424 Shares 7057 views

Znaki drogowe dla pieszych: fotografia, nazwa

Uczyć się zasad ruchu drogowego , dzieci zaczynają od przedszkola. Dzieci muszą zrozumieć, w jaki sposób i gdzie trzeba przejechać przez prawo ruchu drogowego, jeżeli podróż jest niebezpieczna. Zasady te pomagają ratować życie i zdrowie. Znaki drogowe dla pieszych i zmotoryzowanych wymyślić przez przypadek. Że małe znaki na drodze, aby uniknąć chaosu i ofiar.


Trochę historii

Pierwsze znaki drogowe, aby pomóc pieszych i dzisiaj pojawiła się wraz z własnym napędem. Dopóki ludzie podróżowali przez wozami konnymi, żadnych problemów. Kierowca jechał dość wolno i zawsze miał czas, aby zatrzymać. Pierwsze samochody również, choć nie z doskonałej wydajności technicznej, ale porusza się znacznie szybciej. Bez znaków specjalnych, które regulują ruch samochodów i ludzi, nie będzie już.

Pierwsze oznaki, które regulują ruch pieszych i pojazdów, pojawił się w Paryżu w 1903 roku. Było czarne i niebieskie znaki, które informuje o stromym zboczu, nierównej drodze lub niebezpiecznego obszaru. Na początku XX wieku na rynku motoryzacyjnym zaczął szybko rozwijać. Ten sam problem pojawia się w różnych krajach. Konieczne było ściśle regulują ruch na ulicach, aby uniknąć ofiar absurdalne. Na ruchu drogowym konferencji, który został zmontowany w Paryżu w 1909 roku zdecydowano się na wprowadzenie jednolitego systemu oznaczeń.

Znaki czasu znacznie różni się od dzisiejszego. Wraz z pojawieniem się nowych środków transportu systemu regulacji ruchu poprawiła kilka razy. Dziś oddzielnie przeznaczyć znaki drogowe regulujące ruch pieszych na drodze, znaki specjalne dla pociągów i samochodów.

Jakie znaki są używane dzisiaj?

znaki drogowe, aby pomóc piesi za bezpieczne, mogą różnić się wielkością, kształtem i wielkością. Emitują ostrzegawcze znaki, znaki zakazu, znaki pierwszeństwa, znaki informacyjne, znaki usługowe, i tak dalej. D. Ponadto, można zauważyć wiele znaków informacyjnych na drogach. Nie mają one wpływu na bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ale znacznie uprościć ruch. Często znaki drogowe dla pieszych i kierowców są duplikowane specjalnego oznakowania.

Wszystkie znaki drogowe są podzielone na 8 grup. Każda z nich jest warta rozważenia w sposób bardziej szczegółowy.

Ostrzeżenie znaków drogowych

Grupa ta obejmuje znaki, które informują pieszych i kierowców o potencjalnym niebezpieczeństwem na drodze. Jedna z najważniejszych postaci nazywana jest „regulacja sygnalizacji świetlnej.” On informuje przechodniów, że przejście lub przecięcie wyposażone w sygnalizację świetlną. Zalecane pieszych przejść przez ulicę tylko w specjalnie wyposażonych miejscach. Ruch Światło – to gwarancja bezpieczeństwa na drodze. Jeśli urządzenie jest uszkodzone, ruch jest sterowany ręcznie pracownika DAI.

Biorąc pod uwagę znaki drogowe dla pieszych, nie można zapomnieć o „przejście dla pieszych”. Znak ten jest równie ważny dla wszystkich użytkowników dróg. Zaleca się, aby przejść przez ulicę tylko w miejscach wyposażonych w zebra. Specjalny znak ostrzega kierowców, że na pewnym odcinku trasy mogą pojawić pieszego. Takie płyty są instalowane najczęściej na drodze z nieaktywnego ruchu. Na najbardziej ruchliwych obszarach nadal stwarzać sygnalizacji świetlnej.

Znak „Przekraczanie ścieżka rowerowa” jest ważniejszy dla kierowców. Ostrzega, że w sąsiedztwie ruchu organizowane na transporcie dwukołowy. Znak jest umieszczony w odległości 50 metrów od ścieżki rowerowej w rozliczeniach. Poza miastem, odległość ta może być zwiększona do 200 metrów. Wynika to z faktu, że kierowcy kraju są bardziej prawdopodobne, aby poruszać się z większą prędkością. Znak ma biały trójkąt z czerwoną obwódką. To pokazuje, rower w centrum.

