551 Shares 2315 views

Przysłowia o przyjaźni – odbiciem mądrości ludowej

„Walking wyrażenie ludowa” (w słowach Dahl) lub wypowiedzi, często zawierają istotę opinii ludzi na to czy tamto zjawisko. Te małe formy ludowych, a także przysłowia, żyj na wieki, i to jest możliwe, aby ocenić, jak pomysłowe myślenie może być. Oni nie są wyjątkiem i powiedzeń o przyjaźni. Czasem odzwierciedlają konwencjonalnej mądrości maksymy Ewangelii. Na przykład, wyrażenie, że jeśli ktoś umiera dla innych, to jest największa przyjaźń, to mikstura ze słynnych powiedzeń Chrystusa.


Na sile ludzkich związkach

Te słowa są bardzo liczne, a boli różnorodne aspekty wzajemnego przyciągania ludzi. Wiele wypowiedzi o przyjaźni poświęcony opisujący warunki prawdziwości tego zjawiska. Na przykład, niektóre przysłowia mówią nam, że dobrą miarą prawdziwy ty przyjaciół lub nie, może być słaba. Mężczyzna odwrócił się bez niczego, można zrozumieć, jeśli on ma przyjaciół, czy też odwrócić się od niego: „Żadne inne kłopoty, nie wiem.” Kiedy ktoś „w życie”, to nie może być odparty przez jego przyjaciół, a gdy zło przychodzi, działają one „od podwórka”. Przysłowia o przyjaźni ostrzegają również przed nagłymi znajomych. Mądrość ludowa nie jest próżny Uważa się, że ten, który też nie jest w zakresie nałożenia, może to być zgodne z własnymi zainteresowaniami, „jedno, ale nie nagle.” Nowi przyjaciele mogą być tak samo niewiarygodne jak lód na wiosnę – twierdzą. Dlatego osoba, z którą dawno już wiemy, jest znacznie bardziej zależne: „Zostań w domu nowego i starego przyjaciela.”

Wartość przyjaźni

Spark kontaktu między ludźmi jest tak jasna, że może przyćmić żadnych przeciwności. Nic dziwnego, że przysłowia o przyjaźni powiedzieć, że najważniejsze – to komunikacja z człowiekiem, a wszystko pójdzie – i rozrywka i przyjemność. Z tymi, z którymi ciekawego, nawet „pić słodką wodę” – to w ustach, jak miód. Ponieważ mój chłopak jest dobrze iść, nawet w bardzo odległych sposób. Przysłowie mówi, że jest lepiej niż stu krewnych. Jeśli wystąpią problemy, to ludzie sami z płaczu, i wielu przyjaciół można i uśmiechu. I bliskie relacje mogą być tak silne, że nie można przezwyciężyć przez cokolwiek – „nawet siekiery, aby nie przeciąć”

Przysłowia o przyjaźni i przyjaciół

Liczby te wypowiedzi poruszył także temat jakie są prawdziwymi przyjaciółmi. Jest często tak się zdarza, że przyjaciele są kompletne i nie ma bliskiej osoby. Przyczyną tego może być wiele. Zły humor i gwałtowny temperament prowadzi do tego, że nikt nie chce być przyjaciółmi. I tu na człowieka przetargu inaczej – cały świat w jego dyspozycji. Nie możemy być przyjaciółmi z kłamców, to ci powiedzą o wszelkiego rodzaju lewdness. Źle, jak jego przyjaciół i tych, którzy zaakceptuje się cały czas – „potakovschiki”. Lepiej jest być przyjaciółmi ze fani twierdzą. W każdym razie, nie jest łatwo się zaprzyjaźnić, ale zachować je wystarczająco mocno. stwierdził, że tak w folklorze.

Powiedzenia dobra i przyjaźni

Oczywiście przysłowie nie mógł zignorować odwieczne pytanie o dobro i zło. Wrogość między ludźmi dobrej nie. Największym złem, które mogą pochodzić między przyjaciółmi – to zazdrość. Jest z natury – ta sama jakość jak „drapieżnego wilka”. Wszakże człowiek „wysycha”, jeśli druga jest szczęśliwy. Envy – największą przeszkodą miłości. Ale przyjaźń prowadzi do dobroci i pokoju. I to zjednoczył wszystkie wypowiedzi.