106 Shares 2684 views

Belki podstropilnye: formy, przekrój roślin. Podstropilnaya gospodarstwo

Podstawą projektowania w ustawie urządzenie zadaszenie kratowych i podstropilnye elementów. Łożysko układ dachu pokrycia – belki stropowe i kratownic. Belki są podstropilnye wsparcie dla elementów dachowych. Są one używane w urządzeniu do powlekania w jednopiętrowych wieloprzęsłowych budynków przemysłowych, budynków mieszkalnych na piętrach poddaszu urządzenie.


Podstropilnyh typy belek i kratownic

Niezawodność całego systemu dachowego jest w pełni zależny od siły i solidności konstrukcji kratownicy nośnej i podstropilnoy. Jest duża różnorodność obciążeń zewnętrznych.

Belki podstropilnye – jest produktem jednego elementu, który odbiera zewnętrznego obciążenia, rozprowadzenie na całej jego długości. W tym przypadku największe naprężenia występują na końcach belki. Ma ona zastosowanie go do wąwozu systemów dachowych dachu.

Podstropilnaya rolnicze – skomplikowana struktura kompozytowa, które jest montowane z pojedynczych prętów połączonych sztywno ze sobą. Mnóstwo wystąpić tylko przy połączeniach węzłowych prętów. Takie projekty są stosowane w systemach dachowych z kratownic.

Zależnie od produkcyjnej struktury materiału podstropilnye można podzielić na:

 • Żelbetowe.
 • Steel.
 • Wood.
 • Wzmocniony system drewnianych.

belki i kratownice stalowe i betonowe są najczęściej stosowane do budowy budynków i konstrukcji przemysłowych. Drewniane i wzmocnione elementy wzmacniające z drewna są szeroko stosowane do urządzenia jest nie tylko produkcja dachów, ale także w konstrukcji dachów w budynkach mieszkalnych.

W przemysłowych konstrukcjach budowlanych podstropilnymi nakładających 12 nóżki 18 stóp 24 stóp i 30 m rozciąga się pomiędzy kolumnami. W kroku sześciu metrów podstropilnye kratownicy elementów belki i służą do ich gospodarstwa pośrednich elementów nośnych.

Od postaci przekroju poprzecznego wiązki dzieli się na:

 • Prostokątne.
 • Tees.
 • Dwuteownik.
 • Belki pudełku.

W konstrukcji indywidualnego budownictwa mieszkaniowego, z przeznaczeniem na wsparcie systemu dachowego, nie często używane. Na ogół są one wykorzystywane w przestrzeni poddasza urządzenie.

Żelbetowe belki podstropilnye

Wyroby betonowe służą do urządzenia dachowego z lekkim zboczu, a także dachów spadzistych. Są one produkowane w fabrykach, gdzie natychmiast betonowych belek wzmacniających stosowanych stali sprężającej. Formularze stosowane okucia:

 • Pręty wzmocnione okresowych profilu.
 • wiązki przewodów z bardzo wytrzymałego drutu.
 • Skręcone pasma drutu.
 • Armatura sznurkiem.

Kształt belki odznaczają podstropilnye strefami równoległymi i nierównoległych. Ich oblicza się na podstawie obciążenia, który posiada belkę kratownicy opiera się na środkowym elemencie podstropilnogo kropka oraz obciążenia ciężarem samej belce, rozmieszczone wzdłuż jej długości. Produkty wykonane z taśmy otwory przeznaczone do montażu i podnoszenia, czasami wykorzystywane są zaczepy zamiast montażowe.

Położony w samym środku szeregi struktur wspierania belek i kratownic dachowych, jeśli szerokość krok 6 metrów, a szerokość kolumn instalacyjnych średnich – 12 metrów. Instalacja podstropilnyh belek produkowanych na kolumnach, są one mocowane za pomocą spawania osadzonych części. W środku belek podstropilnyh a ich końce są szczególne odniesienie do strefy obligacji hipotecznych i kotwy do montażu konstrukcji dachowych.

Mają kształt litery T lub przekrój z dolną nogę i ma kształt trapezu. Dolna półka jest wzmocniona w miejscach, gdzie zakłada się instalację belek dachowych.

