135 Shares 9594 views

Rotawirus: Leczenie i objawy

Ostrzeżenie! Nudności i wymioty, biegunka oraz objawy zatrucia, katar i kaszel – dziecko może rotawirusa. Choroba jest wirusowe, a większość z nich chore dzieci. Ponadto zakażenie jest przyczyną prawie połowy dysbacteriosis wszystkich dzieci. Badania wykazały, że większość dzieci starszych niż pięć lat, krew ma przeciwciała na tego wirusa, co oznacza, że organizm nie spotkał się z nim i rozwinął odpowiedź immunologiczną.

choroba

Od 15 godzin do siedmiu dni jest okres inkubacji choroby. podstawowy etap jest ostra. Jednakże jelitowego zespół, zatrucie nasilenie objawów stopniowo i osiąga maksymalne wartości od 12 godzin do kilku dni od wystąpienia pierwszych objawów są wywoływane rotawirusa. Leczenie zostanie uruchomiony szybciej, tym większa szansa, aby uniknąć odwodnienia, które mogą być spowodowane przez wymioty i zaburzenia czynności jelit. Osłabienie, senność, utrata apetytu – objawy te charakteryzują zatrucia. Najczęstszym objawem jest akt biegunka. Krzesło w tym przypadku staje się wodnisty płyn, a w niektórych przypadkach – ze śluzem.

Przed rozpoczęciem leczenia zakażeniem rotawirusem u dzieci, lekarze wykonują badania diagnostyczne w celu określenia dokładnego patogenu. Po rozpoznaniu laboratoryjnej wywiad jest wykonywana, która skupia się na wykrywaniu przeciwciał w kale lub zakażenia krwi, takich jak rotawirusy. Leczenie według uzyskanych danych może być poprawiona i uzupełniona. Badanie najlepiej przeprowadzić przez 1-4 dni po wystąpieniu choroby.

leczenie rotawirusa

Ogromne znaczenie odgrywa terapię mającą na celu przywrócenie patogenu elektrolitów i płynów, które były konsekwencją takich jak zakażenia rotawirusem. Dieta powinna być nie tylko podczas ostrego przedmiotu, ale przez kilka tygodni po odzyskaniu: mleko i produkty mleczne, jak również produkty bogate w węglowodany, wyjęte z diety, dziecko całkowicie. Wynika to głównie z faktu, że nie jest wirusową biegunkę nietolerancja laktozy. W takim przypadku, jeśli dziecko jest karmione butelką, podstawą jego diety muszą być fermentowane mieszanki. Karmienie piersią możliwe utrzymywana na „rotawirusa” infekcji. Leczenie składa się z podjęciem środków, które zwalczają adsorpcji. Należą Polyphepanum, aktywowany węgiel drzewny, smektytu. Nie jest konieczne, aby dać przeciwgorączkowe, gdy temperatura prepvshaet 38,5 ° (przy mniejszej podatności na napady wynosi 38 stopni), ponieważ komórki są uśmiercane wirus jest w takich temperaturach.

Rehydratacji (ponownego uwodnienia) prowadzi roztwory glukozy i solanki: doustnie, D-Gidron, tsitroglyukostan. Jeżeli poważny rotawirusa leczenie obejmuje terapię infuzyjną (wtrysk specjalnych płynów bezpośrednio do krwiobiegu).

Stosowanie antybiotyków nie jest wskazane, gdyż wirusy nie mają niezbędnej wpływ. Przepisują je tylko dla młodszych dzieci, a tylko w przypadku, gdy infekcja jest mieszany (wirusowe i bakteryjne).

Wirus jest przenoszony nie tylko zakażenia drogą kropelkową od osoby, ale także przez wodę. W związku z tym, jeden z środków zapobiegawczych zastosowanie przegotowanej wody i mleka.