Jeśli opiszemy znaki ostrzegawcze ruchu dla pieszych i kierowców, warto pamiętać o „Roboty drogowe”. Znak ten informuje, że ścieżka może pojawić się wydajność, specjalistycznego sprzętu, dołów i wybojów. Tabletka może być umieszczony w 50-100 metrów od miejsca naprawy. Dodatkowo na jezdni znaków pomocniczych ograniczających prędkość pojazdu może być ustawiony.

Podczas prowadzenia prac naprawczych na danym odcinku trasy może być również oznaką „Release żwiru.” On ostrzega pieszych i kierowców, które mogą być emitowane małe kamienie spod kół przejeżdżającego samochodu. Znak może być zainstalowany 200-300 metrów do niebezpiecznej sekcji. Piesi lepiej unikać ruchu w takim obszarze.

Jakie są znaki drogowe, które pomogą uniknąć obrażeń pieszych? Do tych należą znak „spadające kamienie”. Częściej niż nie jest on zainstalowany w górach. Znak ostrzega o możliwych osuwiska i lawiny. Stopa przenieść w takiej przestrzeni jest niebezpieczne. Kierowcy powinni również wybrać bardziej niezawodny sposób.

priorytetowe znaki

Jeśli weźmiemy pod uwagę znaki drogowe regulujące ruch pieszych na drodze, należy zwrócić uwagę na znak „głównej drogi”. Informuje, że w tej części trasy pierwszeństwa jest podana do przejeżdżających pojazdów. Na głównej drodze zazwyczaj można oglądać ruchu zajęty. W związku z tym sygnalizacji świetlnej jest dodatkowo zainstalowany, aby ułatwić ruch pieszych. Znak „Główna droga” jest ustawiony bezpośrednio przed skrzyżowaniem, i jest okazją do zakazu parkowania. Warto również zwrócić uwagę na znak „koniec drogi głównej.” On informuje kierowcę, że powinien ustąpić do użytkowników dróg o wyższym priorytecie.

W małych miasteczkach na światłach są instalowane w strefach zagrożonych wybuchem nie zawsze tak jest. Jeśli przecięcie nie jest regulowany, ustanawia specjalny znak o nazwie „skrzyżowanie z drogi podporządkowanej”. Jazdy na tym odcinku drogi, kierowca powinien zwolnić i być bardzo ostrożnym, aby uniknąć wypadku drogowego. Piesi krzyż droga jest zalecane tylko w wyznaczonych miejscach.

Na skrzyżowaniu z głównej drogi jest wymagane, aby ustawić tablet pod nazwą „Ustąp”. Te znaki drogowe regulujące ruch pieszych i kierowców, pomagają unikać wypadków. Po tym wszystkim, pierwszeństwo mają uczestnicy, którzy są w ruchu na głównej drodze. Ci, którzy znajdują się na linii bocznej, powinno ustąpić. Zasada ta odnosi się zarówno do pieszych i kierowców i rowerzystów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę znaki drogowe, które pomagają ratować życie pieszych, nie można zapomnieć o znaku „Stop Sign”. Taki znak może być zainstalowany przed przejazdem kolejowym , albo na ruchliwym skrzyżowaniu. Płyta zobowiązuje użytkowników dróg, aby zatrzymać i upewnić się, że nie ma niebezpieczeństwa. Często lekceważenie tej zasady prowadzi do katastrofalnych skutków.

zakazy

Biorąc pod uwagę znaki drogowe dla pieszych i rowerzystów, należy zwrócić uwagę na znak „zamknięte dla rowerów.” Najczęściej, to znak umieszczony jest na ruchliwej drodze z kilkoma torami. W związku z tym znakiem może być zabronione przez ruch motorowerów. Dodatkowo, może być ustawiony na ikonę wskazującą niemożliwość ruchu pojazdów dwukołowych w określonym kierunku (w lewo lub w prawo).

Istnieją oznaki ruchu dla pieszych, dla dzieci, które uniemożliwiają ruch danego odcinka drogi. Zastosuj etykietę „ruch pieszych zakazanych” do nich. Reguła dotyczy jedynie na drugą stronę jezdni, gdzie znajduje się znak. Powinien on być w najbliższej okolicy, niebezpieczne dla pieszych. Znak ma białe koło z czerwoną obwódką. Wewnątrz pieszego przekreślony czerwoną linią.