Podstropilnye wzdłuż długości wiązki w głównej są 12 stóp, a czasami stosuje się produkty o długości 18 metrów lub 24 metrów. Centralna wysokość wynosi 1,5 m, w biegunach Field – 0,6 metrów. Szerokość dolnej kołnierza – 0,7 m. powinien mieć pewną dwuteownika wymiary belki. GOST 19425-74.

Podstropilnaya żelbetowe kratownicę

Beton kratownica podstropilnye stosowane w urządzeniu dwuspadowym dachy. Mają kształt trapezu, w którym dwa paski: dole – i górna pozioma typ – pochyła konstrukcja. W tej chwili najpilniejsze są bezraskosye beton prefabrykowany gospodarstwo.

Aby zabezpieczyć elementy więźby dachowe elementy nośne podstropilnyh są wzmocnione. Aby zainstalować pokrywę płyty są zaopatrzone w podporach rack. Stojaki i dolny pas podstropilnoy farm są wykonane ze wstępnego naprężenia. Używane do produkcji betonu 300-500 marek.

Jak w przykładzie wykonania dźwigara są elementy metalowe osadzone w gospodarstwach podstropilnyh do mocowania słupów i podpór.

Belki stalowe podstropilnye

Systemy stalowe o długości 12 metrów, 18 metrów, 24 metrów, 48 metrów może być długi. Strukturalnie, są one podobne do tych stosowanych krokwiami. Składa się z dwóch stref: górny i dolny. Górna spoczywa na stole montażowym na kolumnie i przymocowane do niego za pomocą śrub. Taśma dolna belka jest zamocowana do kolumny za pomocą poziomych znaków.

Kratownica stalowe Podstropilnaya

Wykonany równolegle z górnych i dolnych pasów. Długość znormalizowana i wynosi 12 metrów, 18 metrów, 24 metrów. W zależności od rodzaju więźby dachowej, wysokość podstropilnoy projekt może mieć 3.13 m, 3,27 m i 3,75 m.

Mocowanie do kolumn odbywa się za pomocą nadopornyh filary, na których wiązary dachowe.

Obecnie stosowane przemysłowo lekkich konstrukcji stalowych wariacje produkcji stalowej kratownicy. Na przykład, w systemie rurowym lub dźwigara z cienkimi ścianami. Dzięki tej konstrukcji, gospodarstwo produkowane lżejsze, mniejsze zużycie stali w ich produkcji, termin ich instalacji jest zredukowany.

Drewniane System podstropilnye

Konstrukcje wykonane z drewna przeznaczone do wspierania ich systemu kratownicy, mają wystarczająco dużą wytrzymałość i odporność na działanie wielu czynników korozyjnych. Są trwałe, gdy stosowane w instalacjach z normalnymi środkami w odniesieniu do temperatury i wilgotności. W budownictwie, są one wykorzystywane w budynkach, w których występują niekorzystne dla środowiska metalu i betonu.

Według konstruktywnej umysłu podstropilnye odróżnić elementy w postaci:

 • Belki.
 • Gospodarstw.
 • Łuki.
 • Ram.

Jeżeli rozpiętości budynku do 18 metrów, stosuje się go podstropilnaya belek drewnianych. W budynkach, w których przęsła są wystarczająco duże – do 30 metrów, to lepiej jest użyć drewniane zagrody podstropilnyh. Łuki i drewniane ramki jako elementy podstropilnyh nie są często używane.

Drewniane belki podstropilnaya

W budownictwie najczęściej używane belki, sklejone z desek. Takie konstrukcje są znacznie mocniejsze i trwalsze od produktów stałych, wytwarzanie różnych form podstropilnyh belki. Artykuły z konstrukcyjnego drewna klejonego szeroko stosowane w urządzeniu systemów dachowych. Cała okrąglaków może wytrzymać cięższą stres, ale są one znacznie gorsze Fornir klejony warstwowo na zginanie.

Węzeł forniru podstropilnoy drewniane belki można zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Przekrój poprzeczny belki jest prostokątny lub dwuteownik. Belki górne i dolne pasy podstropilnoy może być równoległy lub dwuspadowy, górny pas i dolny pas poziomy lub złamane. Jeśli rozpiętość 15 metrów, często stosuje się belek dwuteowych oraz ściany z płyt ze sklejki lub kwadratowe i żebra usztywniające.

