750 Shares 7496 views

„Tagaz C10”: specyfikacje techniczne, zdjęcia i opinie właścicieli

Kompaktowy sedan „Tagaz C10” różni się od innych samochodów produkcji rosyjskiej. Może dlatego, że jest ona oparta na modelu chińskiego JAC A138 Tojoy. Oczywiście, w porównaniu z produkcją samochodów „AvtoVAZ”, to sedan na naszych drogach jest rzadkie, jednak i znalazł swoich nabywców. Jednak po kolei.

wygląd

„Tagaz C10” Dopiero w 2011 roku pojawił się na rynku rosyjskim, chociaż JAC A138 Tojoy został opublikowany w 2008 roku. Fakt, że te trzy lata, inżynierowie spędzili zakład Taganrog dla rewizji i poprawy sedan. Minęło dużo czasu na dostosowanie samochodu do warunków rosyjskich. Było to konieczne, aby poprawić jakość spoin i zwiększyć ochronę przed korozją.

Maszyna ta może być wywołana ładna. Klasyczny sedan zdobią reflektory w kształcie migdałów, schludne wąską kratką z logo firmy w środku i stylowym kanale powietrza bezpośrednio pod nim, które można zobaczyć na stronach „mgły”. Samochód wygląda kompaktowy, ze względu na swoją wielkość. Długości sedan osiąga 4155 mm, szerokości 1650 mm i o wysokości 1465 mm.

Wystrój

sedan wnętrze wygląda ascetyczny. Wystrój jest prawie nic nie przyciąga uwagi. Torpedo plastik wygląda jak kierownicy 4-ramienne. Niektóre wnętrza świeżość daje tylko srebrne elementy wykończenia deski rozdzielczej i chromowane instrumentów kant.

Ale w środku „Tagaz C10” jest dość przestronne, pomimo skromnych rozmiarów. W każdym razie, że zapewnić ludziom, którzy posiadają ten pojazd. Siedzenia są bardzo wygodne, umiarkowanie twarde, wyposażone w wyraźny trzymaniem bocznym. Z tyłu może pomieścić trzech pasażerów o średniej budowie.

Nagrzewa kabinę szybko, a latem chłodzi w ciągu kilku sekund. Izolacja hałasu jest również dobra. I jeszcze wiele powiedzieć uwagę obecność kilku nisz do przechowywania drobnych przedmiotów i obszernej 458-litrowego bagażnika. Jest to bezpieczne, aby umieścić cztery koła pełnowymiarowe, a więcej miejsca pozostanie. Pod podłogą, nawiasem mówiąc, jest „rezerwa”, jack i balonnik.

Nawiasem mówiąc, właściciele twierdzą, że nawet jeśli plastik i „dąb”, ale to nie skrzypią, co jest ważne. „Świerszcze” nie pojawia się nawet po kilku latach eksploatacji.

Co pod maską?

„Charakterystyka Tagaz C10” ma bardzo skromne. Pod maską to kompaktowy sedan stoi 1,3-litrowy silnik z wtryskiem paliwa 93-konny, kontrolowany przez 5-stopniowy „mechanika”. Dynamika samochodu jest inny. Aby prędkościomierz osiągnęła punkt 100 km / h, urządzenie wymaga 16 sekund. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 160 km / h.

Jednak silnik małą wyporność ma znaczący plus. I to jest zużycie ekonomiczne. 100 „Urban” km zajmuje tylko 7,7 litra benzyny. I podczas jazdy na drodze, a nie silnik zużywa mniej niż 5 litrów.

Nawiasem mówiąc, klimatyzator lub grzejnik ma wpływ na zużycie paliwa. Jak i stylu jazdy. Oczywiście, podczas pracy silnika zużywa więcej benzyny, ale jakiś czas później konsumpcja staje się sposób, w jaki jest wskazany w paszporcie.

sprzęt

Opcje sedan „Tagaz C10”, a także wnętrze, bogactwo nie jest inaczej. Obejmuje ona wszystko, czego potrzeba tylko. Podstawowa lista wyposażenia włączone wspomaganie kierownicy, elektryczne szyby, system audio z dwoma złączami USB i głośniki, klimatyzację.

Wersja w rozszerzonej konfiguracji jest wyposażony w system alarmowy, Asystent parkowania, EBD i ABS, a także poduszkę powietrzną kierowcy. W uzupełnieniu do powyższego, lista wyposażenia zawiera immobiliser, CZ kontrolować i reflektory halogenowe. Warto również zauważyć, że lustra są wyposażone w elektrycznie regulowaną kolumnę kierownicy z regulacją wysokości, a tylne siedzenia można złożyć w proporcji 60:40.

Tak, skromne wyposażenie, ale mimo to, ludzie potrafią znaleźć plus. Im mniej elektroniki – niższe prawdopodobieństwo awarii. I to jest prawda. Niektórzy właściciele powiedzieć, że rok własności tylko części wymagają wymiany, stała się żarówka przyćmione światło.

Zachowanie na drodze

Jak można zrozumieć, samochód „specyfikacje Tagaz C10” nie są najbardziej wydajne. Ale nie jest to samochód wyścigowy, a miasto. Ludzie, którzy są właścicielami tego sedan, twierdzą, że jego silnik ma dobre zaradny. Tak, podczas uruchamiania maszyny nie ucieka, ale wychodząc z silnik obraca się drugi bieg i samochód rusza do przodu. Sedan koncentruje się na spokojny sposób jazdy, ale jeśli ścisnąć gaz, jest doskonale poradzić sobie z prędkością.

To nie wszystko, mogą powiedzieć o lewicy „Tagaz C10” opinii. Wiele osób opisuje szczegółowo wszystko o podwoziu i zarządzania. Ci, którzy mają coś do porównania, powiedzmy – zawieszenie na tym wozie lepsze niż samochód troski „AvtoVAZ”. Umiarkowanie miękkie, nierówne „jaskółki”, nawet off-road sedan czuje się pewnie. Jedyna zła droga jest lepiej iść, spowolnić do minimum. Na dołach nadal mogą przebić zawieszenia.

PPC podoba się również z skoordynowanej pracy. Przełącznik transfer jest idealny do pominięcia w tłumaczeniu dźwigni nie będzie działać. W ogóle, zwrotność maszyny, sterowanie światłem, to nie jest problem w korkach na autostradzie, w mieście i parkowania.

Na niedogodności i kosztów

Wady. Są one dostępne dla każdego pojazdu. Nie jest wyjątkiem i „Tagaz C10”, który został podany powyżej zdjęcie.

Istotną wadą właścicieli uwierzyć, że ten samochód jest bardzo trudno znaleźć części zamienne. Na „native” kołach, na przykład, żadnych cech lub wymiarów. I oryginalnymi akcesoriami lepiej nie nawet szukać. Jednakże, nie jest to zbyt przerażające, ponieważ analogowe mogą być odpowiednie (odpowiednie części Hyundaia akcent).

Co o cenach? To jest główny powód, że „Tagaz C10” popytu. Nowy samochód można kupić za 375-410 tysięcy rubli (cena zależy od konfiguracji). Być może jest to jeden z nowoczesnego rynku rosyjskim najtańszych samochodów. Jeśli nie chcesz, aby wziąć samochód w salonie, należy spojrzeć na ogłoszenia używanych wersji / y. Ich cena zaczyna się wszystko od 170-200 tysięcy rubli. A samochód za pieniądze być w doskonałej kondycji.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że to sedan jest idealny dla osoby, która potrzebuje niedrogie, ekonomiczne, atrakcyjny samochód do jazdy po mieście.