755 Shares 4667 views

Telewizyjne anteny pasywne: opinie, opisy, dane techniczne i opinie

Nadawanie odbiór za pomocą tradycyjnych anten jest najtańszym sposobem nadawany sygnał telewizyjny. Nawet w kontekście przejścia na nadawanie cyfrowe urządzeń znanych nie tracą na znaczeniu. Na rynku radiowym można znaleźć anten dla różnych celów, biorąc pod uwagę niuanse instalacji i eksploatacji. Należy zauważyć, że w tym segmencie są dobrze reprezentowane rosyjskich producentów sprzętu, a także wpływa na suwak cen. Pomimo przybycia kilku instalacjach technologicznych nadal popyt TV Antenna pasywnego, korzyści, które powinny obejmować niezawodność i łatwość konserwacji. Oczywiście, istnieją oczywiste wady takich urządzeń, ale w niektórych przypadkach możliwe jest, aby pogodzić się z nimi.


Co jest specjalnego pasywnej anteny?

Główną różnicą między modelami pasywnych jest to, że nie wymagają one połączenia elektrycznego. Dla użytkownika oznacza to brak możliwości podłączenia adaptera wzmacniającą. Tak więc, w konstrukcji z takich roślin jest tranzystory, wióry lub inne elementy elektroniczne w elektronice. W związku z tym uzasadnione jest pytanie, czy aktywne lub pasywne anteny lepiej radzić sobie z zadaniami w konkretnym przypadku? Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że obecność aktywnych elementów w konstrukcji umożliwia odbiór sygnału w najtrudniejszych warunkach, a mianowicie ze względu na dodatkowe wzmocnienia.

Ale jest minusem w tej decyzji. Faktem jest, że brak elektroniki eliminuje pasywny model typowego zakłóceń i szumów, co również poprawia jakość odbioru. Poza tym niemożliwe jest mówić o całkowitym braku wzmocnienia zdolności urządzeń, pozbawioną specjalnych adapterów. Geometria konstrukcji, które mają anteny pasywnego, najpierw prowadzona przez niezależne i odbioru. Inną rzeczą, która nie zawsze jest na tyle z tych zdolności do obsługi urządzeń na stacji zdalnej przez przekazywanie obszarów.

Główne cechy pasywna antena

Ponieważ prądy główną cechą jest to zysk konsumenta, mierzony w decybelach. Jak już wspomniano, w modelu biernego utracić tego wskaźnika odpowiedniki Jednak wyłączenie interferencji kompensuje tę wadę. Typowo, pasywny antena (TB) zapewniają korzyści w zakresie 12-20 dB. To tyle, jeśli zamierzają odbierać zasięg wieży, sygnał rozchodzi. napotkał również model o współczynniku więcej niż 30 dB, ale z takich urządzeń musi być ostrożny, ponieważ ten poziom bardziej typowe dla aktywnych urządzeń. Nawiasem mówiąc, ważną cechą jest to, że urządzenia pasywne i liczba elementów funkcjonalnych w strukturze. To od nich zależy zdolność własnej anteny do zwiększenia odbioru bez środków elektronicznych.

antena domowa

Modele kryty pierwotnie zaprojektowany dla stałego i pewny sygnału telewizyjnego. Musimy zrozumieć, że nawet aktywne urządzenia nie zawsze radzą sobie z zapewnieniem jakości obraz w pomieszczeniu, więc wybór anten pasywnych stosowanych we wnętrzach należy podchodzić ostrożnie. Ale jeśli Repeater jest dostępny w obszarze zasięgu, wtedy ta opcja będzie korzystne z kilku powodów. Po pierwsze, antena pokojowa pasywna wyeliminować konieczność wykonywania instalacji podsufitce długiego kabla. Po drugie, takie modele mogą być dostosowane do bezpośredniego dostępu za pomocą specjalnego „wąsy”. Ale znowu, zapewniając wysokiej jakości „obraz” jest możliwe tylko wtedy, gdy odpowiedni sygnał z wieży nadawczej.

Modele samochodów

Urządzenie dla pojazdów w ogóle działają na tej samej zasadzie co konwencjonalnych odbiorników telewizyjnych. W szczególności, pasywna antena samochodowa współpracuje również z falami radiowymi pola elektromagnetycznego, ale następnie wysyła je do radia. Napędową stabilność sygnału warunek jest szczególnie ważna, więc wysokie zapotrzebowanie model aktywnego. Ale konstrukcje pasywne mają zalety, na przykład, są one wyróżnia się nie tylko łatwość obsługi i niewielkie rozmiary, ale również wysoka czułość.

