721 Shares 7915 views

Podsumowanie: „Generalny Inspektor” przez Gogol NV

„Rząd Inspector” N. V. Gogolya – gra, w której nie ma dramatyczny konflikt jako takie. Komedia dla autora – gatunek głównie satyryczne, studium postaci. Na trzecim planie popchnął romans. Dlatego gra jest uważana za komedia społeczno-polityczny.


N. V. Gogol „Inspektor”: podsumowanie 1st krokach

Burmistrz spotkał się z urzędnikami pokoju. Zapowiada rychłe nadejście audytora. Wszystko w przerażeniu. Gubernator powiadomiła urzędników stworzyć przynajmniej pozory porządku w tych instytucjach, które mają w swoim dziale. Naczelnik poprosi, aby otworzyć i czytać list przyszedł. Wygrywa zgodził, bo robi tak wcześniej. BOBCHINSKI Dobchinsky i szerzyć pogłoski, że I. A. Hlestakov że za tydzień pobytu w hotelu, ale nie została jeszcze wypłacona na stanowisko – to audytor. Burmistrz postanawia odwiedzić gościa. Ale przed tym, że daje rozkaz do zamiatania ulic, czyste zgniłe ogrodzenia, aby umieścić w całym mieście i mówić kwartalnego rewidenta że kościół spłonął, ale nie został skradziony. żona burmistrza i córka nie może się doczekać, aby dowiedzieć się wszystkiego o odwiedzających wśród pierwszych.

Podsumowanie: „inspektor„Gogolya N. V., 2. Działanie

Na łóżku inspektora jest jego sługą Osip i spekuluje, że pan nie żyje środków, karty do gry, że w Petersburgu był lepszy. Odmawia się prosić o lunchu, ponieważ są one już w długach. Inn sługa przynosi Khlestakov trochę jedzenia na kredyt. Gubernator i Dobchinsky są w hotelu. Khlestakov przeprasza za nie płacić, mówi, że jedzie do wsi do ojca, prosząc, aby pożyczyć pieniądze. Gubernator powiedział wszystkie te słowa pokrycie, daje dużą łapówkę Generalny Inspektor, obiecuje przywrócić porządek w mieście i zaprasza do siebie żyć. BOBCHINSKI podsłuchane przez cały ten czas za drzwiami. REGULATOR Khlestakov iść na wizytę różnych instytucji.

Podsumowanie: „inspektor„Gogolya N. V., 3. działania

żona burmistrza dostaje list od Dobchinsky i uporządkowanej recepcji. Panie biorące udział w wyborach do toalety. Osip przynosi do domu mistrza rzeczy. Khlestakov odwiedza szpital w tym czasie. Odwiedzenie go jest zasysane z przodu żony burmistrza i leżą jak gazomierza wcześniej dział pracuje, aw pałacu codziennie zdarzają. Urzędnicy, którzy słyszeli tę „mowę”, stwierdzić ich sprawa bardzo źle. żona burmistrza i córka spierać o zasługach „audytor”. Łapówka staje się jeszcze Osip. I mówiąc, że jego pan kocha porządek, tylko dodaje oliwy do ognia. Na ganku dostarczane kwartalnie, który nakazał, aby nie pozwolić Khlestakov żadnego azylu.

Podsumowanie: „inspektor„Gogolya N. V., 4. działanie

Burmistrz spotkał się z urzędnikami pokoju. Są one ułożone jeden za drugim i przyjść do Generalnego Inspektora, o przedstawienie się i dać łapówkę. Od Bobchinsky i Dobchinsky sam bezpośrednio bierze pieniądze. Khlestakov sobie sprawę, że nie jest on wziąć pod uwagę fakt, w liście do swego przyjaciela opisał ten komiks incydent. Osip radzi mistrz szybko skedaddle z miasta. Przyjść osoby poszukujące Khlestakov (wdowa i handlowcami podoficer'S). Dają mu łapówkę, i wołać o pomoc. Khlestakov wyjaśnił córkę burmistrza. W tym czasie, to wchodzi do pokoju matkę. Potem mówi, że tak naprawdę w niej zakochany, ale ponieważ była już mężatką, jest on zmuszony prosić o rękę córki. Rodzice dają błogosławieństwo małżeństwa. Khlestakov nadal zajmuje trochę pieniędzy od burmistrza „na kredyt” i udał się w celu omówienia przyszłości ślub z ojcem.

Podsumowanie: „inspektor„Gogolya N. V., 5. Działanie

Żona i córka śnie burmistrza życia w Petersburgu. zapowiada zaangażowanie wszystkich. Dla niego są urzędnicy, kupcy z gratulacjami, prosząc, aby nie zapomnieć o nich, gdy wywyższony. A potem przychodzi postmaster'a i czytać na głos sam list, który Khlestakov Wyślij do znajomego. REGULATOR zabity w takim miejscu prasowej. Wszystko zaczyna spekulować, dlaczego wzięli że Khlestakov – to Auditor, i pamiętać, że takie przesłuchanie i oddalił BOBCHINSKI Dobchinsky.

Podsumowanie: Nikołaj Gogol „Rewizor”, ostatnia akcja

W domu burmistrza jest policjantem, a doniesienia o rychłym przybyciu audytora. Spektakl kończy się cichym miejscu.