej Bodrov. Jednak aby stać się naprawdę udane współpraca z Nikitoy Mihalkovym.

Legendarny tandem

Oni myślą i czują tak samo. To pokazało pierwszy wspólny wzorzec „w domu wśród obcych” (1974). Operator i artysta Alexander Adabashyan stać się prawdziwym zastępcą dyrektora i jego wierni przyjaciele od wielu lat. Ich losy splatają się. Adabashyan nawet stał się mężem siostrzanym Lebeshev, niestety, który zmarł wcześnie.

Michałkow nie sumują się film, który zakończył się, gdzie znajdują się cztery towarzysze po ciężkich testów i minutach nieufność i biegną do siebie. Po kilku nieprzespanych nocy Paweł Lebieszew zaproponował, aby pokazać im, aby uruchomić w czasie rzeczywistym, a jednocześnie – w przeszłości. Opcja ta weszła w obrazie. Operator był w stanie zrobić niemal środowisko ożywione, połączyć marzenia i sny, stwarzając wrażenie niemal biblijnym wieczności.

Po dokonaniu siedmiu obrazów razem, z których najlepsze Lebeshev za „Niewolnica miłości”, gdzie było stworzenie efektu retro, musiał użyć trochę prześwietloną filmu krajowej „Taśma” twórczy tandem rozpadł. Michałkow zdecydował, że jego najnowszy film, „Bez świadków” Lebeshev zmęczony, ale to się nie podoba praca reżysera. Aż do ostatnich dni, mógłby podjąć filmowy Nikita Siergiejewicz twórczego awarię.

Długa 14 lat, nie pokrywają się, pracując z innymi mistrzów kina. Dla Lebeshev to było wspaniałe doświadczenie osobiste, ale miał wiele twórczych sukcesów. Do filmu wraz z Bodrov Sr. w 1996 roku otrzymał nagrodę państwową, już artyście Ludowej Federacji Rosyjskiej. Ale cały czas będzie gorliwie monitoruje pracę Michałkow, podnosi rolę osób z podmiotów profesjonalnych Lebeshev pisma. Twórczy Unia zjednoczona w 1999 roku w filmie „Cyrulik syberyjski” ponownie wnieść laury na dwóch wybitnych mistrzów.

Kreator pisma

Stopniowo, krajowy przemysł filmowy opracowała trzy szkoły operatora: Petersburg, Moskwa, a Gruzją, którego liderem naprawdę można uznać Lebeshev. Jego sztuka, aby każdy strzał niezapomniany sobie równych. Każdy służy obserwować pracę operatora, lwia część czasu pracy, która jest przeznaczana na postoju świat i tylko niewielką część – rzeczywiście fotografowania. Paul Lebeshev, wykonywania zadań dyrektora, jest skłonny szukać nietypowych ruchów podkreślić grę aktora.

Na przykład w filmie „An Unfinished Piece for Piano Mechanicznej” twarzy aktorki podczas dialogu Platona pokryte każdym zaciągnięciu papierosa. Cel ten został osiągnięty za pomocą prostego lampy olejowej. Że w „Cyrulik syberyjski” ze wszystkich stron, aby pokazać scenę pojedynku, operator wymyślił projekt, który został włączony do historii jako „pashamobil”. W swoich przyjęć nigdy nie powtórzył, biorąc pod uwagę to nudne i monotonne. W sumie w filmografii mistrza ponad 50 prac, gdzie Paweł Lebeshev – Operator.

Rodzinne, Ciekawostki

Spędzać większość swojego życia w wyprawach Lebeshev nigdy nie zaobserwowano w romanse z aktorek. Jego żona, Natalia pracowała jako redaktor w APN i trzymane w domu, wychowuje dwóch synów. Jr zmarł w 25 roku życia, ze starsze wnuki rosną. Nie poszedł na ślady ojca, ale zajmuje się grafiką komputerową, osiągając wielki profesjonalizm.

Paul Lebeshev zmarł w 2003 roku w wieku 63. Luty filmu 23-per-view TV „Dwóch żołnierzy” Jego serce zatrzymało się. Filmowcy z całego kraju przyjął jego śmierć jako koniec pewnej ery w rozwoju kina, gdy obywatel filmu nie jest najlepsza jakość rzemieślników tworzyć arcydzieła najwyższy standard.

Aż do ostatnich dni Lebeshev pracował do zakończenia razem obraz polskiego reżysera Jerzego Hoffmana, Premiere, którego nie był przeznaczony do zobaczenia. Nikita Michałkow, zawsze uważana była utalentowaną Nugget przyjaciela, opisał go jako „pojedynczej planety”, bez której jego filmy straci subtelność i delikatność, dla których lubił publiczność.