Zakazuje ruchu wszystkich pojazdów, bez wyjątku, jak i piesi znak zatytułowany „niebezpieczeństwo”. Etykieta ta jest ustawiona, gdy istnieje ryzyko pożaru, człowieka katastrofy, poważnej awarii ruchu. To znak, umieszczony przed wejściem do Czarnobyla. Wyjątkiem mogą być jednostki, które mają specjalne światło migające z głośnym sygnałem. Znak jest ustawiony bezpośrednio przed wejściem do strefy niebezpiecznej.

znaki obowiązkowe

Kategoria ta obejmuje znaki drogowe dla pieszych i kierowców, informuje o rodzaju drogi. Znak „prawo przewozowe” jest ważne dla kierowców i zapobiega obrotowi. Znak jest ważna tylko na skrzyżowaniu jezdni, na którym jest zainstalowany. Zamienia się w stoczni nie jest zabronione. Chociaż ten znak i skierowane bardziej na właścicieli samochodów, aby zwrócić uwagę na to warto również pieszych. Tabletka pomaga nam zrozumieć, w jaki jest ruch na drogach i miejscach, gdzie można przejść przez ulicę na piechotę. Korzystne są do specjalnego przejściami.

Istnieją znaki drogowe dla pieszych (zdjęcia widać poniżej), całkowicie zakazujące przejściu jakiegokolwiek pojazdu. Znak „Ścieżka”, mówi, że tylko piesi mogą poruszać się na pewnym odcinku trasy. Znak może być zainstalowany na początku chodnika, a kończy swoje działanie na blisko skrzyżowania z jezdni.

Każdy wie, że przyczyną większości wypadków jest nieuwaga kierowcy i duża prędkość. Jednak niektóre odcinki drogi trochę prędkość nie jest również mile widziane. W ruchliwych miejscach widać znak zatytułowany „Minimalne ograniczenie prędkości”, który zakazuje przemieszczania się z prędkością mniejszą niż 50 kilometrów na godzinę. Ograniczenie nie może dotknąć wszystkie drogi, ale tylko kilka zespołów. znak „Koniec strefy granicznej minimalnej prędkości” może być zainstalowany na końcu ścieżki. Piesi, którzy przestrzegają zasad, należy zwrócić uwagę na te znaki nie są wymagane. Ale ci, którzy przez jezdnię w niewłaściwym miejscu, konieczne jest, aby wiedzieć, jak szybko samochody mogą podróżować.

Specjalne znaki regulacji

Jak również znaki ostrzegawcze ruchu dla pieszych, znaki grupy poinformował uczestników o naturze drodze. Dotyczy to przede wszystkim znak „jednokierunkową drogę.” W tym odcinku trasy nie można ustawić przejściu. Jednak przejście przez ulicę, trzeba być bardzo ostrożnym. Samochody, choć i poruszać się w jednym kierunku, nie może zmniejszyć prędkość. Na drodze z ruchu jednokierunkowego może poruszać się do tyłu, stop po obu stronach drogi. Jednak odwrócenie jest zabronione.

Biorąc pod uwagę główne znaki drogowe dla pieszych, nie można zapomnieć o znak „Droga dla samochodów.” Informuje, że ruch może tylko pojazdy, które mogą osiągnąć prędkość ponad 40 kilometrów na godzinę. Dzieje pieszego ruchu drogowego lub jeździć na rowerze jest surowo zabronione. W rzadkich przypadkach, na drodze ze znakiem mogą być napędzane motocykli. Motorowery i skutery rzadko przekracza prędkość 40 km na godzinę. Po drodze może być zabronione z odwracania i prowadzenia szkoleń.

Jednym z najbardziej niebezpiecznych części każdej ścieżki jest zajęty autostrady. To nie przypadek, przed rozpoczęciem jego specjalnego zestawu znaków. Dla spacerowiczów jest to obszar o zwiększonym niebezpieczeństwie. Kiedy na drodze znajduje się znak „autostrada”, kierowcy mogą osiągnąć prędkość do 100 kilometrów na godzinę. Tam jest zabronione szkolenia jazdy, cofanie, a także ruch pojazdów, które nie mogą przekraczać prędkości 40 km na godzinę.

znaki informacyjne

Główne znaki drogowe dla pieszych i ich znaczenia są opisane poniżej. Na najbardziej ruchliwych odcinków drogi muszą być możliwe do przeniesienia bezpiecznie. Gdzie znajduje się duży ruch pieszy nie może być wyposażony w specjalny ziemi lub przejście podziemne. To zawiadomić odpowiednie znaki. Takie przejścia pomagają znacznie zaoszczędzić czas i nie ograniczają ruchu. Należy pamiętać, że tam, gdzie jest ziemia lub przejście podziemne, samochody poruszają się z większą prędkością. W związku z tym, nie przechodzić przez jezdnię w przepisach jest bardzo niebezpieczne.