Istnieją pewne szczegóły eksploatacji takich urządzeń. Ważne jest, aby pamiętać, że pasywna antena samochód jest w istocie zewnętrzną, więc musi być chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Odnosi się to głównie do aranżacji teleskopowy pull-out.

antena zewnętrzna

Z punktu widzenia jakości odbioru jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku modeli ulic nie trzeba myśleć o ingerencji osób trzecich, ponieważ konstrukcja jest obliczona na odbiór dalekiego zasięgu. Jednak wyraźne zakłócenia w pobliżu miejsca jeszcze się zająć. Z reguły, poza pasywnej anteny ma ogromne rozmiary i wiele elementów funkcjonalnych w projekcie. Te cechy pozwalają takie odbiorniki działają w znacznej odległości od nadajników. Ale płacić za te korzyści będą mieli potrzebę być zamontowany na dachu. Antena musi być solidnie przymocowane do wiatru i opadów nie może zakłócić jego pracę. Ponadto wymagany kabel podsumowujący. Jeśli jest to prywatny dom lub domek, szczególne problemy z nim nie nastąpi, ale w wieżowcu budynków nie może obyć się bez kabli many-koncentrycznych.

Producenci i ceny

Klasyczne modele anten pasywnych produkcji takich firm jak „miejsce”, „zawiesić”, „Antex” i tak dalej. D. najczęściej jest to niedrogich urządzeń kosztować 300-500 rubli. Model pokój można kupić za 200-250 rubli. Odkryty wersje są nieco droższe, ale nawet bardzo wymagający klient będzie w stanie sprostać 1000 rubli. Automotive pasywna antena produkowane pod nazwą handlową „triady”, „Tajemnica”, „Prolodzhi” i wsp. W tym przypadku, koszt może wzrosnąć, ponieważ producenci uzupełniają modelu z dodatkowymi akcesoriami. Średnio ceny takiej anteny jest 1000-1500 rubli.

Pozytywne opinie o antenach pasywnych

Wśród głównych zalet, które zaznaczają użytkowników anten pasywnych jest zapewnienie łatwego montażu, nie ma potrzeby podłączania komponentów elektronicznych i wysokiej niezawodności. Prosta konstrukcja w optymalnych warunkach eksploatacji może zapewnić dobry odbiór i „obraz” bez zbędnej ingerencji że grzech aktywnego modelu. Ponadto, wiele z nich zauważył, że anteny pasywne działają lepiej w niekorzystnych warunkach pogodowych niż alternatywy. Mocna konstrukcja bez zbędnych elektroniki jest stabilny odbiór i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

negatywne opinie

Jak pokazuje praktyka, wszystkie zalety sprzętu biernego są zredukowane do zera, jeżeli transponder nie zapewniają właściwego poziomu sygnału. Członkowie zauważyli zależność tych urządzeń na jakość miejscowej wieży telewizyjnej. Szczególnie problematyczne w tym względzie pasywnej anteny, przeznaczone do montażu w pomieszczeniu. Sama koncepcja takich instalacji wymaga niewielkich rozmiarach, a więc funkcja jest zminimalizowany i wzmocnienia konstrukcji. Z tego powodu, do stosowania w pomieszczeniach, eksperci zalecają nadal odnoszą się do aktywnego modelu, który wspiera pracę zasilacza.

wniosek

Pasywna antena ma strukturę urządzenia tak, że wiele pan domu zastępuje jego materiału pod ręką w postaci metali. W niektórych przypadkach, i osiąga dobre wyniki podczas symulacji urządzeń aktywnych. Jednakże, nawet przy właściwym realizacja części konstrukcyjnej nie jest we wszystkich przypadkach, można oczekiwać, aby otrzymać oczekiwany rezultat. Fakt, że pasywna antena telewizyjna ma jedną istotną cechę dla wszystkich prostotą konstrukcji. To dopasowanie impedancji wydajność za pomocą kabla, dzięki czemu zoptymalizowano parametry odbioru. Ponadto, właściciel anteny fabrycznej mogą liczyć na wygodną i prawidłowego wykonania opcji projektowych. W rezultacie, zrównoważona regulacja elementów funkcjonalnych mogą liczyć nie tylko na wysokiej jakości odbiór sygnału TV, ale także do pracy z zespołem radiowy. Aby osiągnąć podobną jakość za pomocą dostępnych narzędzi jest prawie niemożliwe.