Drewniane gospodarstwo podstropilnaya

Główne materiały do produkcji drewnianych kratownic są podstropilnyh bary, deski lub dzienniki. Mocowania elementów jest możliwa za pomocą metalowych, płyt. Nie było rozpowszechnione klejone drewniane podstropilnye gospodarstwo. Paski wykonane z ciągłego szerokości. Przy tym sposobie wytwarzania, na końcach gwintowanych elementów łączących wykonywane zębatych kolce i podobne rowki o innym kształcie. Klej nanosi się na całej powierzchni styku, sprasowane dalsze szczegóły budowy.

Wzmocnionych drewnianych elementów belki i gospodarstwa podstropilnye

Podstropilnye wzmocnione drewniane elementy mające na celu ich wzmocnienia. Stosowane stali zbrojeniowej lub włókna szklanego. Mocuje części wzmacniające wewnątrz drewna za pomocą kleju epoksydowego. Czasami używany sprężającej zbrojenia.

instalacja

Montaż belek podstropilnyh i wiązary odbywa się w następujący sposób. Podstropilnye żelbetowych elementów belki i farma za pomocą wbudowanych elementów metalowych są przyspawane bezpośrednio do ściany końcowe kolumny. Można je zamontować na śrubach. Żelbetowe lub konsoli metalu tabele dotyczące produktów podstropilnyh funkcji jako powierzchnie łożyskowe do konstrukcji nośnych dachu.

wiązary stalowe są przymocowane do boku dolnego akord metalowców kolumnach nadkolonniku. Jego wysokość wynosi 0,7 m. Farm siebie górne pasy zapięte. Kratownice spocząć na stoły podstropilnyh farmy i dołączone do kolumny rzepki.

Drewniane dachy urządzeń belka podstropilnye są następujące (zob. Zdjęcie).

Instalacja belki na dach dwuspadowy

W przypadku dwóch wewnętrznych ścian nośnych, układ kratownicy jest zamontowany na elementach podstropilnye w budynku. W tym przypadku, opierają się one na parapecie, przez stojaki desek, jak i ścian wewnętrznych. Typowo, są to dwie struktury wiązki podstropilnye umieszczone wzdłuż dachu. Zastosowanie takich wykonań na wysokości płyty do kalenicy 1,4 m do 2,5 m. W tym przypadku, w obszarze dachu, wystarczająco dużo wolnego miejsca, które mogą być stosowane jako poddasze.

Podstropilnaya belka lub naciągającego może być zamontowany bezpośrednio na krokwiach w obszarze jednej trzeciej wysokości od sufitu do kalenicy. Ta opcja pozwala na zwiększenie objętości wewnętrznej przestrzeni pod dachem. Rafter system podstropilnaya i dach tu odgrywać rolę ścian zewnętrznych i okładzin.

Krokwi i belek podstropilnye widać na zdjęciu w artykule.

Przede wszystkim, na skrajnej podstropilnye mauerlat ułożonych belek na obu ścianach domu. W przykładzie wykonania z drewnianego domu jest używany zamiast mauerlat górną koroną tuszy. Belki powinny być ściśle do siebie równoległe, można to sprawdzić poprzez pomiar odległości pomiędzy końcami przekątnej. Belki spoczywa występ co najmniej 0,5 metrów w domach obwodowej krawędzi. Jeśli długość tablicy jest mniejsza niż ta wymagana do belki splice jest podstropilnyh belki.

Następnie napięcie liny ułożone między belkami na obu końcach i wyrównanie ich poziomu. W odległości jednego metra od ustala się następujące wiązki podstropilnaya. leży również po przeciwnej stronie planszy. Pamiętaj, aby sprawdzić je poziomo. W ten sposób pozostały ułożone wiązki podstropilnye Na całej długości ściany.

Aby wyrównać deski wystających poza ściany, mierzone 0,5 metra na każdym końcu belki, lina jest rozciągnięta. Na środkowej belki wykonany znak na liny, widział nadmiar końce. Dalej podstropilnuyu zainstalowany system krokwi łożyska.

Goście będą podstropilnym struktur

Do produkcji żelbetowych konstrukcji stosuje podstropilnyh GOST 20372-2015, weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. Zgodnie z tym dokumentem, jest ona wykorzystywana do produkcji ciężkiego lub lekkiego betonu konstrukcyjnego. gospodarstwo stal podstropilnye wykonane zgodnie z GOST 27579-88. Zdefiniował i laminowane dwuteownika wymiary belki. GOST 19425-74.