737 Shares 5902 views

Okap: Charakterystyka wybór

wyciąg jest urządzenie przeznaczone do oczyszczania powietrza z zapachów oparów, dymu i innych zanieczyszczeń, które tworzą się podczas termicznej obróbki produktów.


Istnieją dwa główne typy urządzeń. Krążących wyciąg pozwala czystego powietrza przez filtry i odesłać go z powrotem do pomieszczenia. W takich urządzeniach zazwyczaj wykorzystują filtry węglowe, co pozwala pochłaniać zapachy oraz tłuszcze, opóźniania sadzy i drobnych kropelek tłuszczu. Ten ostatni jest wykonany z pewnego rodzaju dopełnienie poliestru lub włókniną i wymagają okresowej wymiany.

Wygodniejsze jest uważany wielokrotnego użytku filtr metalowy typ kasety. Eksploatacyjnych wystarczająco aktywne są okresowo usuwane z urządzenia i przemyto z wodą i mydłem. W wielu modelach urządzeń użyć dwóch lub trzech z filtrem tłuszczu.

czystsze węglowy należy wymienić w zależności od intensywności, z którym będzie używany do okapu kuchennego. Okres ten może trwać do dwóch lat. Dziś trudno znaleźć oczyszczacze powietrza, które działają tylko w trybie recyrkulacji, jako urządzenie przepływu przy stosunkowo niskich kosztach jest o wiele bardziej skuteczne. Zwykle też tryb cyrkulacji.

Przepływ wyciąg zdolny do usuwania sadzy i parowanie poprzez system wentylacji budynku. Jest to trudniejsze do zainstalowania, ponieważ wymaga instalacji rur, kominów, które są podłączone do otworu wentylacyjnego. Jednak kuchnia wyciąg zbudowany ma wysoką wydajność. To pozwala usunąć zanieczyszczone powietrze, a także przez utworzenie różnicy ciśnienia dostarczenie świeżego powietrza.

Urządzenia przepływu w swojej konstrukcji mają tylko filtr przeciwtłuszczowy, co zapobiega gromadzeniu się na łopatkach i ściankami tłuszczu urządzenia kanałowej. modele niedrogich, w których nie ma żadnych filtrów w ogóle. Ten wyciąg wymaga więcej opieki.

Przy wyborze urządzenia, trzeba spojrzeć na wielkość i konstrukcję urządzenia. Jednak główny wskaźnik wykonuje pasma adaptacji. Od tej cechy to zależy od ilości przesyłanych w jednostce czasu powietrza. W czasie pracy urządzenia ma wydajność energetyczną mocy silnika wentylatora że różnych producentów w zakresie od 150 do 750 metrów sześciennych na godzinę. Dla normalnych standardowych okapów kuchennych z wystarczającą pojemność 300-350 metrów sześciennych.

Urządzenie zakupu powinna uwzględniać parametry hałasu. Mimo nowoczesnych pojazdów, wskaźnik ten jest normalne. Okap pracuje praktycznie bez obcych dźwięków, dzięki zastosowaniu specjalnych łożysk i pakietów akustycznych.

Wiele oczyszczacze powietrza posiada zestaw funkcji dodatkowych. Od zamontowany okap z rękami na kuchence, może być stosowany również do oświetlenia. W nowoczesnych urządzeniach zainstalowanych żarówek o różnej mocy, co sprawia, że proces gotowania łatwiejsze i bardziej przyjemne.