Naprawdę ułatwić życie dla pasażerów i kierowców, którzy znaleźli się w obcym mieście, znaków dla Advance kierunku. Dzięki nim można łatwo znaleźć na ulicę lub lokalizację bez nawigatora. Na oznak tego typu nie tylko wskazuje kierunek, które muszą być przestrzegane, ale również ile kilometrów jeszcze się poruszać. To również może być umieszczony zakazy.

Aby uzyskać więcej informacji znaki są również znaki z nazwą miejscowości, które znajdują się na jego obrzeżach. Takie znaki drogowe dla pieszych z nazwiskami nie mają wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Pozwalają one jednak można uniknąć zgubienia i oszczędza czas.

To odnosi się do informacji znakiem wskazującym na parking. On wygląda jak niebieski kwadrat z białą literą „P” w środku. Niebieskie kółko z czerwoną obwódką, przekroczył czerwona linia oznacza „No Parking”.

znaki usługowe

Te znaki drogowe, które pomagają pieszym (zdjęcie poniżej). Ze względu na objawy tej grupy, można łatwo znaleźć pierwsza pomoc, szpital, stacja benzynowa. Kierowcy mają poparcie znakiem „Konserwacja samochodów”. Płyta ta może być zainstalowany w przedniej części SRT. Zazwyczaj znak wskazuje, ile metrów można znaleźć żądany obiekt.

Do znaków usługowych są także takie objawy jak „wody pitnej”, „Power Point”, „Hotel lub Motel”, „camping”, „miejsce spoczynku”. Wszystkie te znaki nie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników dróg, ale pomóc kierowcom i pasażerom znaleźć drogę szybko.

Jest to bardzo ważne dla kierowców jest to znak „Post Road Patrol Service.” Informuje kierowcę, że bliskość policji drogowej, którzy będą w stanie zapewnić pomoc na drodze. Niektórzy kierowcy, wręcz przeciwnie, starając się uniknąć patrol. Dlatego widząc taki znak, skręcić innej drogi.

Znaki dodatkowe informacje

Dla tej grupy, te ostatnie są znaki, które mają najmniejszy wpływ na charakter drogi. Jednak w niektórych przypadkach są one nieodzowne. Tabletki przeznaczone dla kierowców i pieszych i oznacza początek lub koniec obszaru znak podstawowych kroków. Dodatkowe informacje mogą pomóc zrozumieć powolność jest niebezpieczna droga, podlega ograniczeniom, i tak dalej. Itd na dowolnym pojeździe.

Ponadto daje możliwość, aby zrozumieć kierunek głównych bohaterów. Aby to zrobić, należy ustawić białe znaki z czarnymi strzałkami zaznaczone. Nie mogą być również określone działania znacznika czasu. Niektóre znaki mają znaczenie tylko w dni powszednie, lub tylko w weekendy.

Jakie są objawy muszą wiedzieć dzieci

Począwszy od siedmiu czy ośmiu lat, dzieci zaczynają się poruszać we własnym zewnętrznym dziedzińcu. Już w tym wieku trzeba znać podstawowe zasady ruchu drogowego, aby nie wpaść w niebezpiecznej sytuacji. W sprzedaży są specjalne broszury, które są podane znaki drogowe dla pieszych z wyjaśnieniami. Ta mała książka z pewnością jest wart zakupu.

Pierwszym krokiem jest, aby powiedzieć dzieciom o znakach i zasad, które odnoszą się do przekraczania jezdni. Jest to „przejście dla pieszych”, „wiadukt” i „przejście podziemne.” Dziecko powinno szukać miejsca, gdzie można najbardziej bezpiecznie przejść przez ulicę. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolory światłach. Ale nawet jeśli dziecko jest dobrze zorientowany w przepisach, nie pozwól mu odejść w spokoju podróżować po ulicach o dużym natężeniu ruchu samochodowego.

„Przystanek” – to kolejny ważny znak, który powinien powiedzieć dziecku. Jest to znak, który informuje transportu publicznego kursującego na danej ulicy. Na tych tabletek należy określić numery trasy. Z pomocą tych znaków dziecko będą mogły łatwo znaleźć swoją drogę i osiągnąć swój cel.

Dziecko powinno jasno zrozumieć, gdzie się poruszać może być niebezpieczne chodzić. Powinno się informować o znak „ruch pieszych jest zabronione.” Zasady ruchu drogowego z dzieckiem uczy się w zabawny sposób.